مغلوب ساختن پیشی جستن پوتین تگرگ آمریکا و روسیه روابط در جنگ جهانی دوم الب جلسه سالگرد

رهبران دو کشور صادر نادر بیانیه مشترک به مناسبت سالگرد 75 از ما و نیروهای شوروی جلسه در آلمان رودخانه الب در طول جنگ جهانی دوم است. آنها گفتند: این رویداد نشان داد که چگونه روسیه و آمریکا می توانند با هم کار کنند.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و همتای روسی خود ولادیمیر پوتین در روز شنبه گرامی آمریکایی و نیروهای شوروی با هم آمدن در طی روزهای پایانی جنگ جهانی دوم است.

زمانی که ایران ملاقات کرد و بر رودخانه البه در نزدیکی تورگاو در آلمان در 25 آوریل 1945 — با ما نظامی پیشرفت از غرب و نیروهای شوروی پیشروی از شرق — آن دیده می شد به عنوان یک رویداد بسیار مهم در جنگ است.

بیشتر بخوانید: جنگ جهانی دوم و coronavirus اقتصاد: خطرات مقایسه

نادر بیانیه مشترک در یک زمان می آید از تیره و تار شدن روابط بین واشنگتن و مسکو است. مغلوب ساختن پیشی جستن خود شده است افتخاری از پوتین و ترویج روابط قوی تر با کرملین اما کنگره آمریکا و مقامات امنیتی بارها و بارها در مورد دولت روسیه به اتهام دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016. آمریکا و روسیه نیز در تقابل بیش از مداخله نظامی در سوریه و کنترل تسلیحات پیمان.

اما تهمت و پوتین دولت کنار گذاشته صحبت از تفاوت در روز شنبه گفت: رودخانه البه جلسه نشان داد که چگونه کشورهای متبوع خود می تواند “ایجاد اعتماد و همکاری کنند.”

“این رویداد منادی قاطع شکست رژیم نازی” در بیانیه ای گفت:. “این ‘روح الب’ یک مثال از اینکه چگونه ما کشورها را کنار بگذارید می توانید تفاوت ایجاد اعتماد و همکاری در پیگیری بیشتری شود.”

بیشتر بخوانید: هنگامی که لهستان از دست داده بود: تهاجم اتحاد جماهیر شوروی 80 سال پیش

“همانطور که ما امروز برای مقابله با مهم ترین چالش های قرن 21 ما احترام به شجاعت و شهامت از همه کسانی که به مبارزه با یکدیگر برای شکست فاشیسم” به آن اضافه شده است. “خود شاهکار قهرمانانه هرگز فراموش نخواهد شد.”

با توجه به وال استریت ژورنالآمریکا و روسیه آخرین مشخص شده رودخانه البه نشست در سال 2010 زمانی که دولت اوباما به دنبال روابط نزدیک تر با مسکو است.

dr/mm (dpa رویترز)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>