ترکیه: تازه حکم بازداشت Osman Kavala ساعت پس از تبرئه

استانبول دادستان جدید صادر حکم بازداشت Osman کاوالا مدت کوتاهی پس از تبرئه در دادگاه مربوط به سال 2013 در استانبول تظاهرات در پارک گزی رسمی “آناتولی” گزارش داد.

ترکی دادستان بازداشت نیکوکار Osman کاوالا به اتهام روابط شکست خورده 2016, انقلاب, با توجه به رسمی “آناتولی”.

این اتفاق تنها چند ساعت پس از یک دادگاه او را تبرئه شد جداگانه تروریسم مربوط به اتهامات مربوط به عظیم 2013 تظاهرات ضد دولتی در پارک گزی ، دادگاه دستور داده بود آزادی از زندان پس از 840 روز در بازداشت پیش از محاکمه.

استانبول دادستانی در بیانیه ای گفت که این برنامه ریزی به درخواست تجدید نظر روز سه شنبه حکم از یک پانل از قضات پیدا کردن کاوالا گناه نیست و راه او را آزاد. دادستان نیز دستور داد کاوالا به نگهداری در زندان و در حالی که در بررسی جداگانه مورد با توجه به آسوشیتد پرس.

DW خبرنگار جولیا هان در Instanbul توییتی کاوالا می تواند بازداشت تا 12 روز “و پس از آن — بسته به نتیجه ممکن است خود را به زندان سیلیوری در استانبول است.” Hanh گفت: حرکت بود “تلاش مقامات برای حفظ کاوالا پشت میله های زندان, بدون توجه به آنچه منتقدان می گویند.”

اتهام کودتا روابط

65 سال کاوالا در حال جستوجو برای اقدام به سرنگونی قانون اساسی سفارش از طریق اتهام اتصال به جولای 2016 کودتا علیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان دولت است.

دولت ترکیه را مقصر می داند ما مبتنی بر روحانی فتح الله گولن و فتو جنبش برای قیام. آنکارا در نظر فتو یک سازمان تروریستی و بازداشت هزاران نفر از مردم با اتهام روابط آن دو و گولن که او نیز یک متحد سابق اردوغان.

سال پس از کودتای شکست خورده توسط یک جناح در ارتش, مقامات ترکیه همچنان به هدف قرار دادن افراد مشکوک به ارتباط با گولن.

ادامه مطلب: نظر: پارک گزی تبرئه به اردوغان مخالفان امید

کاوالا حامیان چپ حیرت زده کرد

بیش از 100 حامیان از جمله قانونگذاران و دیگر متهمان شده بود با نگرانی در انتظار کاوالا به راه رفتن از زندان آزاد شد سمت چپ شوکه آخرین اخبار.

در اوایل روز شنبه هشت نفر دیگر از فعالان نیز شده بود تبرئه شد پس از آنکه به اتهام سازماندهی تظاهرات ضد دولتی در سال 2013.

این اولین بار است که دادستان در ترکیه را لغو تصمیم دادگاه. مشابه بازداشت سفارشات نیز اتفاق افتاده در مورد زندانی نویسندگان.

کاوالا سابق کارآفرین که تاسیس Anadolu Kultur, یک سازمان غیر انتفاعی است که با تمرکز بر فعالیت های فرهنگی و هنری پروژه های ترویج صلح و گفت و گو دستگیر شد و در ماه نوامبر سال 2017 چهار سال پس از اعتراضات پارک گزی.

دادگاه اروپایی حقوق بشر به نام خود را برای آزادی فوری در ماه دسامبر گفت کاوالا زمان در بازداشت خدمت “به نهان هدف کاهش و او را به سکوت” با یک “اثر سرما بر جامعه مدنی است.”

تازه حکم بازداشت کاوالا آمد و چندی پس از استانبول جدید با مشخصات بالا شهردار Ekrem Imamoglu داد و حمایت خود را برای متهمان.

“تبرئه همه متهمان در پارک گزی محاکمه یک منبع واقعی از شادی و بازیابی اعتماد در سیستم قضایی. اول سلام به همه ی کسانی که ایستاده و به دفاع از شهر ما تاریخ, فرهنگ و طبیعت” او هنوز توییتی.

mvb/ng (AP, AFP)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>