برترین برندها ‘با استفاده از مجبور اویغوری نیروی کار در چین: گزارش

چین گفته نقل مکان کرد و هزاران نفر از Uighurs به کارخانه است که با عرضه برندهای عمده ای از جمله فولکس واگن, Nike, Apple و اولی است. یک گزارش جدید می گوید: این کارخانه در شرایط “به شدت نشان می دهد بیگاری.”

استرالیا فکر می کنم تانک متهم کرده است دولت چین از انتقال بیش از 80,000 قومی Uighurs از اردوگاه های اقامت اجباری و به کارخانه ها که عرضه عمده تجاری بین المللی.

در گزارش جدید Uighurs برای فروشاسترالیا سیاست راهبردی موسسه (ASPI) شناسایی حداقل 27 کارخانه در سراسر چین که در آن زندانیان از اردوگاه در منطقه غربی سین کیانگ شده بود نقل مکان پس از 2017.

“تحت شرایط است که به شدت نشان می دهد اجباری Uighurs در حال کار در کارخانه ها هستند که در زنجیره تامین حداقل 83 شناخته شده برندهای جهانی در فن آوری لباس و خودرو بخش” اتاق فکر گفت.

مارک های آن اضافه شده شامل “Apple, BMW, Gap, Huawei, Nike, سامسونگ, سونی و فولکس واگن است.”

چین وزارت امور خارجه را رد کرد و این گزارش به عنوان داشتن “هیچ پایه و اساس حقیقی” به طور منظم در طول یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه.

“این گزارش تنها پس همراه با ما ضد چین نیروهایی که سعی کنید به لام چین اقدامات ضد تروریسم در سین کیانگ” سخنگوی ژائو Lijian گفت.

مسئولیت شرکت

جیمز Leibold یکی از نویسندگان این گزارش و متخصص در تاریخ چین و جامعه در استرالیا دانشگاه لا تروب گفت: شرکت های مورد نیاز به مسئولیت.

شرکت ها باید “بلافاصله انجام کامل و شفاف با توجه فرآیند سعی و کوشش برای تعیین اینکه آیا و تا چه حد زنجیره عرضه شده اند در معرض هر نوع بیگاری” او گفت: DW.

“این باید انجام شود نه با اقدام شرکت های پدر و مادر در چین اما با آوردن مستقل در خارج از ناظران به انجام یک ممیزی کامل در زنجیره تامین و فرایند تولید.”

ادامه مطلب: چین درمان مسلمان Uighurs در سین کیانگ: “من تا به حال لرز’

VW و پاسخ اپل

وقتی پرسیده شد که در مورد نگرانی های مطرح شده در این گزارش فولکس واگن گفت, اخبار سازمان های که هیچ یک از شرکت های فهرست شده است و در حال حاضر یک عرضه کننده مستقیم. در بیانیه ای اعلام کرد این خودروساز آلمانی گفت: آن را نگه می دارد “مستقیم قدرت” در تمام زمینه های کسب و کار خود و “احترام به اقلیت های کارکنان نمایندگی و اجتماعی و استانداردهای کار.”

با توجه به رسانه های محلی مقاله ذکر شده توسط ASPI گزارش یک کارخانه که تولید دوربین های دیجیتال برای اپل اپل دریافت 700 اویغوری کارگران در سال 2017.

در پاسخ اپل به استناد یک بیانیه صادر شده قبل از آن که در آن فن آوری های غول پیکر گفت: آن “اختصاص داده شده به حصول اطمینان که همه ما در زنجیره تامین است که تحت درمان با عزت و احترام سزاوار آنها است.”

“ما از نزدیک کار با تامین کنندگان ما برای اطمینان از استانداردهای بالا ما را تایید کرد” بیانیه اضافه شده است.

بیشتر بخوانید: اویغوری whistleblower: چین ‘دستگیری افراد بدون هیچ دلیل’

‘سخت تفکیک زندگی’

با استناد به دولت اسناد و رسانه های محلی گزارش ASPI گفت: جرم انتقال به کارخانه شد بخشی از یک دولت حمایت طرح که “است بدسم زنجیره تامین جهانی.”

آن گفت: کارگران اغلب منجر به یک “سخت تفکیک زندگی” در کارخانه و تحت نظارت مستمر مانع از تمرین خود را به دین و مجبور به سازماندهی کلاس های ماندارین و ایدئولوژیک آموزش.

Leibold یکی از نویسندگان این گزارش گفت: کار انتقال می تواند دیده می شود به عنوان یک فرمت از سین کیانگ را “re-آموزش و پرورش” اردوگاه و همچنین به عنوان یک “در واکنش به کاهش اقتصاد در چین و هزینه جرم-توقیف از Uighurs به دولت های محلی در سین کیانگ.”

سازمان ملل متحد تخمین می زند که بیش از یک میلیون مسلمان Uighurs اند بازداشت شده در اردوگاه ها در سین کیانگ. گروه های حقوق بشر می گویند این اردوگاه ها بخشی از تلاش برای سرکوب اویغوری آداب و رسوم اسلامی و دین اما چین توصیف سایت ها به عنوان مراکز آموزش فنی و حرفه ای است که با هدف آموزش ماندارین و مهارت های شغلی و مهر کردن افراط گرایی مذهبی.

ویلیام یانگ, DW خبرنگار در تایپه کمک به این گزارش.

nm/stb (یمن)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>