در هر روز داده شده می توان آن را دشوار است به احساس خوبی در مورد دموکراسی کانادا — به خصوص اگر در روز شامل یک جلسه پرسش دوره مجلس را به طور منظم به صحنه (اما ضعیف عمل کرده) ارز از فریاد زد platitudes و صدای موج umbrage.

اما آن می تواند بسیار بدتر از آن به عنوان یک نگاه در ایالات متحده در هفتۀ گذشته را روشن و نه تنها به دلیل واشنگتن مصرف شده است توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را استیضاح محاکمه.

به عنوان مثال آمریکا از اواخر مفید است معیار این روزها برای اندازه گیری نسبی اثربخشی کانادا موسسات. این نیز ارائه می دهد یک استارک هشدار در برابر خوشنودی است.

برای شروع از خودتان بپرسید که شما ترجیح می دهند: نخست-زمان حزبی عینک یک دولت از آدرس اتحادیه و یا یک سخنرانی از تاج و تخت — که در آن رهبر از دولت ساخته شده است به نشستن بی سر و صدا در یک صندلی چوبی در حالی که بیانیه ای از دولت در اولویت است بخوانید صراحت توسط یک نماینده از این کشور دور اما احترام رئیس دولت ؟

به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به پایان رسید و دولت از آدرس اتحادیه در روز سه شنبه مجلس نانسی پلوسی پاره پاره تا کپی از سخنرانی خود. تنش بین کاخ سفید و سخنران افزایش پلوسی به عنوان چراغ استیضاح پرونده مغلوب ساختن پیشی جستن. 0:35

به عنوان حزب محافظه کار کانادا وارد هفته سوم از رهبری یک مسابقه برگزار خواهد شد که شش و نیم ماه برای تکمیل حزب دموکرات در ایالات متحده تا به حال فقط از اتمام دور اول ریاست جمهوری اولیه است که در حال حاضر در حال اجرا برای یک سال نیست و ممکن است تصمیم گرفت تا اواخر ماه آوریل پس از یک سری از مبهوت و دولت جداگانه در سطح مسابقات.

علیرغم ریاضی ظروف سرباز یا مسافر از هفته گذشته قفقاز در آیووا در این مسابقه می تواند نوسان در یک ماه با ورود رسمی از مایکل بلومبرگ میلیاردر که صرف میلیون ها دلار از پول خود را به سرمایه گذاری در اواخر پیشنهاد برای حزب دموکرات را در انتخابات ریاست جمهوری نامزدی.

وزن ثروت در سیاست

بلومبرگ نامزدی است که تنها از راه دور قابل دوام در این مرحله از آنجا که او بسیار زیاد ثروت شخصی — یک دارایی است که نمی خواهد به او کمک های زیادی را در کانادا فدرال, سیاست که در آن رهبری داوطلبان می توانند تنها با قرار دادن $25,000 از پول خود را نسبت به مبارزات انتخاباتی خود را و که در آن کمک های مالی پوش در $1,625.

هر کس که نامزد حزب دموکرات معلوم می شود او و یا او را مجبور به رقابت با تاریخی چیز عجیب و غریب از کالج انتخاباتی — یک موسسه است که دو بار در 20 سال گذشته اهدا شده انتخابات ریاست جمهوری به کسی غیر از نامزد که در واقع موفق به کسب بیشترین آرا. اما حتی در صورتی که حزب دموکرات در انتخابات پیروز شود و این بار رئیس جمهور جدید می تواند در تلاش برای اجرای یک دستور در دو جداگانه و انتخاب قانونی اتاق — همراه با ساختاری و رویه موانع است که آن را دشوار است برای هر کسی که برای انجام بسیاری از هر چیزی در ایالات متحده فدرال سیاست است.

دیوان عالی کشور صبر کنید برای تاج و تخت سخنرانی در مجلس سنا اتاق در اتاوا پنج شنبه, Dec. 5, 2019. ما نهادهای سیاسی ممکن است خسته کننده – اما حداقل آنها کار می کنند. (کریس Wattie/کانادا مطبوعات)

کانادا سیستم بسیار دور از کامل است. بیش از حد حزب و انضباط هنوز dulls ذهن سیاستمداران (و همه کسانی که در معرض بی پایان تکرار حزبی صحبت امتیاز). دسترسی به اطلاعات سیستم باقی می ماند بیشتر از یک مفهوم از یک عملکرد ابزار برای شفافیت. طرفداران نمایندگی تناسبی هرگز متوقف خواهد شد حسرت برای راه آنها فراموش چیزهایی که در بسیاری از کشورهای اروپایی.

کانادا نیز بوده است ، بیست و یک سال قبل از Brexit طرح میتوانست به انگلستان, کانادا به دقت اجتناب شکستن بیش از خود ما رفراندوم.

یک سیستم است که با این نسخهها کار (بیشتر)

اما وجود دارد بسیاری از جنبه های دولت در اینجا است که به نظر می رسد بهتر از آنچه که ما شاهد آن هستیم در دیگر بزرگ فرهنگی دموکراسی در کنار درب.

مرزهای حوزه های انتخاباتی در کانادا کشیده شده توسط مستقل و غیر حزبی کمیسیون. سیاسی و کمک های مالی و هزینه های فعالیت به شدت تنظیم شده و انتخابات نظارت مستقل آژانس ملی.

نظام انتخاباتی تولید دولت است که می تواند در اجرای سیاست های آنها وعده داده شده را دنبال و آن دولت جایگزین در فواصل منظم. توانایی یک بیگانه یا حزب ملی برای به دست آوردن قدرت است به طور قابل توجهی محدود توسط ترکیبی از گذشته و پست و تعداد زیادی از سوار که در آن اقلیت های موجود نشان دهنده یک مذهبی به اشتراک گذاری از رای دهندگان.

مستقل و مجلس سنا منصوب به عنوان یک بررسی در مجلس عوام در حالی که هنوز به طور کلی به تعویق انداختن انتخاب مجلسی, بنابراین اجتناب از مرتب کردن بر اساس gridlock شایع در ایالات متحده است. ما غیرمنتخب رئیس دولت منصوب نماینده شانه خالی سیاست نشان دهنده ملت به عنوان یک backstop به حل و فصل اختلافات بر سر چه کسی باید حکومت و تحمیل یک اندازه گیری از تواضع نخست وزیر.

هر چه عیبی کانادا سیستم با این نسخهها کار به مراتب بیشتر از آن را نمی کند.

رای اعتماد

در سال 2018 از 70 درصد از کانادایی ها گفت: آنها تا به حال اعتماد به نفس در صداقت خود را در انتخابات در مقایسه با فقط 37 درصد از آمریکایی ها است. بیش از سه سال گذشته کانادایی’ اعتماد به نفس در دولت ملی شده است بالاتر از گزارش اعتماد عمومی در هر G7 کشور است.

وضعیت فعلی امور در ایالات متحده است به طور کامل از آن نهاد. امریکا مشکلات بسیار عمیق تر و شامل شکسته رسانه های محیط زیست است.

اما آن را عادلانه به تعجب می کنم که چقدر بهتر است که ایالات متحده ممکن است با مجموعه ای متفاوت از موسسات و اینکه آیا کانادا موسسات ممکن است چیزی برای انجام با هر موفقیت این کشور دست یافته است.

علائم هشدار دهنده

این نیست یک لحظه به خود تبریک. اگر هر چیزی, چه چیزی اتفاق می افتد به سیاست آمریکا در حال حاضر باید به عنوان یک هشدار تا چه حد یک دموکراسی می توانید ولگرد به اختلال. و آن را سخت برای پیدا کردن مشابه علائم هشدار دهنده در کانادا.

فقط در هفته گذشته بلوک کبک رهبر ایو-François Blanchet معمولی مورد سوال اعتبار فدرال قضات زمانی که این موضوع از حقوق اقلیت ها به طور خلاصه به یک نقطه باز نبرد بین دولت فدرال و کبک.

رهبر بلوک کبکی ایو-François Blanchet به تازگی در مورد استقلال قضات فدرال. (Fred Chartrand/کانادا مطبوعات)

به عنوان مایکل Valpy و فرانک گور نوشت: هفته گذشته از نظر فاصله بین لیبرال ها و محافظه کاران در مورد مسائل مانند تغییر آب و هوا و مهاجرت در حال رشد است. در حالی که رضایت عمومی با دموکراسی در کانادا باقی می ماند نسبتا بالا از آن کاهش یافته است به طور قابل توجهی در آلبرتا. و تک Frontier پروژه در حال حاضر در حال صحبت از هر دو به عنوان یک همه پرسی در بقیه کشور را برای حمایت از آن استان و به عنوان یک آزمون از کانادا تمایل جهانی برای مبارزه با خطر تغییر آب و هوا.

کانادا سیستم پارلمانی ممکن است بهتر مناسب برای مقابله با قطبش اما هیچ سیستم است محفوظ ازخطا وشکست است. در راه بزرگ و کوچک و با کیفیت از یک کشور سیاست در نهایت بستگی به حسن نیت و در اختیار شرکت کنندگان در آن و ایمان و هوشیاری از رای دهندگان آن است.

هر چه آرامش را می توان گرفته شده از کانادا نسبی توانایی عملکرد مطیع درس از این لحظه به هیچ چیز نمی دانیم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر