سازمان ملل با انتقاد شدید از افزایش قتل فعالان زن در کلمبیا

بیش از 100 مدافعان حقوق بشر و 66 بومی نفر کشته شدند در این کشور آمریکای جنوبی در سال گذشته با توجه به یک گزارش سازمان ملل متحد. منتقدان ناودان جمهور دوقو برای انجام نمی دهد به اندازه کافی برای متوقف کردن خشونت است.

تعداد زنان کشته شده در کلمبیا در حالی که مشغول به کار در جوامع و دفاع از حقوق بشر بالا رفت و تقریبا 50 ٪ در سال 2019 به گفته سازمان ملل متحد آمار و ارقام منتشر شد چهارشنبه.

بیش از 100 مدافعان حقوق بشر و 66 بومی نفر کشته شدند در سال گذشته در این کشور آمریکای جنوبی بازتابی از خشونت علیه رهبران اجتماعی با توجه به گزارش سالانه در مورد وضعیت در کلمبیا تولید شده توسط دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر (OHCHR).

“ما نگران هستند که در سال 2019 قتل مدافعان حقوق بشر زنان افزایش نزدیک به 50%” گفت: Alberto Brunori سازمان ملل متحد حقوق بشر ارشد در کلمبیا.

“سریع و موثر در اجرای یک برنامه جامع برای تضمین زنان رهبران و مدافعان حقوق بشر زنان می تواند یک ابزار مهم برای پیشگیری و محافظت در برابر قتل و حملات,” او اضافه شده است.

رئیس جمهور کلمبیا ایوان Duque 43 مالی از تعدادی از سازمان های غیر دولتی و فعالان حقوق بشر برای انجام نمی دهد به اندازه کافی برای توقف خشونت و کشتار در برابر به اصطلاح “رهبران اجتماعی.”

jsi/ls (ایسنا EFE)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>