دانشگاه هاروارد استاد دانشگاه متهم شده بود با پنهان کردن خود را به اتهام وابستگی به یک برنامه اجرا شده توسط دولت چین. آمریکا را متهم چین از اقدام به سرقت آمریکایی های علمی و پیشرفت های فن آوری.

دولت آمریکا روز سه شنبه به اتهام دانشگاه هاروارد استاد دانشگاه و دو محققان در بوستون با دروغ گفتن در مورد اتهام روابط دولت چین.

این آخرین مورد از مقامات ایالات متحده هدف قرار دادن آنچه که آنها به عنوان برچسب های علمی جاسوسی در بخشی از چین است. آمریکا را متهم چین از اقدام به سرقت آمریکایی های علمی و پیشرفت های فن آوری.

“این یک بازی بسیار با دقت به کارگردانی تلاش دولت چین برای پر کردن آنچه در آن به عنوان دیدگاه خود را استراتژیک شکاف” اندرو Lelling ما دادستان برای منطقه ماساچوست به خبرنگاران گفت: در یک کنفرانس خبری.

برجسته دانشگاهی

دانشگاه هاروارد و پروفسور چارلز Lieber, صندلی های شیمی و زیست شناسی شیمی گروه متهم شده بود از در نظر گرفتن بخشی در چین هزار استعدادهای طرح یک برنامه طراحی شده برای فریب مردم با دانش خارجی فن آوری و مالکیت معنوی به چین است.

با توجه به دادستان Lieber دریافت پرداخت از چین از جمله $50,000 (€45,000) یک ماه از دانشگاه تکنولوژی ووهان و دروغ و محققان در مورد آن.

در مقابل مقامات می گویند که Lieber توافق به انتشار مقالات و سازماندهی کنفرانس های بین المللی و درخواست برای ثبت اختراع از طرف دانشگاه.

دو محققان چینی دستگیر شد

دانشگاه بوستون محقق Yanqing Ye متهم شده بود از دروغ گفتن در مورد یک ستوان در چین نظامی و پنهان داشتن این اطلاعات هنگامی که او به دست آمده خود را به ما ویزا.

مقامات گفته او فرستاده اسناد و اطلاعات به چین در حالی که او انجام او در پژوهش دانشگاه.

سوم شخص متهم Zaosong ژنگ شد یک محقق سرطان در Beth Israel Deaconess مرکز پزشکی در بوستون.

ژنگ دستگیر شد ماه گذشته زمانی که او به اتهام تلاش برای قاچاق 21 ویال حاوی حساس نمونه های بیولوژیکی به خارج از کشور پنهان در جوراب خود را در چمدان.

هر دو دانشگاه هاروارد و بوستون دانشگاه ها گفت: آنها در همکاری با مقامات.

“از اتهامات عنوان شده توسط دولت ایالات متحده در برابر استاد Lieber بسیار جدی” دانشگاه هاروارد در بیانیه ای گفت.

به گفته پلیس آمریکا از آغاز سال 2018 اتهام شده اند وارد در حداقل سه ده فدرال موارد مربوط به اتهام اقتصادی علمی و فن آوری های جاسوسی متصل به چین است.

هر دو آمریکایی و اتباع چینی شده اند دخیل در تحقیقات.

jcg/se (AP, Reuters, AFP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net