اوگاندا روزنامه نگاران حمله توسط نیروهای امنیتی کشته coronavirus مستندات

یک رسانه حقوق بدن می گوید: اوگاندا پرسنل امنیتی حمله کرده اند چندین روزنامه نگاران پوشش coronavirus مستند اقدامات است. روزنامه نگاران در دیگر نقاط آفریقا نیز روبرو مشابه گرفتاریها.

اوگاندا ماموران امنیتی “موز مشت و لگد” برجسته نگار ژولیوس Ocungi او به عنوان گرفتن عکس از افسران پلیس بستن یک نوار محلی در منطقه شمال کیتگوم با توجه به نیویورک رسانه های مبتنی بر حقوق بدن, کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ).

این حادثه یکی از این حملات گزارش سراسر آفریقا رخ داده است در مارس 19, CPJ گفت. آن گفت: پلیس حاضر به هر گونه شکایت رسمی از Ocungi که رئیس دفتر در اوگاندا شبکه رادیویی news agency.

“آن را فوق العاده نگران کننده برای دیدن پرسنل امنیتی و افسران پلیس, افسران نظامی سرکوب روزنامه نگاران در این شیوه” Muthoki Twins, CPJ را در کشورهای جنوب صحرای آفریقا نماینده گفت: DW.

‘شیوع حملات’

یکی دیگر از روزنامه نگار, Kenneth Okuru گفت: DW که افسران پلیس ضرب و شتم او و پس از او تا به حال عکس های گرفته شده از افسران “manhandling مردم است.”

“سه نفر از محلی دفاع اعضای واحد به دنبال من و من دستور داد به حذف عکس هایی که من تا به حال گرفته شده است. در واقع یکی از آنها را ضرب و شتم با باتوم بر پا و تا به حال من هنوز هم احساس درد” Okuru گفت.

محلی حقوق بدن اوگاندا حقوق بشر شبکه برای روزنامه نگاران (HRNJ-اوگاندا) می گوید DW آن ثبت 12 مورد از حملات علیه روزنامه نگاران از مستند اقدامات آغاز شد و در 19 مارس ،

“ما شاهد شیوع حملات به روزنامه نگاران مانند … coronavirus اپیدمی” رابرت Sempala ملی هماهنگ کننده گروه گفت: DW. “ما تنها قادر بوده اند که یکی از مجرمان دستگیر شده ، بقیه هنوز هم در بزرگ است.”

به گزارش ضرب و جرح می آیند با وجود این واقعیت است که رئیس جمهوری اوگاندا Yoweri Museveni اعلام کرده است این کار از روزنامه نگاران به خدمات ضروری در مبارزه برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

نیروهای امنیتی خطرناک تر از COVID-19?

موارد خشونت پلیس در حال افزایش در کشورهای آفریقایی که تحمیل مستندات با توجه به چندین محلی و بین المللی حقوق بدن. بدرفتاری شده است پرداخت کردن نه تنها برای خبرنگاران بلکه برای شهروندان است.

Kenya: Police patrolling streets after curfew in Kibera slum (picture-alliance/AP Photo/B. Inganga)

کنیا: پلیس گشت زنی در خیابان بعد از حکومت نظامی در کیبرا زاغه

نیجریه و آفریقای جنوبی و اوگاندا و کنیا برخی از کشورها که در آن سازمان های امنیتی استفاده کرده اند, وحشیانه, وسیله ای برای نگه داشتن مردم در خیابان ها. “بسیاری از گزارش موارد نقض حقوق بشر از جمله آشکار قتل و کشتار نیجریه در نام نگه داشتن آنها را در خانه گفت:” Auwal موسی رفسنجانی از ابوجا جامعه مدنی و قانونی وکالت.

“ما فکر می کنیم این است که شرم آور و ظالمانه است که coronavirus نمی کشتن نیجریه اما ماموران امنیتی در حال کشتن نیجریه” یک مشخصه عصبانی رفسنجانی گفت: DW.

ضرب و جرح به حذف عکس ها

رسانه های گروه های حقوق بشر نگران است که ماموران امنیتی در حال ساخت آن را یک تمرین مشترک برای حمله به روزنامه نگاران که حاضر به حذف عکس و فیلم از افسران در عمل از ضرب و شتم شهروندان است.

“یکی از چالش های روزنامه نگاران گزارش شده است به ما این است که زمانی که آنها سعی کنید به ارتباط برقرار کردن با مقامات در سطح محلی به دنبال عدالت برای آنچه اتفاق افتاده است به آنها در حال گرفتن نا امید” CPJ را Twins گفت.

با توجه به حملات علیه روزنامه نگاران ادامه دارد. “در تازه ترین گزارش ما صحبت کرد و به شش روزنامه نگاران که بین دوره 19 مارس و اوایل ماه آوریل بودند مورد ضرب و شتم بودند مرعوب پرسنل امنیتی. این نگران کننده است که این موارد ما مستند به نظر می رسد نوک کوه یخ” Twins گفت.

ادامه مطلب: سازمان دیده بان حقوق بشر: پلیس فرانسه رشد تحت کنیا coronavirus حکومت نظامی

در کنیا فیلمبرداری برای NTV پیتر Wainaina نیز مورد ضرب و شتم او به عنوان فیلمبرداری افسران پلیس در شهر ساحلی مومباسا تعقیب شهروندان به اجرا در سراسر کشور شب مقررات منع رفت و آمد. Wainaina گفت: سایت کنیا.co.تو که که او تا به حال شگفت زده شده توسط “خشونت” پلیس به عنوان او تا به حال انجام شده است چیزی جز آنچه که او قرار بود به عنوان یک روزنامه نگار.

گروه ضرب و شتم

زیمبابوه روزنامه نگار ترنس Sipuma همچنین گفت: آفریقایی جنوبی در رسانه های منطقه ای دیده بان MISA که افسران پلیس حمله و او را در حالی که او در راه خود را به گزارش در زیمبابوه 21-day مستند.

“آنها خواسته که در آن من بود و لحظه ای من را به آنها نشان داد من روزنامه نگاری مجوز رسمی از من خواسته شد به دروغ پایین و ضرب و شتم قرار گرفت. آنها من را متهم به افشای آنها. آنها در زمان گوشی من دور و وعده داده شده به ضرب و شتم من بیشتر اگر آنها یافت ویدئوها و یا تصاویر است که عملیات” Sipuma گفت: MISA زیمبابوه.

به دیده بان رسانه ها همچنین گزارش دیگری از پلیس حمله به روزنامه نگار Panashe Makufa در حومه زیمبابوه سرمایه حراره در اوایل این ماه.

بیشتر بخوانید: COVID-19: نیروهای امنیتی در آفریقا brutalizing شهروندان تحت مستند

“او با گرفتن عکس از یک عملیات پلیس برای پراکنده کردن مردم در Kuwadzana به عنوان بخشی از اجرای ملی مستند. زمانی که پلیس به او نزدیک Makufa تولید خود اعتبار کارت, اما آنها نادیده گرفته و آن را به عنوان منقضی شده است. چهار افسر پلیس دستور Makufa به خود را دریافت کنید, پلیس خودرو, که در آن او حمله توسط دو افسر و مجبور به حذف تصاویر قبل کاهش یافته است در Kuwadzana 2 مغازه” MISA زیمبابوه گزارش شده است.

روزنامه نگاران’ ایمنی ‘شکننده’

در اوگاندا رئیس Museveni خواست امنیت پرسنل به استفاده از نیروی بیش از حد خود را به اجرا در COVID-19 دستورالعمل. یک سخنگوی پلیس فرد Enanga گفت: DW که فردی افسران پلیس را به جرم حمله خواهد بود تحت پیگرد قانونی قرار.

“ما باید گفت که هیچ افسر پلیس است که بالاتر از قانون; روزنامه نگاران همیشه باید به طور کامل سند اقدامات علیه آنها توسط افسران پلیس” Enanga گفت. “ما را دیده اند و نه هر گونه مستقیم ویدیو نشان می دهد یک افسر پلیس به طور مستقیم manhandling یک روزنامه نگار است که ما می توانیم تصدیق.”

اما CPJ را Mumo می گوید از شش روزنامه نگاران assaulted “چهار نفر از آنها دچار آسیب های شدید به اندازه کافی است که آنها تا به حال برای رفتن به بیمارستان و حداقل دو نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند برای چند روز.”

وجود دارد چند فیلم منتشر شده در توییتر از اوگاندا افسران پلیس و پرسنل ارتش ضرب و شتم روزنامه نگاران و برخی حتی قبل از COVID-19 شیوع. تنها تعداد کمی از افسران درگیر مواجه شده اند اقدام انضباطی با توجه به HRNJ-اوگاندا.

در میان COVID-19 شیوع “روزنامه نگاران ایمنی تبدیل شده است واقعا شکننده” HRNJ-اوگاندا هماهنگ کننده ملی, رابرت Sempala می گوید.

الکس گتا در کامپالا, اوگاندا کمک به این گزارش.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>