ایالات متحده و طالبان به توافق آتش بس موقت در افغانستان

ایالات متحده و طالبان توافق کرده اند که به یک آتش بس موقت که اگر موفق به باز کردن راه برای یک معامله است که می تواند سربازان آمریکایی از افغانستان و پایان دادن به 18 سال از جنگ.

مذاکرات صلح را برای مذاکرات بین افغان ها در هر دو طرف از جنگ به شروع ماه آینده نهایی سراسر کشور آتش بس و یک تعهد از طالبان به بندرگاه گروه های تروریستی مانند القاعده در حالی که تعیین یک جدول زمانی برای خروج نیروهای ایالات متحده.

این آتش بس نشانه یک نقطه عطف در تلاش برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین در حال اجرا درگیری و تحقق رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین تعهد به آوردن نیروهای نظامی از خانه های خارجی در تضاد است. اما چشم انداز واقعی و صلح پایدار باقی می ماند مشخص نیست.

جزئیات ارائه شده بودند به طور جداگانه جمعه توسط یک مقام ارشد آمریکایی ها و طالبان رسمی که مجاز به عموم بحث در مورد این موضوع صحبت کرد و در خواست نامش فاش نشود.

این مقام آمریکایی گفت: توافق برای هفت روز “کاهش خشونت” است “بسیار خاص” را پوشش می دهد و کل کشور از جمله دولت افغانستان و نیروهای. وجود نشانه های رسمی اعلام می آیند به عنوان اوایل به عنوان تعطیلات آخر هفته.

این مقام گفت که طالبان تا به حال متعهد به توقف در کنار جاده و بمب گذاری های انتحاری و همچنین حملات راکتی. اگر طالبان خود را رعایت تعهدات آمریکا-طالبان توافقنامه صلح را امضا شود ظرف مدت 10 روز.

اعضای یک هیئت طالبان پس از ترک مذاکرات صلح با افغانستان سیاستمداران ارشد در مسکو در مارس 2019. (Evgenia Novozhenina/فردا نیوز)

طالبان گفت: امضای بوده است آزمایشی برای … 29 با شروع از افغانستان مذاکرات برنامه ریزی شده برای ماه مارس 10. این مقام گفت: آلمان و نروژ ارائه شده برای میزبانی مذاکرات اما شده است وجود دارد هیچ تصمیمی در محل.

که طالبان گفت: این توافق فراهم خواهد برای آزادی 5,000 طالبان زندانیان قبل از شروع مذاکرات است.

خیلی بستگی به نتایج این همه افغان مذاکرات اگر و زمانی که آنها در خارج از زمین. حضور “اخلال گران” — کسانی که با وضعیت موجود — باقی خواهد ماند یک تهدید به تلاش های صلح در سراسر فرایند ایالات متحده ارشد رسمی تایید کرد.

همچنین نامشخص هستند سود ساخته شده برای زنان و دختران افغان پس از سقوط طالبان ماه پس از نظامی ایالات متحده در پاسخ به سپتامبر. 11 سال 2001 حملات به دستور اسامه بن لادن از افغانستان به خاک.

اما برای طالبان این پیشنهاد نشان دهنده یک راه برای به دست آوردن مشروعیت سیاسی آنها هرگز تا به حال در اواخر 1990s زمانی که آنها برای اولین بار به قدرت رسید.

همکاری با دولت افغانستان

تحولات جدید آمد و به عنوان وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo و وزیر دفاع علامت Esper ملاقات جمعه با رئیس جمهور اشرف غنی در حاشیه امنیت بین المللی در مونیخ فروم.

به خوبی به وعده خود برای آزادی طالبان زندانی واشنگتن در حال رفتن به نیاز به همکاری غنی شده است که انتقادی از این راه ایالات متحده فرستاده زلمای خلیل زاد انجام مذاکرات با طالبان شکایت در مورد بودن در تاریکی نگه داشته.

غنی همچنین bickered با شریک زندگی خود را در زمان حکومت عبدالله عبدالله بیش از خواهد شد که نشان دهنده کابل در میز مذاکره. غنی اصرار او رهبری مذاکرات, در حالی که مخالفان سیاسی خود و دیگر برجسته طالبان به نام برای فراگیر تر نمایندگی در میز مذاکره.

از سمت چپ: ایالات متحده آمریکا وزیر دفاع علامت Esper وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo و رئیس جمهور اشرف غنی دیده می شود در کنفرانس امنیتی مونیخ در روز جمعه. (اندرو Caballero-رینولدز/استخر عکس از طریق AP)

طالبان و کسانی که آشنا با جزئیات افغانستان در مذاکرات می گویند که نمایندگان از کابل شامل مقامات دولتی اما آنها را نشسته در سراسر از طالبان به عنوان عادی افغان و نه به عنوان نمایندگان دولت.

مقامات ایالات متحده باید عموم نیست املای جدول زمانی خود را به صورت اولیه خروج نیروهای نظامی ایالات متحده در افغانستان اما انتظار این است که کاهش فعلی از مجموع حدود 12000 حدود 8,600 خواهد شد و پس از امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است. که اولیه کاهش است به احتمال زیاد به کشش بیش از یک دوره از هفته یا ماه.

طالبان گفت: خروج نیروهای خارجی را به تدریج شروع می شود و انجام بیش از 18 ماه است.

تفنگداران دریایی ایالات متحده نگهبانی در نیروی کار جنوب غربی میدان نظامی در Shorab اردوگاه نظامی در هلمند افغانستان در ماه ژانویه 2018. (Massoud Hossaini/آسوشیتد پرس)

یک مقام ارشد نظامی ایالات متحده افسر گفت: یک گروه کوچک از خبرنگاران گفت که آمریکا عملیات ضد تروریستی در افغانستان در برابر گروه دولت اسلامی و القاعده ادامه خواهد داد جداگانه از توافق صلح. رسمی صحبت می کرد به شرط ناشناس ماندن به بحث در مورد جنبه های حساس از عملیات نظامی جلوتر از انتظار اعلام متحده آمریکا-طالبان معامله است.

او همچنین گفت که ایالات متحده به اندازه کافی هوش-جمع آوری دارایی قادر به تعیین در دوره هفت روزه که آیا طالبان در حال ساخت یک نیت تلاش برای کاهش خشونت حتی اگر برخی از محدود خشونت همچنان ادامه دارد.

ارتش, منشی, رایان مک کارتی در روز جمعه به نام ایالات متحده توافق اولین گام در این فرآیند است.

“آن را به چندین هفته طول بکشد برای این به اشکار شدن است, اما آن را بسیار دلگرم کننده است که ما به عنوان یک مسیر به یک راه حل سیاسی او گفت:” در پاسخ به یک سوال در سخنان خود در باشگاه مطبوعات ملی.

آتش بس تا به حال شده است به طور گسترده ای پیش بینی شده و مغلوب ساختن پیشی جستن در اصل موافقت کرد که به مقابله به گفته مقامات ایالات متحده.

جزئیات نهایی شد با چکش در روزهای اخیر خلیل زاد و نمایندگان طالبان در دوحه, قطر. خلیل زاد نیز در مونیخ و با حضور Pompeo و Esper جلسه به عنوان ژنرال اسکات میلر فرمانده آمریکا نیروی بین المللی در افغانستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>