ائتلاف به رهبری ایالات متحده می گوید: سه کشته در عراق, حمله موشکی

ائتلاف مبارزه با "دولت اسلامی" در عراق تایید کرده است که سه نفر از پرسنل خود را کشته شده بودند در یک حمله موشک

توسط PATRIS-FUN در 22 اسفند 1398

ائتلاف مبارزه با "دولت اسلامی" در عراق تایید کرده است که سه نفر از پرسنل خود را کشته شده بودند در یک حمله موشکی در یک اردوگاه نظامی در عراق است. حدود ده پرسنل اضافی زخمی شدند.

یک سرباز آمریکایی و یک سرباز انگلیسی و یک پیمانکار آمریکایی کشته شدند روز چهارشنبه در مرگبارترین حمله موشکی در سال در عراق پایگاه نظامی میزبانی نیروهای خارجی.

بیانیه ای از ائتلاف به رهبری ایالات متحده در عراق گفت: حدود 18 کاتیوشا موشک زده تاجی اردوگاه نظامی در شمال بغداد.

"این حمله در دست بررسی است و با ائتلاف و نیروهای امنیتی عراق" در بیانیه ای گفت:.

ادامه مطلب: سفارت آمریکا در عراق پرتاب راکت

مقامات ایالات متحده گفت که از 12 مجروح پنج عضو سرویس شد به طور جدی زخمی و تخلیه از اردوگاه. وجود دارد امکان مرگ و میر افزایش به دلیل شدت جراحات توسط برخی از پرسنل.

عراق ریاست جمهوری را محکوم کرد حمله به اردوگاه نظامی خواستار رسیدگی به حمله. در بیانیه ریاست جمهوری افزود: "این تجاوز اهداف امنیتی عراق."

نخست وزیر بوریس جانسون نیز محکوم کرد و گفت این حمله در بیانیه ای.

"ما همچنان به برقراری ارتباط با شرکای بین المللی ما به طور کامل درک جزئیات این حمله شنیع" جانسون گفت.

در حالی که مقامات حفظ آن است که خیلی زود به سرزنش هر گونه حدس و گمان است که ایران به حمایت از شبه نظامیان درگیر در این حمله ممکن است منجر به تشدید تنش ها بین آمریکا و ایران است.

در اوایل این سال به ما حمله هواپیماهای بدون سرنشین کشته شدن ایران را ژنرال قاسم سلیمانی. ایران انتقام شلیک موشک در عراق پایه بود که میزبانی نیروهای آمریکایی. بیش از 100 پرسنل نظامی مجروح شدند در این حمله.

در یک پیشنهاد برای جلوگیری از تشدید, کنگره آمریکا روز چهارشنبه به تصویب یک اندازه گیری است که می تواند به جلوگیری از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن از گرفتن اقدام نظامی علیه ایران بدون رای کنگره است.

مغلوب ساختن پیشی جستن است به احتمال زیاد به وتو قطعنامه.

ببینید/rc (dpa رویترز خبرگزاری AP)

>> DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب