این معامله باعث می شود بیشتر امتیاز دادن به فلسطینی ها نسبت به پیش بینی اما می پرسد که آنها را قبول شهرک غرب بانک. رهبران فلسطینی در حال حاضر متعهد به رد این طرح است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خود پرده برداری طولانی معوق اسرائیل و فلسطین با طرح صلح روز سه شنبه او به عنوان میزبان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و رهبر مخالفان Benny Gantz در کاخ سفید است.

“ما با هم می توانید در مورد طلوع جدید در خاورمیانه” گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن که او نیز آن را به نام “سخت ترین معامله تا کنون را.” او با قدردانی از دولت عمان, بحرین و امارات متحده عربی برای کمک های خود را در روند صلح است.

نتانیاهو آن را به نام یک “روز تاریخی” در تاریخ همتراز با 14 مه سال 1948 زمانی که رییس جمهور آمریکا از هری ترومن شد اولین رهبر بین المللی به رسمیت شناختن دولت اسرائیل.

“آقای رئیس جمهور, من باور دارم که این دهه و شاید حتی قرن ها ما را به یاد داشته باشید ژانویه 28 سال 2020” نتانیاهو در ادامه گفت: طرح “یک طرح واقعی برای صلح با دوام.”

مغلوب ساختن پیشی جستن پشت راه حل دو کشور بلکه شهرک های اسرائیلی

مغلوب ساختن پیشی جستن به نام معامله یک “واقع بینانه حل دو دولت.” او همچنین گفت که اورشلیم باقی خواهد ماند و اسرائیل “میخواهد سرمایه” تحت طرح پیشنهادی. او در ادامه گفت که آینده فلسطین را سرمایه باید ساخته شود تا بخش هایی از شرق اورشلیم در یک نوع مشترک قلمرو توافق که مطابقت بیشتر از نزدیک با جلسات از مقامات در وزارت امور خارجه آمریکا قبل از انتشار.

این توافق همچنین خواستار حداقل چهار سال توقف در اسرائیل حل و فصل ساخت و ساز هر چند این اجازه را می دهد که اسرائیل برای حفظ کنترل بر بسیاری از شهرک های غیر قانونی آن در حال حاضر ساخته شده است.

اگر چه این طرح باعث می شود چند امتیاز به فلسطینی از جمله دو برابر خود را در حال حاضر کنترل قلمرو آن درخواست آنها برای عبور از آنچه که قبلا به عنوان یک خط قرمز با پذیرش قبلا ساخته شده شهرک غرب بانک به خاک اسرائیل.

این طرح که تا به حال به تاخیر افتاده است به مدت دو سال در حال حاضر رد شده توسط فلسطینی ها که نمایندگان نمی شد دعوت به جلسه. فلسطینی مقامات استدلال می کنند که مغلوب ساختن پیشی جستن است بیش از حد مغرضانه به نفع دولت اسرائیل و تنها به دنبال تقویت نتانیاهو ملی دولت است.

به عنوان اروپا شروع به واکنش نشان می دهند به اعلام وزیر خارجه Heiko Maas در بیانیه ای گفت که آلمان استقبال “هر ضربه به محکوم مذاکرات صلح خاورمیانه را به بالا و در حال اجرا” خواهد پرداخت توجه دقیق به جزئیات این طرح است. او افزود که “تنها یک مذاکره حل دو دولت قابل قبول است که به هر دو طرف می تواند منجر به یک صلح پایدار بین اسرائیل و فلسطینی ها است.”

اعتراض جمعی در غزه

روز سه شنبه هزاران نفر از فلسطینی ها در زمان به خیابان های شهر غزه در اعتراض به طرح سوزاندن تصاویر از مغلوب ساختن پیشی جستن و نتانیاهو و برگزاری آگهی ها که گفت: “فلسطین برای فروش نیست.”

رهبر حماس اسماعیل هنیه یک رقیب محمود عباس به نام عباس به وعده خود ثابت قدم پشتیبانی در مخالفت با این طرح است.

وی همان روز که نتانیاهو انصراف درخواست خود را برای مصونیت از تعقیب او به عنوان چهره کشت از اتهام فساد مالی از جمله تقلب و نقض اعتماد و رشوه خواری. اسرائیل در حال رفتن به پای صندوق های رای برای سومین بار در یک سال و در ماه مارس پس از دو انتخابات قبلی به پایان رسید inconclusively.

مغلوب ساختن پیشی جستن شده است امیدوار کننده طرح صلح از او در مبارزات انتخاباتی معروف توزیع کار کردن به پسر در قانون Jared کوشنر در مدت کوتاهی پس از به دست گرفتن همراه با یک نمونه کارها متنوع است که شامل مواد مخدر بحران و veterans’ affairs.

تحلیلگران پیشنهاد کرده اند که این طرح به طور ناگهانی ظاهر می شود پس از سه سال تعویق افتادن بود تلاش مغلوب ساختن پیشی جستن برای منحرف کردن اذهان از خود در جریان استیضاح محاکمه.

es/msh (AP, AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net