آمریکا گفت به اشتباه بازداشت ایرانی متولد مسافران شد ‘اصلاح’ اما به نظر می رسد هنوز هم اتفاق می افتد

به عنوان او نشسته در غیر این صورت خالی اتاق بازجویی چهره به چهره با یک مرز ایالات متحده, عامل, Shirin فهیمی خودش را در یک سناریو او تنها می خواهم همیشه در فیلم دیده می شود.

یک جدول جدا او را از افسر. در سقف چهار مانیتور. قلب خود را ضرب و شتم سریع.

“آیا شما مسلمان؟” فهیمی به یاد می آورد عامل درخواست خود را.

“بود که تکان دهنده یک سوال برای من,” او گفت: CBC News. “من نمی دانم اگر هر گونه دیگر کانادا در این مرز است که این سوال پرسیده از چه چیزی فکر می کنید.”

فهیمی یک زن 31 ساله تورنتو هنرمند متولد شد در ایران. در طول سال, او گفت که او با آن مواجه اضافی سوال در ازای آزادی برای سفر به ایالات متحده است.

اما در فوریه. 4 مدت کوتاهی پس از او بررسی می شود و در پیرسون تورنتو, فرودگاه بین المللی فهیمی بود که منجر به یک اتاق که در آن او گفت که او فلفلی یک در یک با پرسش او هرگز تصور نمی کرد او را به عنوان یک شهروند کانادایی است.

چه شد و موقعیت خود را در دولت ایران چرا او حرکت به کانادا و به همین دلیل بود که شوهرش به نام خیلی طولانی شد برخی از سوالات.

در فوریه. 4 مدت کوتاهی پس از بررسی در تورنتو Pearson International Airport, Shirin فهیمی بود که منجر به یک اتاق که در آن او می گوید: او فلفلی با پرسش او هرگز تصور نمی کرد او را به عنوان یک شهروند کانادایی است. (Zinnia Naqvi)

‘است که در کانادا ،

بازجویی به طول انجامید حدود 45 دقیقه به پایان رسید و با فهیمی در اشک. نه تنها او را تکذیب کرد, سفر به سان فرانسیسکو برای برنامه ریزی عملکرد او همچنین در سمت چپ سوال اگر شهروندی کانادا او می خواهم تا زمانی منتظر بود به نحوی ارزش کمتر چون از جایی که او به دنیا آمد.

“کانادا است در حال حاضر؟” فهیمی گفت. “شما سوال خود را متعلق.”

فهیمی نیست به تنهایی. CBC اخبار مصاحبه پنج ایرانی دیگر متولد شهروندان کانادایی که محروم بودند حتی پس از ورود ایالات متحده گمرک و حفاظت از مرزها (CBP) اعتراف کرد که ماموران در سیاتل زمینه کار بودند به اشتباه بازداشت ایرانی متولد مسافران در میان افزایش متحده-ایران تنش پس از قتل از ایران ژنرال قاسم سلیمانی در Jan. 3.

دو نفر از این افراد گفت: آنها تا به حال خدمت در ارتش ایران قبل از مهاجرت به کانادا — که اجباری در ایران.

این موارد برخی از تعجب اگر فسخ بخشی از یک استراتژی گسترده تر با هدف قرار دادن ایران به دنیا آمد مسافران است.

در طول Jan. 4 آخر هفته تا 200 مسافران ایرانی تبار سفر از بریتیش کلمبیا شد بنا به گزارش بازداشت و مورد سوال برای چندین ساعت در صلح طاق عبور از مرز در ایالت واشنگتن.

آژانس رد هر گونه دستور از بالا, با CBP اقدام کمیسر Mark Morgan گفتن خبرنگاران اقدامات شد “نه در خط با ما جهت و به طوری که بلافاصله اصلاح شود. و آن را بسیار منحصر به فرد است که یک بخش.”

هدف گفته شد به پایان رسید پس از Jan. 5 عنوان داستان ایرانی متولد مسافران که متوقف شده بود در مرز شروع به آمدن به نور با توجه به مرز ایالات متحده افسر که هویت CBC News نکردن بیش از نگرانی از پیامدهای از کارفرمای خود.

برای سامان Zamanzadeh, تنها مراجعه می بیند که برای دولت کانادا به گام و مطمئن شهروندان آن نیست که تبعیض. (فرستاده شده توسط Saman Zamanzadeh)

در Jan. 31, سامان Zamanzadeh, 35, بود و رفتن به اورلاندو فلوریدا., برای یک کنفرانس مهندسی. یک شهروند کانادایی از جولای 2018 می خواهم در سفر به آمریکا چندین بار بدون مشکل.

این بار در ثانویه غربالگری او خواسته شد در مورد زمان قبل از او یک کانادایی — هنگامی که درخواست خود را برای بازدید کننده ویزا رد شد. بود که در زمان رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بحث ممنوعیت سفر که منع افراد از هفت عمدتا از کشورهای مسلمان از ورود به ایالات متحده

در آن زمان Zamanzadeh لغو سفر خود تصمیم گیری می تواند صبر کنید. ورود خود گلایه به پایان رسید زمانی که او یک شهروند کانادایی — تنها به بازگشت دوباره در هفته های اخیر.

این همان برای احمد Keshavarzian.

59 ساله در ساخت و ساز مشاور بودند و برنامه ریزی برای سفر به اورلاندو برای دیدن دختر خود را زمانی که او متوقف شد و در فرودگاه پیرسون. Keshavarzian, که تبدیل به یک شهروند کانادایی در سال 2017, تا به حال با آن مواجه ثانویه غربالگری قبل بود اما همیشه قادر به عبور از مرز پس از پاسخ دادن به چند سوال.

این بار پس از 20 دقیقه از بازجویی Keshavarzian تلقی شد قابل پذیرش نیست و به گفته او نیست که ویزا لازم برای عبور از مرز. شهروندان کانادا به طور کلی نیازی به ویزا برای سفر به آمریکا به جز در موارد خاص با توجه به سفارت ایالات متحده در وب سایت.

‘سیاست’ به بازداشت بر اساس ملیت: CBP

دو ایرانی-متولد کانادا از شهروندان که به خدمت در ارتش ایران گفت: CBC News آنها تا به حال قبل از هرگز دستخوش ثانویه غربالگری تا کشتار سلیمانی. یکی بود برگزار شد تا در یک زمین عبور در چاپلین–سنت برنارد ده Lacolle عبور اتصال کبک و نیویورک در ژانویه. 17; از سوی دیگر در فرودگاه پیرسون در Jan. 20.

در یک ایمیل فرستاده بیانیه این هفته ایالات متحده گمرک و حفاظت از مرزها گفت: CBC News “هیچ سیاست یا حکومت است که اجازه CBP به هدف و یا بازداشت افراد را بر اساس ملیت به تنهایی.”

چرا آمریکایی ها پاسخگو برای موارد شبیه به این ؟ – وکیل مهاجرت لن ساندرز

افسران CBP “آموزش دیده برای به اجرا درآوردن قوانین ایالات متحده یکنواخت و نسبتا و آنها نه تبعیض بر اساس دین و نژاد و قومیت یا گرایش جنسی” سخنگوی Jason مسلمات در بیانیه ای گفت:.

این بیانیه در ادامه می گویند افرادی که در حال حاضر یک پاسپورت معتبر کانادایی پردازش خواهد شد برای ورود به ایالات متحده به عنوان شهروندان کانادا اما نشان می دهد که آنها مجاز است آن را به متقاضی برای “غلبه بر تمام زمین های ناروایی است.”

وقتی فهیمی تکذیب شد ورود او پرسید: مرز agent چرا او ناگهان و ناروا با وجود داشتن سفر به ایالات متحده به طوری که چند بار قبلا.

“آنها ساخته شده است یک اشتباه قبل از” او به یاد می آورد عامل گفت. “چگونه می تواند از مرز سازمان را یک اشتباه است که بسیاری از بار؟”

دولت کانادا سکوت ‘نگران کننده’

برای Zamanzadeh, تنها مراجعه می بیند که برای دولت کانادا به گام و مطمئن شهروندان آن نیست که تبعیض.

“من یک شهروند ایالات متحده, و من نمی توانم هر چیزی تقاضا از دولت خود را, اما من یک شهروند کانادایی که رای دادند برای این حزب لیبرال در این انتخابات و یکی از دلایل بزرگ این است که آنچه آورده شد نخست وزیر ترودو: ‘کانادا کانادا کانادا,'” Zamanzadeh گفت.

“این به این معنی زیادی به ما,” او گفت:.

CBC News تماس هر دو امور جهانی کانادا و آژانس خدمات مرزی کانادا در این هفته به درخواست اگر دولت فدرال آگاه است و در مورد موارد از ایرانی-کانادایی متولد حال بازجویی یا خودداری از ورود در مرز. CBC News همچنین پرسیده شد که آیا هر عمل گرفته شده برای اطمینان از کانادایی های ایرانی تبار نیست در معرض هر گونه رفتار نابرابر.

نه آژانس فدرال ارائه شده در پاسخ با اشاره به هر گونه سوال به آمریکا

برای لن ساندرز یک وکیل مهاجرت در Blaine بشویید. سکوت از دولت کانادا است که “نگران کننده است.”

وکیل مهاجرت لن ساندرز گفت: او ده ها تن از دریافت تماس از ایران به دنیا آمد مسافران که به طور ناگهانی در بر داشت خود را قادر به سفر به آمریکا

“آنها خیلی مایل به آمریکایی ها این اختیار تام استقلال در کانادا خاک” ساندرز گفت. “آنها به اجازه آمریکا افسران به … اساسا بازجویی از کانادایی ها به طور نامحدود در قبل از پرواز گواهی عدم سوء پیشینه به توصیه اتهامات اگر کانادایی ها نمی همکاری با ایالات متحده افسران.”

“چرا آمریکایی ها پاسخگو برای موارد شبیه به این؟”

‘گرفتن-22’

پس از تنش بین ایالات متحده و ایران باید ramped تا ساندرز گفت: او ده ها تن از دریافت تماس از ایران به دنیا کانادایی که داده شده هیچ راهی برای حل و فصل موارد خود را.

“آنها گفت: برای رفتن به کنسولگری ایالات متحده برای درخواست ویزا. و دوم آنها به کنسولگری, کنسولگری می گوید شما در کانادا شما نمی نیاز به یک ویزا. و پس از آن نوع catch-22.”

“این پروفایل” ساندرز گفت.

“این افراد نه هر گونه نقض قوانین مهاجرت. این افراد باید به هر حال نمی محکومیت های کیفری و یا هر چیزی که خارج از غرفه به عنوان اساس از ناروایی. تنها عامل مشترک — و من از آنها بدم میاید به این می گویند — بسیاری از آنها در ایران متولد شده اند.”

در حال حاضر فهیمی مطمئن نیست اگر او همیشه خواهد بود قادر به سفر به ایالات متحده آمریکا با کانادا گذرنامه.

به عنوان او خیره شد به بیرون از پنجره قطار در راه بازگشت به خانه از پیرسون افق پردان گذشته او فکر کرد: “پس از همه چیز پدر و مادر من را از طریق رفت برای ما به این آزادی و این اتفاق می افتد.”

“آیا من متعلق به اینجا؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>