کنگره آمریکا انتقاد بوئینگ در سوزاننده 737 MAX گزارش

کنگره پیدا کرده است که شرکت “قمار با ایمنی” منجر به 346 مرگ و میر. آنها همچنین با انتقاد تنظیم کننده فدرال اجازه می دهد این هواپیما به پرواز.

گزارش مقدماتی فرم ما خانه حمل و نقل کمیته بوئینگ مبتنی 737 MAX هواپیما بود که در روز جمعه منتشر متهم به حمل و نقل هوایی غول پیکر و تنظیم کننده اجازه می دهد یک “اساسا ناقص” هواپیما به آسمان.

در سال 2018 و 2019 دو 737 MAX تصادفات در اندونزی و اتیوپی ادعا 346 زندگی می کند. بوئینگ در ابتدا تحت فشار قرار دادند فرضیه که حوادث بر اساس خطای انسانی اما بعدا مشخص شد که آنها باعث شد در بخشی از یک نقص طراحی در پرواز مانور نرم افزار.

“بوئینگ طراحی و توسعه 737 MAX خارج ویژگی های طراحی, شکست, عدم شفافیت با هر دو تنظیم کننده و مشتریان و تلاش برای سرقت اطلاعات در مورد عملیات هواپیما” در این گزارش بخوانید.

برای Ethiopian Airlines تصادف در مارس 2019 بوئینگ مهندسین و مقامات نیز متهم شده است که مسواک کردن نگرانی در آورده تا پس از شیر سقوط هواپیما در اندونزی در اکتبر 2018.

“هر دو شرکت بوئینگ و FAA قمار با ایمنی پس از Lion Air crash” کمیته استدلال کرد.

این گزارش اضافه شده است که ایالات متحده فدرال هوانوردی (FAA) نیز در گسل برای deeming این هواپیما مطابق با استانداردهای ایمنی و گفت: این نشان داد که “یک نیاز حیاتی برای قوانین و مقررات اصلاحات.”

پس از حوادث بوئینگ کارکنان به خصوص مدیر عامل سابق دنیس Muilenburg بارها و بارها انتقاد خود را برای cavalier نگرش نسبت به بلایای طبیعی و برای امتناع از عذرخواهی می کنیم.

با وجود تلاش های متعددی به آدرس هواپیما مسائل 737 MAX باقی مانده دارند. بوئینگ گفته است که انتظار دارد به هواپیما دوباره تایید شده توسط تنظیم کننده در اواسط سال 2020 است.

es/msh (AP dpa)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>