ایالات متحده آمریکا آغاز می شود جزئی خروج نیروهای نظامی در افغانستان

ایالات متحده شروع خروج نیروهای نظامی از افغانستان ارتش آمریکا روز سه شنبه گفت یک گام رو به جلو در آن قرارداد صلح با طالبان در حالی که همچنین با تمجید رئیس جمهور اشرف غنی وعده شروع به آزاد کردن زندانیان طالبان پس از او تا به حال با تاخیر بیش از یک هفته است.

ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله امضا Feb. 29 بود تبلیغ به واشنگتن را به تلاش برای پایان دادن به 18 سال از جنگ در افغانستان است. بعدی گام بسیار مهم بود که به داخل افغانستان مذاکرات که در آن همه جناحها از جمله طالبان مذاکره خواهد یک نقشه راه برای آینده کشور خود.

اما غنی و سیاسی رقیب اصلی او عبدالله عبدالله بودند هر یک از ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور در مراسم جداگانه دوشنبه. عبدالله و انتخابات کمیسیون شکایت کرده بود به اتهام تقلب در سال گذشته رای دادن. این دوئل inaugurations انداخته اند برنامه ای برای مذاکرات با طالبان را به هرج و مرج اگر چه غنی روز سه شنبه گفت که او می خواهم شروع به قرار دادن با هم یک تیم مذاکره کننده.

بی نظمی در دولت افغانستان طرف نشان دهنده این کار دشوار رو به واشنگتن فرستاده صلح زلمای خلیل زاد به عنوان او تلاش می کند به افغانستان مجادله رهبری به گرد هم می آیند. در اوایل سهشنبه, صدای جیر جیر, خلیل زاد گفت که او امیدوار است رهبران دو کشور می تواند “رسیدن به یک توافق فراگیر و گسترده پذیرفته شده دولت است. ما ادامه خواهد داد برای کمک به.”

ایالات متحده سخنگوی نظامی در افغانستان سانی لگت در بیانیه ای گفت: سهشنبه نظامی خود را آغاز نموده بود “شرایط مبتنی بر کاهش نیروهای 8,600 بیش از 135 روز است.”

در حال حاضر ایالات متحده در حدود 13,000 سربازان در افغانستان — 8,000 از آنها درگیر در آموزش و مشاوره به نیروهای پولیس و نیروهای امنیتی در حالی که حدود 5000 درگیر در ضد تروریسم با عملیات نظامی حمایت از ارتش افغانستان زمانی که آنها درخواست شده است.

غنی شده با کشیدن پاهای خود را بر انتشار برخی از 5000 طالبان زندانی چیزی به توافق در ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است. غنی وعده داده شده دوشنبه اعلام حکم به آزادی زندانیان پس از ایالات متحده آمریکا و تعدادی از مقامات خارجی به نظر می رسد به ادعای خود را به ریاست جمهوری با ارسال نمایندگان خود را به مراسم تحلیف خود.

هر دو نامزد ریاست جمهوری برگزار شد افتتاح مراسم در کابل روز دوشنبه اما رئیس جمهور اشرف غنی با حمایت دولت ایالات متحده آمریکا. (Rahmat Gul/آسوشیتد پرس)

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo انتشار بیانیه ای روز شنبه گفت: “ما نیز با استقبال از رئیس جمهور غنی اعلام کرد که او را از صدور فرمان مارس 10 طالبان زندانی آزاد شوند.”

طالبان گفت: اواخر وقت روز دوشنبه که سراسیمگی از بیومتریک شناسایی شدند و در حال انجام در ولایت های زندانیان اشاره به جرم آزادی با توجه به زندانیان در حال حاضر در قفل. طالبان با مقامات صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود چرا که آنها مجاز به صحبت کردن با رسانه ها.

سهیل شاهین این سخنگوی طالبان در دوحه که در آن شورشیان گروه حفظ یک دفتر توییتی شنبه نام 5,000 زندانیان با “هیئت آمریکایی و لیست را نمی توان دستکاری کرد” بدون توضیح.

در صدای جیر جیر, Shaheen گفت: هر زندانیان تحویل داده خواهد شد تایید قبل از اینکه پذیرفته شده است. آسوشیتد پرس در تماس با یک طالبان به زندانی در افغانستان Pul-e-چرخی زندان در حومه کابل که گفت چهار طالبان منتشر شده بود دوشنبه و سه شنبه. هفت در حال اتمام محکومیت خود گفت: مولوی لوگر در یک مصاحبه تلفنی.

Squabbling رهبری رقبا

آنها بخشی از 5000 نفر از طالبان زندانی لیست, او گفت:. محمد که تا به حال نیز در مصاحبه با AP در زندان در ماه دسامبر است که در تماس تلفنی با طالبان زندانیان کمیسیون که به ریاست مولوی Nooruddin Turani سابق طالبان وزیر دادگستری و خشونت مجری از طالبان کد دقیق از رفتار.

در ضمن Pompeo گفت که او “به شدت مخالف” ایجاد یک دولت موازی در افغانستان با وجود نشانه های اولیه از یک ظهور است. عبدالله به سرعت فرستاده خود را با معاون رئیس جمهور به اشغال رسمی دفاتر دوشنبه پیش از غنی برای ارسال طرح خود را معاون رئیس جمهور به دفاتر خود را روز سه شنبه.

Pompeo هشدار داد در برابر “هر گونه استفاده از زور برای حل و فصل اختلافات سیاسی.”

هر دو نامزد — اما به خصوص عبدالله — حمایت توسط جنگ سالاران به شدت با شبه نظامیان مسلح تاکید ترس آنها می تواند با استفاده از نیروی خود را نامزد.

اما گفته می شود که خود را جزئی سربازان برداشت بیش از 18 ماه دوره ارائه شده در این قرارداد خواهد بود وابسته به طالبان نگه داشتن وعده های خود برای کمک به مبارزه با ترور در افغانستان اما نه به موفقیت مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان.

تماشا کنید: عدم قطعیت بافندگی برای زنان افغان

به عنوان دولت افغانستان آماده برای مذاکرات صلح با طالبان این است که نامشخص زمان برای زنان در کشور است. 4:08

بیش از آخر هفته سخنگوی طالبان Zabihullah Mujahed گفت: شورشیان گروه متعهد شد تا قرارداد خود را با ایالات متحده و به نام در واشنگتن به انجام بخشی خود را به مطمئن شوید که آن زندانیان آزاد شدند.

دولت اسلامی در عراق و سوریه (داعش) مسئولیت یک حمله موشکی قرار گرفت که در طول غنی را افتتاح کرد. داعش همچنین ادعا کرد حمله وحشیانه هفته گذشته در یک گردهمایی از اقلیت شیعه که 32 کشته و مجروح نمره بیشتر.

آمریکا در رسیدن به آن در مقابله با طالبان گفت: این انتظار می رود طالبان است که مبارزه با افغانستان داعش وابسته به کمکهای بیشتر در تلاش برای شکست داعش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>