ترکیه محکومین 4 فعالان حقوق بشر در اتهامات تروریستی

(استانبول) — یک دادگاه ترکیه روز جمعه محکوم کرد سازمان عفو بین الملل سابق ترکیه رئیس تانر Kilic از عضویت در ی

توسط PATRIS-FUN در 14 تیر 1399

(استانبول) — یک دادگاه ترکیه روز جمعه محکوم کرد سازمان عفو بین الملل سابق ترکیه رئیس تانر Kilic از عضویت در یک ترور سازمان و او را محکوم به بیش از شش سال در زندان است.

دادگاه نیز محکوم به سه نفر دیگر از فعالان حقوق بشر — Günal Kurşun, ایدیل Eser و Özlem Dalkıran — از اتهام کمک به یک گروه تروریستی صدور حکم آنها را به دو سال و یک ماه در هر. هفت تن دیگر از فعالان از جمله شهروند آلمانی پیتر Steudtner و شلغم علی غروی بودند تبرئه از اتهامات عنوان شده علیه.

ده نفر از فعالان بازداشت شدند در حمله پلیس در ماه جولای 2017 در حالی که حضور یک امنیت دیجیتال کارگاه آموزشی در Buyukada جزیره خاموش استانبول. 11th فعال Kilic بازداشت شد به طور جداگانه یک ماه قبل در شهر ازمیر.

ده متهمان به اتهام کمک به سازمان های تروریستی از جمله شبکه به رهبری ایالات متحده مبتنی بر روحانی که دولت ترکیه مسئول 2016 کودتا و تعیین شده به عنوان یک گروه تروریستی.

Kilic شد متهم به عضویت در پایگاه فتح الله گولن شبکه. گولن اتهامات را رد میکند که او مهندسی کودتا تلاش.

خود را محاکمه افزایش نگرانی ها در مورد ترکیه درمان مدافعان حقوق بشر و کمک ترش روابط ترکیه با کشورهای اروپایی به ویژه آلمان است.

سازمان عفو بین المللی را محکوم کرد این حکم به عنوان "ضربه خرد کردن برای حقوق بشر و عدالت" در ترکیه است.

"امروز ما باید برن شاهد یک تقلید مسخره امیز از عدالت دیدنی از نسبت" گفت: اندرو گاردنر, سازمان عفو بین الملل ترکیه که محقق نشد و شنوایی. "دادگاه حکم مخالف منطق و در معرض این سه سال دادگاه به عنوان انگیزه های سیاسی تلاش برای خاموش کردن صداهای مستقل."

چهار محکوم فعالان بودند که از زندان آزاد شده در انتظار نتیجه انتظار می رود به درخواست تجدید نظر حکم. تمام 11 متهمان حفظ بی گناهی خود را در طول محاکمه.

گاردنر گفت: "این مورد شده است یک محک برای ترک سیستم عدالت. آن را غم انگیز است برای دیدن بخشی از آن را بازی کرده است و همچنان به بازی در جرم عمل ایستاده تا برای حقوق بشر است."

___

این داستان درست شده است نشان می دهد که سه نفر دیگر از فعالان حقوق بشر بودند و محکوم به دو سال و یک ماه نه یک سال و یک ماه.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب