انگلیس به حالت تعلیق معاهده استرداد با هنگ کنگ

دولت بریتانیا می گوید که می خواهد تغییرات به آن معاهده استرداد با هنگ کنگ روز دوشنبه پس از چین تحمیل سختی جدید

توسط PATRIS-FUN در 30 تیر 1399

دولت بریتانیا می گوید که می خواهد تغییرات به آن معاهده استرداد با هنگ کنگ روز دوشنبه پس از چین تحمیل سختی جدید امنیت ملی قانون است.

به عنوان تنش رشد با پکن نخست وزیر بوریس جانسون می گوید که او نگرانی در مورد قانون جدید و در مورد اتهام نقض حقوق بشر در چین به خصوص با توجه به درمان اویغوری اقلیت. او وعده داده شده به "سخت" اما نه به طور کامل رها سیاست تعامل با چین است.

"یک تعادل وجود دارد در اینجا" جانسون گفت: در بازدید از یک مدرسه. "من قصد ندارم به تحت فشار قرار دادند به یک موقعیت تبدیل شدن به یک زانو حرکت تند و سریع Sinophobe در هر مسئله فردی است که به طور خودکار ضد چین است."

جانسون می گوید که او را ترک خواهد کرد آن را به وزیر امور خارجه Dominic Raab به طرح استرداد تغییرات در بیانیه ای به مجلس عوام در روز بعد.

Raab گفت: آن دیگر نمی تواند "کسب و کار به عنوان معمول است." او گزارش شده است که برنامه ریزی به دنبال نمونه ای از ایالات متحده آمریکا و استرالیا و کانادا توسط تعلیق استرداد ترتیبات با خاک.

بررسی استرداد اقدامات می آید تنها چند روز پس از عقب نشینی بریتانیا در نظر دارد به شرکت ارتباطات چینی هواوی یک نقش در انگلستان با سرعت بالا جدید شبکه تلفن همراه در میان نگرانی های امنیتی سوخت با افزایش تنش ها میان پکن و قدرت های غربی.

چین با هشدار نسبت به 'دخالت'

جانسون دولت انتقاد کرده است چین تصمیم به اعمال گسترده جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ. انگلیس را متهم به پکن دولت از تخطی از چین و بریتانیا اعلامیه مشترک که تحت آن انگلستان بازگشت و کنترل از هنگ کنگ به چین در سال 1997 و اعلام کرد این امر باز کردن یک مسیر خاص به شهروندی تا سه میلیون واجد شرایط ساکنان جامعه.

وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab طرح خواهد تغییرات به استرداد پیمان با هنگ کنگ در بیانیه ای به مجلس عوام در روز دوشنبه. (AP Photo/فرانک Augstein فایل)

پکن اعتراض به حرکت می کند. چین سفیر بریتانیا لیو Xiaoming اخیرا در توصیف این پیشنهاد را به عنوان "ناخالص دخالت" در امور.

لیو بی بی سی گفته است Andrew Marr در روز یکشنبه که بریتانیا شد "رقص به لحن" از ایالات متحده و رد اتهامات نقض حقوق بشر در برابر عمدتا مسلمان اویغوری مردم است.

او را متهم کشورهای غربی از تلاش برای دامن زدن مشکل با چین است.

"مردم می گویند چین [است] در حال تبدیل شدن بسیار تهاجمی است. که کاملا اشتباه" لیو بی بی سی گفت. "چین تغییر نکرده است. این کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده — آنها شروع به این به اصطلاح جنگ سرد جدید در چین است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب