اوگاندا سابق شورشیان بازگشت به زندگی روزمره

پس از بیش از 20 سال از جنگ ، جنگ بین اوگاندا و دولت سابق شورشیان از غرب منطقه نیل به پایان رسید در سال 2002. ا

توسط PATRIS-FUN در 26 اسفند 1398

پس از بیش از 20 سال از جنگ ، جنگ بین اوگاندا و دولت سابق شورشیان از غرب منطقه نیل به پایان رسید در سال 2002. امروز مبارزان سابق به عقب نگاه در خود ادغام مجدد به زندگی مدنی است.

خیابان اصلی Yumbe شلوغ است با کارگاه های مواد غذایی, دکه و مغازه های کوچک است. رستوران ها کامل در موقع ناهار. در این شهرستان از 50,000 در شمال غربی اوگاندا تنها چند خرابه هنوز هم در خدمت به عنوان یک یادآوری از جنگ که خروشان از طریق این جامعه است. در سال 1979 در تانزانیا سربازان در کنار اوگاندا ملی ارتش آزادی از تبعید اوگاندا در نهایت به پایان رسید دیکتاتور عیدی امین ترور.

امین است که در اصل از غرب منطقه نیل پس از فرار به لیبی. اما خود اعلام کرد آزادی همچنین نیروهای سرزنش مردم در منطقه خود را برای جنایات. بسیاری از فرار به تبعید به آنچه که در حال حاضر در جنوب سودان و تشکیل اوگاندا نجات ملی مقابل II (UNRFII). برای بیش از 20 سال آنها در مبارزه علیه اوگاندا تغییر دولت ها است.

Uganda's President Yoweri Museveni hands over flag to UNRF II leader Ali Bamuze (Isabella Bauer)

یک سال 2002 قرارداد صلح بین رئیس جمهوری اوگاندا Yoweri Museveni و علی Bamuze را UNRF دوم صورت گرفت در Yumbe.

این UNRFII امضا پیمان صلح با دولت اوگاندا 18 سال پیش. آنها عفو نموده و قادر به بازگشت به روستاهای خود و شروع یک زندگی جدید در صلح است.

هیچ مبارزان با تجربه

Waiga رشید یکی از این شورشیان. او هنوز یک کودک بود که جنگ شروع شد. او و دوستان او وعده داده شده بود یک زندگی پرماجرا با UNRFII – به طوری که آنها به دنبال شورشیان به بوش. اما بسیاری از بزرگسالان که پیوست UNRFII به مراتب از سربازان حرفه ای است.

Former UNRF II rebels (DW/I. Bauer)

سابق UNRF II شورشیان Achikule رشید و موا در حال حاضر به طور کامل یکپارچه شهروندان

اسماعیل Mawa نیز تصمیم به پیوستن به شورشیان البته با احساسات مخلوط. "وضعیت سیاسی چیزی بود که رهبری شما را به پیوستن به چنین واحد," او گفت: DW. "وضعیت ما در جهان همیشه در حال تغییر است. که چیزی است که من مجبور به رفتن به بوش." در UNRFII, Mawa به سرعت افزایش یافت و به سطح فرماندهی است. اما او در واقع یک معلم درست مثل همکار سابق شورشی نوح Achikule از Yumbe.

مشکل بازگشت

اما چند دهه جنگ داخلی در سمت چپ خود را. با سلام ترمیم سابق مبارزان بودند در حال حاضر از چپ به حرکت به راه خود را از طریق زندگی غیر نظامی. وجود دارد بسیاری از آنها نیاز به گرفتن بر روی: نه فقط از نظر اشتغال, بلکه نحوه عملکرد در واحد خانواده است. "حتی همسر و فرزندان من آموخت چیزهای مهم در مورد چگونه یک پدر باید زندگی می کنند و من چگونه باید رفتار,", به یاد می آورد نوح Achikule.

وحشت از جنگ هنوز هم احساس تازه در میان روستاییان ، آنها نه خوش آمدید سابق شورشیان با آغوش باز از آنجا که نه ارتش و نه شورشیان در زمان مسئولیت بی شماری چپاول قتل و تجاوز در دوران جنگ است. بر خلاف سابق UNRFII مبارزان نه تنها دریافت بی قید و شرط عفو اما ادغام مجدد کمک ها و منابع مالی و نیز ارائه شد موقعیت خود را در ارتش یا دولت. اما کسانی که در درون جامعه که تا به حال جان سالم به جنگ آمد دور دست خالی.

"یکی از چالش بعد از صلح بود و بی قید و شرط عفو بینالملل" بازتاب رشید. "از آنجا که مردم به سادگی گفت که آنها تا به حال به ما ببخشد." نتیجه تلخی زندگی دشوار است برای بسیاری از مبارزان سابق.

وظایف جدید و خطرات جدید

رشید بود که در حال حاضر سخنگوی سابق کودک سربازان در طول مذاکرات صلح شد و در نهایت انتخاب جوانان سخنگوی جامعه است. او در بر داشت خود را برای اولین بار معنی دار نقش صلح آمیز در جامعه است. او همچنان به شدت درگیر در سیاست های محلی و پشتیبانی از خانواده اش هر چند کشاورزی رشد کاکائو و موز. او می گوید که او در حال انجام است همه چیز ممکن است به اطمینان حاصل شود فرزندان خود آموزش خوبی دریافت خواهید کرد. به او آموزش کلید صلح پایدار.

An image of AK 47 rifle on a wall (DW/I. Bauer)

این AK 47 rifle تصویر حک بر روی یک دیوار به درون یک اردوگاه پناهندگان در Yumbe به عنوان یک یادآوری از جنگ

نوح Achikule موفق شد در ساختمان سابق خود را حرفه ای به عنوان یک معلم. او ادامه داد: آموزش و پرورش خود را و به اشتراک گذاشته شده خود را از دانش در کشاورزی مدرن روش های کشت و حفاظت از محیط زیست. او در حال حاضر باعث می شود زندگی به عنوان یک زنبوردار کشاورز و مشاور سازمان های بین المللی. چشم انداز خود را در شرایط فعلی مثبت است: "امروز وجود دارد اتاق را برای مردم به همزیستی و درگیر در مدیریت تعارض فرایند," او گفت: DW.

اما نه همه سربازان سابق به اشتراک گذاری این ناگسستنی خوش بینی. اسماعیل Mawa در زمان شرکت در مذاکرات صلح برای UNRFII. پس از امضای قرارداد او فرستاده شد به اوگاندا نظامی که در آن او ادامه داد: به عنوان یک سرباز برای یکی دیگر از 13 سال است. او پس از بازنشسته است و مهم تر از نظر موقعیت در Yumbe: اگر چه مردم خوشحال هستند که آنها زندگی در صلح و آرامش آنها هنوز درد و رنج از فقدان توسعه در منطقه است.

Young boys tending goats (DW/I. Bauer)

پسران جوان در Yumbe, چهره, چشم انداز استخدام کودک سربازان

او فکر می کند که افراد جوان به ویژه در فقدان چشم انداز – آنها اغلب با چسبیدن به اطراف در خیابان هستند و به راحتی تحت تأثیر. او می گوید: او در بیان آنچه که در حال حاضر نگرانی بسیاری در Yumbe: در اوایل سال 2020 سودان جنوبی شورشیان به اتهام تلاش برای استخدام افراد جوان از Yumbe. جنگ داخلی همچنان به خشم در کشور همسایه و مبارزان جوان بسیار پس از دنبال.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب