یک دادگاه ترکیه روز جمعه گفت: آن را لغو یک سال 1934 فرمان دولت تبدیل استانبول ایاصوفیه به موزه حکم آن را غیر قانونی و هموار کردن راه برای این ساختمان را تبدیل به یک مسجد با وجود هشدارهای بین المللی در برابر چنین حرکت می کند.

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان که به دفاع و پشتیبانی از اسلام و رعایت مذهبی در طول 17 سال قانون حمایت از ایاصوفیه کمپین گفت: مسلمانان باید قادر به دعا وجود دارد دوباره.

اردوغان پیشنهاد کرده بود بازسازی مسجد وضعیت میراث جهانی یونسکو یک نقطه کانونی هر دو مسیحی بیزانس و مسلمان امپراتوری عثمانی و در حال حاضر یکی از پر بازدید ترین بناهای تاریخی در ترکیه است.

“این نتیجه حاصل شد که حل و فصل عمل اختصاص داده و آن را به عنوان یک مسجد و استفاده از آن در خارج از این شخصیت ممکن است از نظر قانونی” شورای دولت ترکیه دادگاه اداری گفت: در یک حکم.

“این تصمیم دولت در سال 1934 به پایان رسید که استفاده از آن به عنوان مسجد و تعریف آن به عنوان یک موزه نیست مطابق با قوانین.”

سازمان دیده بان | مناظر و صداها را از استانبول ایاصوفیه:

یک دادگاه ترکیه تصمیم هموار کرده است راه را برای استانبول باستان ایاصوفیه به تبدیل از یک موزه را به مسجد. 1:04

ایاصوفیه است که نزدیک به 1500 سال و به عنوان یکی از مهمترین والا صندلی مسیحی و سپس مسلمان در جهان است.

انجمن آورده است که دادگاه در مورد آخرین در 16 سال نبرد قانونی گفت: ایاصوفیه بود ملک سلطان محمد, عثمانی رهبر که اسیر شهر در سال 1453 و تبدیل در حال حاضر 900 ساله بیزانس کلیسا به مسجد است.

اردوغان در عمل به سرعت پس از حکم امضاء و به tweeting حکمی که اعلام ایاصوفیه باز به اسلام عبادت است. او گفت: اولین نماز داخل می تواند محل در جولای 24.

“این تصمیم گرفته شده به دست مدیریت Ayasofya مسجد … به امور دینی و باز کردن آن برای عبادت” تصمیم امضا شده توسط آقای اردوغان گفت.

صدها نفر از مردم جمع شده بودند در نزدیکی ایاصوفیه جشن حاکم است. “کسانی که ساخته شده بود آن را به عبادت خدا و همچنین گفت:” Osman Sarihan یک معلم.

“خدا را شکر امروز آن را واگردانی به هدف اصلی آن است. امروز خدا را پرستش می شود در این مسجد است.”

در مجلس شورای اسلامی در آنکارا, AK اعضای حزب ایستاده بود و تحسین پس از اردوغان فرمان بود با صدای بلند بخوانید.

یونسکو برای انجام بررسی

یونسکو گفت: در روز جمعه به کمیته میراث جهانی یونسکو بررسی خواهد ایاصوفیه وضعیت. این آژانس سازمان ملل متحد گفت: تصمیم سوالات مطرح شده در مورد تاثیر آن ارزش جهانی به عنوان یک سایت از اهمیت فراتر از مرزها و نسل که لازم است را شامل می شود در آن آرزو لیست از سایت های میراث جهانی.

کشورها باید به اطلاع سازمان ملل متحد فرهنگی بدن از هر گونه تغییر در وضعیت یک سایت راه اندازی یک بررسی توسط آن کمیته میراث آن در بیانیه ای گفت.

مسلمانان جمع آوری برای شب نماز در مقابل ایاصوفیه پس از روز جمعه تصمیم گیری است. (Murad Sezer/فردا نیوز)

“تاسف انگیز است که ترکیه تصمیم بود نه موضوع گفت و گو و نه اطلاع رسانی از قبل” بیانیه ای گفت:. “یونسکو خواستار مقامات ترکیه برای باز کردن یک گفت و گو را بدون تاخیر به منظور جلوگیری از یک گام به عقب از ارزش جهانی این استثنایی میراث که حفظ خواهد شد بررسی توسط کمیته میراث جهانی در جلسه بعدی آن است.”

در خارج از ترکیه, چشم انداز تغییر مطرح شده زنگ است.

اسقف عام بارتولومیو روحانی رئیس 300 میلیون مسیحیان ارتدوکس گفت: تغییر وضعیت ایاصوفیه خواهد شکستگی شرق و غرب جهان در حالی که یونانی ارتدوکس رهبران و روسیه و کلیسای ارتدوکس نیز با انتقاد از پتانسیل حرکت می کند.

بازدید کنندگان ژست برای عکس در ایاصوفیه به میراث جهانی یونسکو بود که یک بیزانس کلیسای جامع قبل از اینکه تبدیل به یک مسجد و در حال حاضر یک موزه است. (Murad Sezer/فردا نیوز)

کلیسای ارتدکس روسیه روز جمعه گفت از آن پشیمان است که دادگاه را ندارد نگرانی خود را به حساب در هنگام ساخت آن حکم و گفت: این تصمیم می تواند منجر به حتی بیشتر بخش TASS خبر داد.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo قبلا گفته هر گونه تغییر را کاهش دهد و توانایی خود را “خدمت به بشریت به عنوان یک بسیار مورد نیاز پل بین کسانی که متفاوت ایمان به سنت ها و فرهنگ ها.”

آتاتورک امضای سوال

ایاصوفیه یا “حکمت الهی” در یونان به پایان رسید در 537 توسط بیزانس امپراتور ژوستین.

گسترده گنبد ساختار نادیده گرفته شاخ طلایی هاربر و ورود به بسفر از قلب قسطنطنیه. این مرکز مسیحیت ارتدکس و باقی مانده بزرگترین کلیسا برای قرن ها.

ایاصوفیه همچنان تحت کنترل بیزانس — به جز مختصری تشنج توسط صلیبیون در قرن 13 — تا شهرستان دستگیر شد توسط نیروهای مسلمان عثمانی سلطان محمد فاتح که تبدیل آن به مسجد است.

گوش دادن | پژوهشگر می گوید ساخت Hagia Sofia مسجد بد برای ساختمان — و برای هماهنگی مذهبی:

Tugba Tanyeri Erdemir یک دانشیار پژوهشی در دانشگاه پیتسبورگ که مطالعات فرهنگی مدیریت میراث تاریخی و ساختمان های مذهبی, مذاکرات به AIH مهمان میزبان صفر Köksal در مورد حکم دادگاه که هموار راه را برای ترکیه تبدیل به استانبول ایاصوفیه از یک موزه را به یک مسجد 6:39

عثمانی ساخته شده و چهار مناره تحت پوشش ایاصوفیه مسیحی و آیکون های درخشان طلا موزاییک و نصب بزرگ سیاه و سفید پانل و تاب با نام خدا حضرت محمد و خلفای مسلمان در عربی خوشنویسی.

در سال 1934 ترکیه اولین رئیس جمهور Mustafa Kemal Ataturk, جعل یک جمهوری سکولار از شکست امپراتوری عثمانی تبدیل ایاصوفیه به موزه در حال حاضر بازدید توسط میلیون ها نفر از گردشگران هر سال است.

نیت ترکیه مدرن بنیانگذار مصطفی کمال آتاتورک به تصویر کشیده شده در یک بنر در شهر ادرنه دیده می شود در ماه مارس شده است به طور گسترده ای مورد بحث در طول جنگ حقوقی بیش از باستان سایت. (Marko Djurica/فردا نیوز)

انجمن متعهد به ساخت ایاصوفیه مسجد دوباره فشرده دادگاه ترکیه چندین بار در سال های طولانی مبارزه برای لغو آتاتورک فرمان.

انجمن حتی پیشنهاد کرد که رئیس جمهور امضای این سند جعلی است. که استدلال مبتنی بر اختلاف در آتاتورک امضای حکم گذشت حدود همان زمان که او به عهده گرفت و نام خانوادگی خود را از امضای خود را پس از آن در اسناد و مدارک.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de