آمریکا و طالبان نشانه های تاریخی توافق برای پایان دادن به جنگ افغانستان

نمایندگان ایالات متحده و طالبان را مهر و موم شده یک توافق نقطه عطفی در قطر برای پایان دادن به 18 سال جنگ افغانستان. معامله را هموار کردن راه برای یک داخل افغانستان گفت و گو است. شمیل شمس گزارش از دوحه.

پس از اجرای موفقیت آمیز یک یک هفته ای کاهش خشونت در افغانستان ایالات متحده امریکا و طالبان در روز شنبه امضا یک توافق برای پایان دادن به درگیری های طولانی.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo و سخنگوی طالبان در دوحه سهیل شاهین, حضور معامله مراسم امضای.

ادامه مطلب: طالبان معامله — یک پیروزی برای اسلام گرایان?

معامله مجموعه به حرکت به خروج نیروهای آمریکا از افغانستان — یک کلید طالبان تقاضا پس از آغاز جنگ در سال 2001. آمریکا را بیرون بکشد 8,600 سربازان از 13,000 در حال حاضر مستقر در افغانستان است.

هم واشنگتن و گروه جهادی مورد ستایش قرار داد معامله را به عنوان یک نقطه عطف تاریخی است که آنها می گویند یک گام به سمت دستیابی به صلح در این کشور جنگ زده کشور است.

“اگر طالبان و دولت افغانستان زندگی می کنند تا به این تعهدات ما را قدرتمند مسیر رو به جلو برای پایان دادن به جنگ در افغانستان و آوردن نیروهای ما صفحه اصلی” رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در بیانیه ای گفت: در روز جمعه. “این تعهدات نشان دهنده یک گام مهم به یک صلح پایدار در افغانستان از القاعده و داعش و دیگر گروه های تروریستی که به دنبال به ما آسیب,” او اضافه شده است.

کارشناسان می گویند این معامله را افزایش تهمت شانس مجدد انتخابات در این سال است.

ادامه مطلب: تهمت: طالبان قرارداد صلح به امضا ‘به زودی’

اتحادیه اروپا با استقبال از طالبان و معامله به عنوان “اولین گام مهم” در جهت تامین امنیت پایدار قطعنامه به جنگ اما خواست برای حقوق بشر و حقوق زنان به احترام به جلو رفتن.

“در حال حاضر فرصت برای حرکت به سوی صلح نباید از دست رفته” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ Borrell در بیانیه ای گفت.

عوارض پیش

یک افغان در هیئت دولت نیز در حال حاضر در دوحه شاهد طالبان معامله اما بازی یک بخشی از آن را.

طالبان دوبله دولت افغانستان یک “ما عروسک خیمه شب بازی” شده اند و تمایلی به برقراری تماس مستقیم با آنها.

“دولت جمهوری اسلامی افغانستان از تشکیل یک کمیته برای ایجاد تماس اولیه با طالبان” صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور اشرف غنی گفت: DW پیش از دوحه با امضای”. “ما با تشکیل آن پس از تکرار خواسته های طالبان بودند که منتقل به ما با متحدان بین المللی ما,” او اضافه شده است.

ادامه مطلب: رئیس جمهور اشرف غنی: طالبان و معامله آمده در روز

طالبان همچنان به بی اهمیت جلوه دادن اهمیت دولت افغانستان در این روند است. آمریکا و طالبان مذاکره کنندگان باید در چند دور از مذاکرات در دوحه در سال گذشته بدون مشارکت فعال ملی افغانستان دولت.

“ما نه به دعوت دولت افغانستان هیئتی به دوحه. اگر ما آنها را دعوت می کند نگرانی ما” سهیل شاهین این سخنگوی طالبان در دوحه و یک عضو از این گروه تیم مذاکره کننده گفت: DW.

“ما ادامه با توجه به چارچوب توافق در مقابله با ما است. چارچوب روشن است — ما برای اولین بار ثبت معامله خواهد شد که به دنبال اعتماد سازی فاز” شاهین گفت. “در طول اعتماد سازی فاز 5,000 ما زندانیان در زندان های افغانستان و 1,000 زندانیان که متعلق به دولت افغانستان منتشر خواهد شد. تنها پس از این مراحل می توانید یک داخل افغانستان گفتگو شروع می شود.”

ادامه مطلب: افغانستان فعالان حقوق ابراز نگرانی آمریکا و طالبان مذاکرات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>