اوگاندا بلوک یک میلیون برای اولین بار رای دهندگان

یک میلیون جوان اوگاندا گفته شده است که آنها را در 2021 انتخابات ریاست جمهوری. این است که واقعا با توجه به کمبود زمان و یا رئیس جمهور Yoweri Museveni ترس جوانان رای دادن ؟

این اوگاندا مجلس و کمیسیون انتخابات در آبهای مدیترانه پس از آن نازل شد که بیش از یک میلیون اوگاندا که فقط 18 سال را نمی شود مجاز به رای دادن در 2021 انتخابات عمومی.

اوگاندا ملی, کمیسیون انتخابات می گوید آن را ندارد منابع و زمان ثبت نام رای دهندگان جدید را به عنوان آنها مشغول هستند و نورد از روند انتخابات برای رای دادن. محرومیت از رای دهندگان چیزی جدید است. انتخابات در اوگاندا کرده اند که اغلب خدشه دار بی نظمی از قبیل ممنوعیت مخالفت کرد. با وجود تماس برای نوسازی ثبت نام انتخابات, مقامات مصمم باقی می ماند.

“این خیلی مسخره است که هر دولت و یا کمیسیون انتخابات که موظف است به شهروندان خود تا کنون می تواند فکر می کنم از مسدود کردن و disenfranchise یک میلیون نفر از رای گیری” Godber Tumushabe از دریاچه های بزرگ موسسه مطالعات استراتژیک گفت: DW. “اگر آنها به اندازه کافی حرفه ای آنها می تواند سازماندهی ثبت نام از رای دهندگان تا دسامبر سال 2020 و انتخابات در ماه ژانویه است. آنچه آنها می گویند در اصل یک تظاهرات از بی کفایتی.”

Uganda's President Yoweri Kaguta Museveni at the 2019 Russia-Africa Summit

Yoweri Museveni حکومت اوگاندا برای 34 سال

“وحشتناک سابقه”

اعضای پارلمان می خواهید مراحل ثبت نام را دوباره باز کرد و افراد جوان با توجه به فرصتی برای رای دادن. “وجود دارد هیچ بهانه ای ما موقعیت به عنوان یک خانه روشن است” گفت: رئیس مجلس ربکا Kadaga.”ما نباید به هر گونه تلاش برای disenfranchise اوگاندا حتی اگر آنها ده.”

موسسه خیریه Ahimbisibwe از شهروندان ائتلاف برای انتخابات دموکراسی گفت: DW که سیاستمداران باید از این موضوع آگاه طولانی در پیش است. “ما در مورد آن هشدار داد زودتر, اما آن را فقط در حال حاضر که نمایندگان مجلس با توجه به آن پرداخت. ناگهان آنها متوجه آنها خواهد شد از دست دادن آرا در زمانی که مردم در ثبت نام.”

Ahimbisibwe می بیند بسته شدن ثبت نام رای دهندگان از یک سال پیش از انتخابات به عنوان “وحشتناک سابقه.” “ما باید دیده کمیسیون انتخابات خواستار آن است که پارلمان این تغییر اگر آنها واقعا علاقه مند به رای دهندگان خود را, اما آنها نمی کند.” به گفته او 3,800 اوگاندا به 18 هر روز. این می تواند تعداد برای اولین بار رای دهندگان مسدود شده از انتخابات تا دو میلیون.

Ugandan singer-turned-politician Robert Kyagulanyi aka Bobi Wine is escorted by a police officer as he is arrested on charges of unlawful assembly before starting his first public meeting ahead of the presidential election next year on January 6, 2020

نامزد مخالفان Bobi Wine بازداشت شده است چندین بار

77 درصد زیر 25 سال

اوگاندا در نظر گرفته شده است به جوان ترین جمعیت در جهان با 77 درصد زیر 25 سال سن داشتند. متوسط سن در اوگاندا است که 17 سال است. “جمعیت اوگاندا شامل افراد جوان” یکی کامپالا مقیم گفت: DW را الکس گتا. “این بار باید تمدید شود به طوری که آنها واجد شرایط برای رای دادن. خود را شمارش آرا,” او گفت:.

“بسیاری از مردم با استفاده از سیستم های الکترونیکی به موجب آن دوره وقتی کسی ثبت نام مهم نیست” یکی دیگر از اوگاندا استدلال کرد. “ما هنوز تقریبا یک سال کامل, بنابراین من فکر می کنم آن را فقط حق است که ما باید پیوسته در مراحل ثبت نام که در آن کسی را ثبت نام می توانید هر زمان که آنها احساس و تبدیل شدن به یک رای دهندگان.”

یک حرکت در برابر Bobi Wine?

ناظران سیاسی می گویند که مسدود کردن جوان رای دهندگان می تواند تلاش برای جلوگیری از حامیان 2021 مخالف ریاست جمهوری امیدوار رابرت Kyagulanyi نام مستعار Bobi Wine, از رای گیری. Popstar-تبدیل-سیاستمدار دارای بزرگ جوانان زیر است. در ماه ژانویه مقامات مانع از شراب از برگزاری یک جلسه عمومی که در آن او تا به حال می خواستم به بحث در مورد برنامه های خود را به چالش دیرین رئیس جمهور Yoweri Museveni در پای صندوقهای رای است. پلیس با شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت از طرفداران. این جلسه تا به حال شده است در ابتدا مجاز توسط مقامات انتخاباتی. روز بعد شراب دستگیر شده بود پس از تلاش برای برگزاری یک جلسه عمومی در شمال اوگاندا.

A burning campaign poster of Yoweri Museveni from 2016

است رئیس جمهوری اوگاندا Yoweri Museveni می ترسم از جوانان رای دادن ؟

Godber Tumushabe از دریاچه های بزرگ موسسه مطالعات استراتژیک فکر می کند حقیقت وجود دارد برخی از پیشنهادات که Museveni می تواند یک دلیل برای قطع ثبت نام برای یک میلیون بالقوه Bobi Wine حامیان.

“اوگاندا کمیسیون انتخابات است نه مسئول از روند انتخابات آن توسط رئیس جمهور Museveni مردم که متمرکز بر ساخت مطمئن شوید که او اعلام شده است برنده پس از انتخابات” گفت: Tumushabe.

یک راه برای انجام این کار خواهد بود برای ایجاد عدم قطعیت است. “تغییر تاریخ نیست که قادر به تعیین این که چه کسی به رای و مسدود کردن رای دهندگان واجد شرایط باعث می شود یک فرایند انتخاباتی غیر قابل پیش بینی. هنگامی که وجود دارد هیچ قابل پیش بینی شما از رای دهندگان سرکوب و ما آن را دیده اند و از هر دیکتاتوری در منطقه: پایین به نوبه خود-از مزایای وقت.”

روند انتخابات “تقلب در همه ابعاد آن”

“جوان مردم هیجان زده در مورد Bobi Wine و علاقه مند به تغییر. اما ما باید یک فرایند انتخاباتی که تقلب در همه ابعاد آن و افراد جوان در اوگاندا نیاز به شروع به دیدن که انتخابات نیست یک مسیر را تغییر دهید و یا به یک آینده متفاوت” با توجه به Tumushabe.

موسسه خیریه Ahimbisibwe از شهروندان ائتلاف برای انتخابات دموکراسی فکر می کند که اوگاندا را رها و یا خسته هستند و عدم اعتماد به روند انتخابات. “وجود نداشتن مدنی و رای دهندگان به آموزش و پرورش به این روز نه کمیسیون انتخابات و نه اوگاندا کمیسیون حقوق بشر زندگی می کردند تا به این دستور. مردم نگه داشته شده است در تاریکی.”

او تاکید کرد که مسدود کردن جوان برای اولین بار رای دهندگان طول می کشد دور شانس خود را برای نفوذ در حکومت کشور خود. “این افراد انتخاب خواهد شد بیش از کسانی را که انتخاب می شوند; آنها مسدود شده و از تعیین آینده خود را. این است که در مورد خاموش کردن اکثریت. این مایه تاسف است آن است که برای ناخوانده باید آن را هرگز اتفاق افتاده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>