ترودو دولت باید در مقابل تهمت افزایش حملات در دادگاه جنایی بین المللی

این ستون نظر توسط علامت گذاری به عنوان Kersten یک مشاور ارشد در Wayamo بنیاد و یک محقق ارشد در مدرسه مانک از ا

توسط PATRIS-FUN در 29 خرداد 1399

این ستون نظر توسط علامت گذاری به عنوان Kersten یک مشاور ارشد در Wayamo بنیاد و یک محقق ارشد در مدرسه مانک از امور جهانی و سیاست های عمومی. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد CBC نظر بخش لطفا به بخش پرسش و پاسخ.

در حال حاضر آن را شخصی.

واشنگتن به مدت طولانی مخالف آن شهروندان قرار گرفت به اتهام جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در دادگاههای بین المللی. اما تصمیم رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به صدور یک فرمان اجرایی اجازه تحریم های اقتصادی علیه کارکنان در دادگاه جنایی بین المللی (ICC) است که بی پروا و غیر مسئولانه تشدید است که سزاوار یک پاسخ قوی.

این است که دیگر فقط یک سیاسی, tiff, بین واشنگتن و لاهه مستقر در دادگاه. کانادایی ها هستند که هدفمند و با اقدامات سرکوبگر در یک عمل آشکار خصومت نسبت به کارمندان و دیپلمات.

دولت کانادا باید ایستادن برای دفاع از آنها.

پس ICC ایجاد ارتباط آن با ایالات متحده شده است پر سر و صدا. رئیس جمهور بیل کلینتون امضا رم اساسنامه ICC, اما جانشین او جورج بوش "بدون علامت" آن است. ایالات متحده هرگز نزدیک به تبدیل شدن به یک عضو ICC دولت است.

هیچ دولت آمریکا تا کنون پذیرفته شده است که دادگاه باید یک نهاد مستقل از امتیازات سیاسی از قدرتمند متحده و شورای امنیت سازمان ملل متحد. این موقعیت اغلب ترجمه شده به فعال خصومت نسبت به ICC با فشار اعمال شده بر روی متحده به همکاری با دادگاه است.

حتی در طول سازنده ترین سال در ICC-ایالات متحده در ارتباط با کسانی که تحت سابق باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده را قبول نمی کند که ICC می تواند صلاحیت بیش از شهروندان آمریکایی و حمایت خود را از دادگاه تکه تکه شد.

رابطه رسیده است و سطح جدیدی از سمیت تحت مغلوب ساختن پیشی جستن.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در اینجا دیده می شود در یک میزگرد بحث و گفتگو در اتاق کابینه در کاخ سفید در واشنگتن در 15 ژوئن صادر کرده است یک فرمان اجرایی اجازه تحریم های اقتصادی علیه کارکنان در دادگاه جنایی بین المللی. (لی میلیس/فردا نیوز)

در پاسخ به ICC شجاعت در ایستاده و به ایالات متحده آمریکا قلدری و بررسی جرائم کشورهای قدرتمند تهمت نورد معروف ضد ICC firebrand جان بولتون در سپتامبر سال 2018 اعلام کرد که ICC بود "مرده" به ایالات متحده است.

در آوریل 2019, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo تهدید تحریم علیه ICC کارکنان از جمله دادستان کل فاتو آغاز که آمریکا ویزای او را باطل. وی افزود: کانادا سام ساسان Shoamanesh آشپز ده کابینه به دادستان دیوان کیفری بین المللی به عنوان یک هدف ممکن است در این آوریل گذشته.

در حال حاضر واشنگتن گرفته است موضوع قرار داده و آن را به آرامی با ICC اخیر تصمیم به باز کردن یک رسیدگی به اتهام جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت مرتکب شده در افغانستان از جمله با نیروهای مسلح آمریکا و آژانس اطلاعات مرکزی. برای اولین بار در تاریخ, اتهام جنایات مرتکب شده توسط شهروندان ایالات متحده در خارج از کشور در حال بررسی توسط یک دادگاه بین المللی.

در پاسخ مغلوب ساختن پیشی جستن دولت واکنش نشان داد bombastically با Pompeo هفته گذشته در تماس با ICC یک "دادگاه کانگورو" در میان دیگر تحقیر امیز نظر.

تشدید واشنگتن بیشتر شده است پتانسیل افتتاح یک ICC رسیدگی به اتهامات بین المللی جنایات در فلسطین توسط حماس و همچنین نیروهای اسرائیلی. در مه 15, مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ominously تهدید "عواقب" اگر دادگاه اقدام با یک بررسی رسمی.

در حال حاضر مغلوب ساختن پیشی جستن به قرار دادن پول خود را که در آن دهان خود را است. در ژوئن 11, Pompeo خاص ICC کارکنان و خانواده های آنها با تهدید و تحریم.

نتیجه بی سابقه است: همراه با همکاران بین المللی خود و کانادایی را تحریم – مسدود ساختن دارایی ها و ممنوعیت سفر برای تلاش های خود را برای آوردن عدالت و پاسخگویی با بررسی اتهام جنایات.

فکر می کنم در مورد آن: تحریم یک ابزار طراحی شده برای مجازات ناقضان حقوق بشر را در حال حاضر استفاده می شود برای خنثی کردن کار از حامیان حقوق بشر.

چند ده کانادایی کار در ICC بسیاری از برگزاری محترم موقعیت. هدف از تحریم های ایالات متحده ممکن است شامل در میان دیگران ICC معاون دادستان جیمز استوارت که کار می کرد برای بیش از 30 سال به عنوان یک سابق تاج مشاور و کیمبرلی Prost یک زمان قاضی در دادگاه بود که یک عضو از تجدید نظر در مجلسی که مجاز رسیدگی به جنایات در افغانستان است.

تحریم ها همچنین می تواند تاثیر کانادا وکلا و فعالان که کار بر روی و یا حمایت از تحقیقات و همچنین قربانیان و بازماندگان شکنجه در افغانستان که ارائه شهادت.

جیمز استوارت, معاون دادستان دادگاه جنایی بین المللی دیده می شود در طول یک کنفرانس خبری در جولای 18, 2019. او یکی از کانادایی ها که می تواند تبدیل به یک هدف تحریم های ایالات متحده برای مشارکت در تحقیقات از اقدامات ایالات متحده آمریکا در افغانستان است. (محمد Ponir Hossain/فردا نیوز)

عضو ICC به ویژه کسانی که در اروپا باید به صورت دوره ای در پاسخ به تهمت و دولت ضد ICC بداخلاقی با بیانیه های عمومی در حمایت از دادگاه. تعدادی سخن گفته اند تا در روز های اخیر.

ترس برای منافع خود و روابط اقتصادی با واشنگتن و اتاوا بسیار بیشتر بوده است و خاموش. با وجود تشویق سران چهره های سیاسی به صحبت کردن و دفاع در دادگاه و پرسنل آن دولت کانادا کاهش یافته است به پند دولت آمریکا را توهین به لفاظی و تهدید نسبت به دادگاه و کارکنان آن است.

کسی است که متعهد به بی رویه پیگیری عدالت بین المللی – پاسخگویی می کند که کاری به نفع در میان قدرتمند و هدف ضعیف – مشروع استدلال می کنند که قربانیان جنایات سزاوار نیست عدالت است. و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تند و تیز ضد ICC مطالب فراموش کوچک اما اضافه کردن اعتبار به کسانی که بر این باورند که دادگاه در حال انجام کار درست با بررسی.

اما اجازه دهید آن را می شود روشن است: یکی نیست به پشتیبانی ICC اقدامات بدانید که تهدید و صدور تحریم علیه کانادا کارمندان عبور خط. دولت کانادا باید ایستادن برای آنها.

هر چیزی کمتر خواهد بود تظاهرات از نامردی.

دولت و نخست وزیر جاستین ترودو که به طول های بزرگ رفته برای جلوگیری از انتقاد رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن. آنها همچنین به طور منظم مشتری جلب تعهد خود را و کمک به حقوق بشر و به یک اصولی سیاست خارجی است. این بدان معناست که دقیقا هیچ اگر دولت نمی ایستادگی کردن برای شهروندان خود – و به صورت یک دادگاه است که آن را کمک به ایجاد.
tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب