دادگاه ترکیه به تعویق انداختن حکم برای فعال حقوق

یازده تن از متهمان از جمله آلمان پیتر Steudtner داد نهایی اظهارات یک روز پس از نیکوکار Osman کاوالا بود بازداشت شد, فقط ساعت پس از یک دادگاه او را تبرئه شد. این حکم شده بود انتظار می رود در روز چهارشنبه.

یک دادگاه ترکیه روز چهارشنبه تعویق صدور حکم برای فعال حقوق بشر پیتر Steudtner و 10 دیگر فعالان به اتهام “حمایت از تروریسم” در ترکیه است.

در حالی که متهمان صادر نهایی خود را در اظهارات و نهایی حاکم بود و در ابتدا انتظار می رود امروز دادگاه گفت: آن را به جای صدور حکم در آوریل 3.

گروه های حقوق با انتقاد از اتهامات و پس از آن دادگاه برسد.

Steudtner دستگیر شد و در ماه جولای 2017 در یک جزیره در سواحل استانبول در حالی که شرکت در یک کارگاه آموزشی با سازمان عفو بین الملل کارکنان وکلا و فعالان حقوق زنان. او و گروه دستگیر شدند و پس از آن متهم به حمایت از سازمان های تروریستی.

دستگیری Steudtner و دیگر اتباع آلمان در سال 2017 fruther تیره و تار روابط دیپلماتیک بین ترکیه و آلمان است.

سه ماه پس از دستگیری در Steudtner بود با قید وثیقه آزاد شد و به آلمان بازگشت و بلافاصله — اما محاکمه او رفت جلوتر. در ماه نوامبر سال 2019 دادستان درخواست تبرئه برای فقدان شواهد.

بیشتر بخوانید: پیتر Steudtner: بازداشت فعالان در ترکیه صورت ‘ناعادلانه’ سیستم قضایی

دادستان استفاده از جزوه در مورد نحوه برقراری ارتباط امن از طریق ایمیل و استفاده از رمزگذاری پیام های تلفن همراه نرم افزار به عنوان مدرکی برای اثبات اتهامات علیه فعالان و گفت که نرم افزار مورد استفاده برای برقراری ارتباط با اعضای ما مبتنی بر روحانی فتح الله گولن شبکه.

دولت ترکیه متهم کرده است گولن و حامیان او از سازماندهی 2016 کودتا.

Steudtner است که بخشی از یک گروه از 10 دیگر فعالان حقوق includingAmnesty بین المللی سابق ترکیه رئیس تانر Kilic عفو مدیر ایدیل Eser و کرون ملی علی غروی که مجموعه ای برای دریافت احکام. تمام 11 متهمان که دیگر در بازداشت کرده اند را رد کرد و این اتهامات ساخته شده در برابر آنها.

“برای عدالت باید انجام شود تمام 11 باید تبرئه” سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای گفت. “آنها هرگز باید بررسی شده است چه رسد به زندانی و یا تحت پیگرد قانونی قرار.”

آلمان وزارت امور خارجه روز سه شنبه گفت که آن را از نزدیک تماشا پرونده Kilic و “استانبول 10.”

“کینه جو از دستگیری

متهمان به نهایی خود را اظهارات یک روز پس از ترک دادستان دستور عثمان کاوالا برجسته نیکوکار به زندانی به اتهام وابستگی به یک سال 2016 کودتا, فقط ساعت بعد او از زندان آزاد شد و پس از 840 روز. کاوالا بود تبرئه تروریسم اتهامات مرتبط با بیش 2013 اعتراضات پارک گزی در استانبول.

بیشتر بخوانید: ترکیه: Osman کاوالا نگهداری در زندان با وجود حقوق بشر اروپا حکم دادگاه

دیده بان حقوق بشر دوبله کاوالا را دوباره بازداشت به عنوان “کینه جو و بی قانون.”

“ما مبهوت در re-دستگیری عثمان کاوالا راست او پس از تبرئه” آلمان وزارت امور خارجه توییتی خواستار “روشن شدن سریع در انطباق با قانون استاندارد که ترکیه متعهد شده است.”

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

lc/ng (dpa, اطلاع رسانی پیوند داده ها, AP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>