سازمان ملل متحد گزارش ویژه اسناد ‘عمدی حملات علیه افغانستان مراقبت های بهداشتی کارگران

سازمان ملل متحد در روز یکشنبه منتشر شده یک گزارش ویژه ابراز نگرانی بیش از آنچه که از آن به نام اخیر “عمدی حملات” علیه کارگران مراقبت های بهداشتی و امکانات در افغانستان در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

ماموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما گفت: این مستند 12 حوادث عمدی اعمال خشونت آمیز بین مارس 11 مارس 23.

این گزارش گفت: هشت نفر از این حوادث انجام شد توسط طالبان در حالی که سه حادثه بودند نسبت داده شده به نیروهای امنیتی افغانستان. وحشتناک ترین حمله در بخش زنان و زایمان در ماه گذشته در کابل در بیمارستان که به کشته شدن 24 نفر حل نشده باقی مانده است.

“در زمانی که فوری بشردوستانه پاسخ لازم بود برای محافظت از هر زندگی در افغانستان هم طالبان و نیروهای امنیت ملی افغانستان انجام عمدی اعمال خشونت آمیز است که تضعیف بهداشت و درمان عملیات” گفت: دبورا لیون دبیر کل را نماینده خاص امریکا برای افغانستان و رئیس یوناما. “وجود دارد هیچ بهانه ای برای چنین اقدامات ایمنی و رفاه مردم غیر نظامی باید یک اولویت است.”

افغانستان 28,833 تایید coronavirus موارد با 581 مرگ و میر. هر چند کمک های بین المللی سازمان نظارت بر این بیماری همه گیر را در این کشور می گویند که اعداد بسیار بالاتر به دلیل عدم دسترسی و تست قابلیت های.

پس از حمله در کابل زنان و زایمان بیمارستان پزشکان بدون مرز تصمیم هفته گذشته برای پایان دادن به عملیات خود در کابل ، این خیریه بین المللی نیز شناخته شده توسط خود فرانسوی مخفف پزشکان گفت: این امر را از برنامه های دیگر در افغانستان در حال اجرا است اما نمی تواند به جزئیات.

افغانستان افسران پلیس نگهبانی آنها به عنوان منتظر آتش نشانان از دولت کمیته اضطراری برای رسیدن برای پاشش مواد ضد عفونی کننده در یک خیابان به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر گسترش COVID-19 در کابل در ژوئن 18. (وکیل Kohsar/خبرگزاری گتی ایماژ)

این حمله در بیمارستان های زنان و زایمان تنظیم کردن یک ساعت-طولانی ضربات با پلیس افغانستان و همچنین در سمت چپ بیش از ده نفر زخمی شدند. بیمارستان در دشتی Barchi, بیشتر شیعیان محله بود که در ژنو بر اساس گروه تنها پروژه در پایتخت افغانستان.

طالبان به سرعت رد دخالت در مارس 12, حمله که قربانیان شامل دو نوزادان و پرستاران و چند تن از مادران جوان است. ایالات متحده گفت: آن را با مته سوراخ کردن تمام نشانه های داعش و گروه های وابسته در افغانستان و حمله هدفمند این کشور به اقلیت شیعیان در محله کابل است که توسط شبه نظامیان بارها و بارها در گذشته است.

گزارش سازمان ملل تاکید کرد که عمدی اعمال خشونت در برابر امکانات بهداشت و درمان از جمله بیمارستان و پرسنل مرتبط ممنوع تحت قوانین بین المللی بشردوستانه و تشکیل جنایات جنگی است.

“ارتکاب حملات هدفمند در بهداشت و درمان در طول COVID-19 گیر زمانی که منابع سلامت در حال حاضر کشیده شده و از اهمیت حیاتی برای جمعیت غیر نظامی است به خصوص قابل سرزنش” گفت: فیونا فریز یوناما رئیس حقوق بشر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>