ترکیه به بررسی قضات درگیر در پارک گزی در دادگاه تبرئه

قضات دستور داد که تبرئه از Gezi محاکمه متهمان از جمله عثمان Kavala تحت بررسی هستند. این کاوشگر است که به رهبری یک نهاد رسمی که انجام انضباطی روش در نظام حقوقی.

ترکیه آغاز شده است و تحقیقات در این پانل از قضات که حکم به تبرئه متهمان در تظاهرات پارک گزی دادگاه برای بررسی اینکه آیا وجود “نقص” در تصمیم خود را با توجه به دولت خبرگزاری “آناتولی”.

آنکارا-بر اساس شورای قضات و دادستان ها (HSK) ترکیه قانونی انضباطی بدن مسئول قضایی قرار ملاقات خواهد پروب پانل بر تبرئه.

این حرکت توسط مجلس و دولت منصوب HSK آمد ساعت پس از رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان صحبت کردن در برابر متهمان تبرئه بیش سایتهای 2013 تظاهرات ضد دولتی قرار دادن به سوال استقلال از ترکیه قضائیه.

“آناتولی” گزارش داد که سه تن از قضات خواهد بود بررسی ممکن است بیش از “نقص” در قضاوت.

ادامه مطلب:نظر: پارک گزی تبرئه به اردوغان مخالفان امید

بالا مشخصات محاکمه

نه نفر از متهمان از جمله بشردوست و مدافع حقوق Osman Kavala تبرئه شدند روز سه شنبه به دنبال سرنگونی دولت در سال 2013 با برگزاری تظاهرات گسترده در پارک گزی استانبول.

2013 تظاهرات در ابتدا اعتراض دولت ترکیه قصد دارد به redevelop یک منطقه در مرکز استانبول در اطراف میدان تقسیم از جمله تخریب پارک گزی یکی از استانبول آخرین فضاهای سبز. سپس آن را بدل به یک طولانی, general ضد دولتی کردند.

دادگاه در نزدیکی استانبول نظارت بر موردی یافت نشد شواهد کافی برای اثبات کاوالا شد معمار این تظاهرات به عنوان مدعی دادستان است.

دادستان گفت که درخواست تجدید نظر علیه این تصمیم به تبرئه تمام نه متهمان.

کاوالا بازداشت شد

تنها چند ساعت پس از کاوالا بود تبرئه تازه حکم بازداشت صادر شده علیه او را این بار به صورت جداگانه مورد که acuses او را از درگیر شدن در کودتای شکست خورده در سال 2016. او در حال حاضر متهم به تلاش برای سرنگونی نظم مبتنی بر قانون اساسی. کاوالا در حال حاضر صرف تقریبا دو سال و نیم در زندان است.

کاوالا تازه بازداشت حکم موجب انتقاد از اتحادیه اروپا و شورای اروپا. وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas گفت کاوالا را rearrest بود “غیر قابل درک از هر نقطه نظر” نامیده می شود و برای هر اتهامات پاک می شود بلافاصله.

اردوغان با این حال محکوم کرد “تلاش برای تبرئه” کاوالا و خواستار احترام به re-دستگیری

ادامه مطلب: آزادی بیان می ایستد محاکمه در ترکیه

اردوغان انتقاد کاوالا

روز چهارشنبه اردوغان تجدید انتقاد در برابر کاوالا که او را متهم به داشتن استفاده ما-مجارستانی میلیاردر و دموکراسی فعال جورج سوروس برای سرمایه گذاری, تظاهرات پارک گزی.

“وجود دارد سوروس-مانند افراد پشت پرده که به دنبال به هم بزنید تا همه چیز با تحریک شورش در برخی از کشورها” ترکیه گفت: در یک apparentv referebce به کاوالا.

“ترکیه شعبه از این در زندان بود ، اما آنها جرأت به تبرئه او,” او اضافه شده است. او را متهم کاوالا بودن “ترک پا” از سوروس که اردوغان گفته بود پشت تظاهرات گسترده در بسیاری از کشورها است.

اردوغان با اشاره به تظاهرات پارک گزی به عنوان یک “نفرت حمله درست مثل نظامی کودتا … درست مثل حملات توسط گروه های تروریستی است.”

mvb/ng (AFP AP dpa)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>