سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ هشدار جهانی ‘باد از جنون’

دبیر کل سازمان ملل با اشاره به اوضاع در لیبی به عنوان یک “رسوایی” در میان نصب با وجود خشونت های اخیر در مذاکرات صلح. او همچنین با اشاره به “رشد بی ثباتی و مو-باعث تنش” در خاورمیانه است.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در روز سه شنبه هشدار داد که “باد از جنون است که جارو جهان” با اشاره به افزایش درگیری ها در سراسر خاورمیانه است.

“همه موقعیت های متفاوت هستند اما احساس وجود دارد از رشد بی ثباتی و مو-باعث تنش که باعث می شود همه چیز به مراتب بیشتر غیر قابل پیش بینی و غیر قابل کنترل با افزایش خطر ابتلا به پیش بینی غلط” اشاره به این حادثه تلخ گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک است.

بیشتر بخوانید: اوباما: تغییرات آب و هوایی در نزدیکی “نقطه بدون بازگشت’

‘رسوا’ طرابلس

اشاره به این حادثه تلخ اشاره به طور خاص به لیبی خواستار این وضعیت وجود دارد یک “رسوایی است.”

“من عمیقا نا امید با آنچه که در لیبی. نظرات به دنبال یک اجلاس بین المللی در برلین در ماه گذشته بود که به منظور کمک به توسعه یک نقشه راه برای صلح در لیبی است. کسانی که در این نشست توافق کردند گام به حمایت سازمان ملل متحد تحریم تسلیحاتی, پایان, خارجی intereference و کار به سمت یک توافق آتش بس.

بیشتر بخوانید: بسیاری از کشورها نقض تحریم تسلیحاتی لیبی پس از برلین نشست: سازمان ملل متحد

“آنها متعهد به دخالت در لیبی روند و آنها متعهد به ارسال سلاح و یا شرکت در هر گونه راه در مبارزه با” او گفت:. “حقیقت این است که شورای امنیت (اسلحه) تحریم باقی مانده است نقض شده است.”

مذاکرات میان ارتش لیبی در جنگ احزاب –خلیفه Haftar را ارتش ملی لیبی (LNA) و سازمان ملل متحد مورد حمایت دولت توافق ملی (GNA) – محل در ژنو در روز دوشنبه ، اما رهبران دو طرف نیست دیدار چهره به چهره به جای فرستادن نمایندگان را در خود جای.

پیشتر در روز سه شنبه فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی غسان Salame اعلام کرد که “واقعی را برای شروع مذاکره” میان دو طرف اگر چه هر دو نقض یک تحریم تسلیحاتی. او همچنین محکوم تعداد اسلحه در کشور با بیش از 20 میلیون قطعه سلاح” در لیبی است.

لیبی شده است درگیر در جریان درگیری های پس از این بیمارستانها در حال تمام از رهبر سابق Moammar Gadhafi در سال 2011.

بیشتر بخوانید: لیبی: یکی دیگر از غربی پس از جنگ فاجعه ؟

خطر ناک نقاط اوج

در این کنفرانس اشاره به این حادثه تلخ نیز ابراز “نگرانی زیادی” برای تشدید خشونت در ادلب سوریه, آخرین شورشی برگزار گردید. او گفت سازمان ملل متحد است “به خصوص نگران” در مورد escalations بین سوریه و ترکیه, نیروهای دیدم که نیروهای هر دو طرف کشته شده توسط توپخانه در استان است.

او گفت: جنگ باید د-تشدید “قبل از تشدید می آید به یک وضعیت است که پس از آن می شود کاملا خارج از کنترل است.”

در یمن اشاره به این حادثه تلخ تبلیغ توقف حملات آغاز شده توسط شورشیان حوثی در عربستان سعودی که پشت این کشور در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است. او گفت: روز گذشته دیده می شود افزایش تنش ها بار دیگر.

“ما در حال انجام همه چیز ما می توانیم برای این افزایش به طور معکوس و همه چیز را ما می تواند به ایجاد شرایط برای درست کردن یک گفت و گو بود دوباره برقرار,” او گفت:.

“هنگامی که درگیری های مسلحانه باقی بماند جوامع خطر ناک رسیدن به نقاط اوج. و به عنوان حکومت رشد ضعیف تروریست ها قوی تر تصرف در خلاء گفت:” اشاره به این حادثه تلخ.

lc/ng (AP, Reuters, AFP)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر