اتحادیه اروپا و ترکیه به فایل لهستانی قضات بیش از اصلاحات قضایی

لهستانی قضات خواست دادگاه عدالت اروپا به حکومت بر قانونی بودن 2017 اصلاحات. لهستان دولت بوده و در مسیر برخورد با اتحادیه اروپا به دلیل تعمیرات اساسی سیستم دادگاه برای چندین سال.

دادگاه عدالت اروپا (ECJ) روز پنج شنبه رد شکایت لهستانی قضات در قانونی بودن اصلاحات قضایی در کشور است.

لوکزامبورگ-بر اساس حکم دادگاه خطاب تغییرات معرفی شده توسط لهستان دولت محافظه کار در سال 2017 در مورد نحوه قضات هستند ،

دو قضات می ترسید احکام در مورد آنها را می تواند منجر به اقدامات انضباطی بر علیه آنها.

تعدادی از دادگاه ها در حال حاضر نگرانی کرد و اعلام کرد که لهستان وزیر دادگستری استفاده کرده بود که اصلاحات به تاثیر اقدامات انضباطی علیه قضات است. آنها هشدار داد که قانون می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حذف منفور قضات و یا حتی منجر به قضات اصلاح رفتار خود.

چه لهستانی قضایی اصلاحات ؟

پس از به قدرت رسیدن در سال 2015 در لهستان قانون و عدالت حزب (PiS) معرفی کرده است تغییرات گسترده در سیستم قضایی از جمله این قوانین برای چه قضات منصوب می شوند.

اصلاحات قبل از ECJ در روز پنج شنبه به تشریح آنچه به منزله رفتار مناسب برای یک قاضی و همچنین اقدام انضباطی گرفته است که می تواند در برابر آنها — مانند اخراج — اگر آنها سوال قانونی بودن برخی قضایی قرار ملاقات.

ادامه مطلب: آنچه در حال لهستان جنجالی قضایی اصلاحات ؟

چرا آنها بحث برانگیز است ؟

اصلاحات کشیده اند انتقاد شدید از مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل که متهم لهستان دولت به دنبال تضعیف استقلال قضایی و حاکمیت قانون. اما PiS است استدلال تعمیرات اساسی از سیستم لازم است برای مقابله با فساد و ایجاد دادگاه های کارآمد تر.

منتقدان می گویند این قوانین اطراف آن اقدام انضباطی به طور خاص می تواند به جلوگیری از قضات از اجرای قانون اتحادیه اروپا و پوزه کسانی که انتقادی از دولت اصلاحات است.

چه ECJ حکومت قبل از ؟

در 2019 در ECJ حکم داد که اصلاحات که کاهش سن بازنشستگی از دادگاه عالی قضات غیر قانونی بود. بر اساس قانون رییس جمهوری لهستان نیز می تواند اعطای پنج سال تمدید به قضات آنها تلقی شایسته.

حزب حاکم نیز نقل مکان کرد و به کاهش سن بازنشستگی در کل سیستم دادگاه به 60 و در مردان 65 — از 67 — و اجازه می دهد وزیر دادگستری به گسترش یک قاضی مدت است. این ECJ رد این اصلاحات بیش از حد با استناد به تبعیض جنسیتی و نفوذ سیاسی بر قوه قضائیه.

در سال 2017 اتحادیه اروپا راه اندازی شد ماده 7 دادرسی در برابر لهستان بیش از اصلاحات. این مکانیسم باعث شده است که “یک خطر روشن” عضو اتحادیه اروپا و نقض بلوک ارزش های اساسی.

nm/rt (AFP dpa رویترز)

DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. برای ثبت نام آن را در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>