آمریکا و طالبان برنامه ریزی برای امضای توافقنامه صلح هفته آینده

ایالات متحده و طالبان در هدف به امضای توافقنامه صلح هفته آینده پس از هفت روز کاهش خشونت آمریکایی و طالبان در روز جمعه گفت.

این قرارداد به امضا در دوحه قطر در فوریه. 29 هموار راه را برای خروج نیروهای ایالات متحده و داخل افغانستان مذاکرات است. وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: این نیز منجر به نهایی دائمی آتش بس.

“ما در حال آماده سازی برای ورود به محل در فوریه 29,” Pompeo در بیانیه ای گفت. “داخل افغانستان مذاکرات به زودی شروع خواهد شد پس از آن خواهد ساخت و در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

کاهش خشونت دوره مشاهده می شود نیروهای امنیتی بین المللی و نیروهای طالبان آغاز شد و شنبه در ساعت 12:00 صبح به وقت محلی و قبلا اعلام شده توسط رئیس جمهور اشرف غنی در یک سخنرانی تلویزیونی ،

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده است که هیچ راز از تمایل خود به ایالات متحده را از آن خود “جنگ بی پایان” اما راه پیش رو مملو از مشکلات است.

آن را هنوز هم روشن نیست که نمایندگی کابل در میز مذاکره برای داخل افغانستان مذاکرات در نظر گرفته کلیدی ستون در پیدا کردن یک صلح پایدار در این کشور جنگ زده. از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در اوایل این هفته اعلام کرد غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری در سپتامبر برگزار شد اما رقیب اصلی او عبدالله عبدالله را محکوم کرد ،

طالبان حاضر به صحبت کردن با اشرف غنی احمدزی و دولت نیز محکوم به نتایج انتخابات گفت: آنها بحث خواهد شد به نمایندگان دولت اما تنها به عنوان عادی افغان.

این هنوز روشن نیست که چگونه رئیس جمهور اشرف غنی دیده می شود در این 2019 عکس نشان داده خواهد شد در مذاکرات صلح. (Olivier Douliery/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

طالبان صادر شده خود را در بیانیه ای در کاهش خشونت مقابله.

“هر دو طرف در حال حاضر ایجاد یک مناسب وضعیت امنیتی پیش از امضای تفاهمنامه تاریخ گسترش دعوت نمایندگان ارشد کشورهای متعدد و سازمان برای شرکت در مراسم امضای ایجاد ترتیبات برای آزادی زندانیان ساختار یک مسیر برای داخل افغانستان مذاکرات با احزاب سیاسی مختلف کشور و در نهایت زمینه سازی برای صلح در سراسر کشور با خروج همه نیروهای خارجی” طالبان در بیانیه ای گفت جمعه.

طالبان افزود که آن را نمی خواهد اجازه می دهد تا “سرزمین افغانستان را در برابر امنیت دیگران به طوری که مردم ما می توانید یک زندگی صلح آمیز و مرفه زندگی در زیر سایه یک نظام.”

پنتاگون کاهش یافته است می گویند که آیا آمریکا موافقت کرده به قطع آن لول نیروها در افغانستان به صفر است. وزیر دفاع علامت Esper گفت: اگر هفت روز آتش بس موفق و افغانستان مذاکرات صلح شروع ایالات متحده را کاهش میدهد نیروهای نظامی مشروط “در طول زمان” به مورد 8600.

وجود دارد حدود 12000 نیروهای ایالات متحده در این کشور در حال حاضر است.

سهیل شاهین سخنگوی طالبان دفتر سیاسی در دوحه توییتی که طالبان در انتظار خروج کامل. در یک پشتو زبان جیر او گفت: “بر اساس توافق با آمریکا تمام نیروهای بین المللی افغانستان را ترک خواهد کرد و تهاجم به پایان خواهد رسید و هیچ کس مجاز به استفاده از خاک افغانستان در برابر دیگران است.”

همسایه پاکستان است که متهم به حمایت از طالبان استقبال از کاهش در خشونت های طرح.

“ما امیدواریم که افغانستان احزاب در حال حاضر به دست گرفتن این فرصت تاریخی و کار جامع و فراگیر حل و فصل سیاسی برای دوام صلح و ثبات در افغانستان و منطقه” گفت: پاکستان در بیانیه وزارت امور خارجه. پاکستان میزبان بیش از 1.4 میلیون پناهنده افغان.

در بروکسل دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ استقبال این تحولات به عنوان “بحرانی آزمون طالبان تمایل و توانایی برای کاهش خشونت و کمک به صلح در ایمان خوب است.”

“این می تواند راه را برای مذاکرات میان افغان ها به صلح پایدار و حصول اطمینان از این کشور است که هرگز دوباره یک پناهگاه امن برای تروریست ها,” او گفت:.

اتحاد برخی از 16000 سرباز در افغانستان کمک به آموزش آن, امنیت, اما آن را می تواند در قرعه کشی کردن عملیات خود را به جای شرکت هر گونه توافقنامه صلح.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>