ایالات متحده می گوید طالبان موافقت کرده است برای کاهش خشونت در افغانستان

ایالات متحده رسیده است و توافق با طالبان در یک هفته کاهش خشونت است که می تواند منجر به خروج سربازان امریکایی از افغانستان یک مقام ارشد دولت گفت: در روز جمعه.

رسمی به خبرنگاران گفت: در یک کنفرانس امنیتی در مونیخ توافق با طالبان بود و در عین حال تاثیر گذار.

اعلام این خبر پس از یک نشست بین وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo, دفاع وزیر علامت Esper و رئیس جمهور اشرف غنی در این کنفرانس در روز جمعه. آن را یک روز پس از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: وجود یک “فرصت خوبی” برای رسیدن به یک توافق با طالبان در کاهش نیروهای ایالات متحده نزدیک به دو دهه پس از ایالات متحده آمریکا به رهبری حمله از کشور است.

یک توافق که منجر به آمریکا خروج نیروهای نظامی می تواند سیاسی افزایش برای مغلوب ساختن پیشی جستن است که بارها و بارها وعده داده شده برای جلوگیری از “جنگ بی پایان” را به عنوان او به دنبال انتخاب مجدد در نوامبر است.

ارشد دولت رسمی که صحبت خواست نامش فاش نشود گفت: کاهش-از-خشونت توافق به مدت هفت روز و پوشش کل کشور و نیز به نیروهای افغان حتی اگر دولت افغانستان شده است از مطالعه حذف از مذاکرات میان ایالات متحده و طالبان در دوحه, قطر.

این مقام گفت: این امر در همه شیوه ای از حملات: “کنار جاده ای و بمب های انتحاری و بمب و موشک حملات همه نوشته شده است.”

باید طالبان مطابق این مقام گفت: این توافق خواهد بود و پس از امضای توافق نامه ای است که آغاز مذاکرات صلح که شامل تمام افغانستان طرف.

طالبان رسمی آشنا با مقابله به اسوشیتد پرس گفت توافقنامه دوم خواهد بود امضا شده در فوریه. 29 و اینتر و افغانستان گفت و گو آغاز خواهد شد در مارس 10. به گفته مقامات آلمان و نروژ ارائه شده برای میزبانی مذاکرات اما شده است وجود دارد هیچ تصمیمی در محل.

مقامات ایالات متحده باید عموم نیست املای جدول زمانی خود را به صورت اولیه خروج نیروهای نظامی ایالات متحده در افغانستان اما انتظار این است که کاهش فعلی از مجموع حدود 12000 حدود 8,600 خواهد شد و پس از امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است. که اولیه کاهش است به احتمال زیاد به کشش بیش از یک دوره از هفته یا ماه.

حمله هوایی در شرق افغانستان

در همین حال در تازه خشونت ها در افغانستان روز جمعه در یک حمله هوایی کشته شدن حداقل هشت نفر — همه اعتقاد به شهروندان ساکنان محلی گفت.

یک خودرو حامل غیر نظامیان شد آمار در استان شرقی ننگرهار به گفته ساکنان کشته شدن هشت نفر از جمله یک کودک است. طالبان باید یک حضور قوی در منطقه است.

سخنگوی والی ننگرهار حمله را تایید کرد اما نگفت که این قربانیان بودند.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: 11 تن در حمله.

در حالی که ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان فشرده با جلسات در دوحه طالبان و دولت افغانستان نیز گزارش داد مبارزه بر روی زمین در حالیکه در 24 ساعت.

یک حمله هوایی روز پنج شنبه کشته شدن یک فرمانده ارشد طالبان و هشت نفر دیگر در شمال ولایت بلخ, افغانستان وزارت دفاع گفت.

طالبان مجاهد گفت شورشیان در حال کشته شدن شش سرباز افغان از جمله دو افسر در حمله به یک ایست بازرسی در شمال افغانستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>