بالا دیپلمات اتحادیه اروپا می خواهد استراتژی اروپا برای صلح خاورمیانه

انتقاد از خاورمیانه ای آمریکا به طرح صلح اتحادیه اروپا مسئول سیاست خارجی گفت: بلوک نیاز به یک استراتژی برای پایان دادن به ناآرامی ها بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها است. او گفت که او امیدوار است هر دو طرف می تواند قبول اتحادیه اروپا به عنوان یک میانجی.

در نور از ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن رونمایی از میانه طرح صلح در ژانویه اتحادیه اروپا سیاست خارجی رئیس جوزپ Borrell گفت: بلوک نیاز به تدوین و فرموله کردن یک ابتکار اروپایی برای تسهیل روند صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها است.

“من می خواهم به صحبت کردن با وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مورد چه ایده های اروپایی و چه ابتکار می تواند ما را به حرکت روند صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها به جلو” Borrell گفت: در مصاحبه با روزنامه آلمانی Die Welt در روز جمعه.

با این حال او اذعان کرد که این بلوک به دور از متحد در روند صلح خاورمیانه و هر دو طرف اسرائیلی و فلسطینی را مجبور به قبول اتحادیه اروپا به عنوان واسطه. “این همه دشوار خواهد بود اما غیر ممکن نیست” Borrell گفت.

نگرانی از الحاق

Borrell همچنین تصریح کرد مخالفت خود را مغلوب ساختن پیشی جستن را طرح می دهد که اسرائیل کنترل بر شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری و دره اردن تماس گرفته و برای یک دولت فلسطینی. این مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که او “به ویژه نگران آن است که اسرائیل می تواند ضمیمه دره اردن و دیگر نقاط غرب بانک بر اساس این طرح است.”

“این امر می تواند بر خلاف قوانین بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه” Borrell گفت. “این به اندازه کافی برای این طرح به توافق با یک کشور در دستیابی به سرزمین های جدید است.”

Borrell تصریح کرد که اتحادیه اروپا در حمایت از راه حل دو دولت را با معادل ارز از اسرائیل و فلسطینی ها زمین. او گفت: از اتحادیه اروپا از نقطه نظر هدف باید برای اسرائیل و مستقل دموکراتیک و ماندگار دولت فلسطین برای زندگی در کنار هم و در به رسمیت شناختن متقابل.

مغلوب ساختن پیشی جستن مورد ستایش قرار داد خود پیشنهاد راه حل به عنوان “معامله قرن” اما این طرح دریافت تا حد زیادی ولرم پاسخ در اروپا است. رهبران فلسطینی را رد کرده و به ما پیشنهاد هر دو قبل و بعد از آن رونمایی کرد.

فلسطینی ها به دنبال یک دولت مستقل و خواستار تمام سرزمین های ضبط شده در طول سال 1967 شش روز جنگ از جمله شرق بیت المقدس و کرانه باختری است. آنها همچنین می خواهند 700,000 اسرائیل مهاجران به خروج از این مناطق است.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>