به ضمیمه یا نه به ضمیمه: چه خواهد شد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل انجام بعدی ؟

به ضمیمه یا نه به ضمیمه که در واقع سوال

مانند یک هملت مدرن و روز, بنیامین نتانیاهو تعمق بعدی خود را مهم ترین تصمیم است.

در حال حاضر طولانی ترین حاکم نخست وزیر تاریخ اسرائیل و در آستانه شروع پنجمین دوره نتانیاهو به نظر می رسد به انتخاب خود ساخته. او اخیرا گفت: یک گروه از مسیحی پروتستان های انجیلی که او “اعتماد به نفس” او می خواهم که قادر به ضمیمه بخش های بزرگی از غرب بانک. در واقع از نظر او توافق ائتلاف با رقیب تبدیل به شریک Benny Gantz اجازه می دهد او را به عنوان از 1 ژوئیه به معرفی طرح های پیشنهادی برای انجام دقیقا همان است که.

اما او ؟ او شده است نخست وزیر در حال حاضر برای تقریبا یک دهه و نیم و حمایت خود را برای الحاق—که نه اتفاقا دوباره در مارس 2019 در مدت کوتاهی قبل از انتخابات اسرائیل—باقی مانده است تا حد زیادی لفظی. نتانیاهو preternaturally انجام شده به عنوان یک سیاستمدار و در بسیاری از جهات به عنوان نخست وزیر ، اما وقتی که می آید به تصمیم گیری های مهم در صلح و یا جنگ او هیچ پررنگ رهبر مانند مناخم شروع اسحاق رابین و یا آریل شارون.

به حرکت رو به جلو با الحاق نتانیاهو نیاز به متقاعد کردن خود را بدون توجه به چگونه کشنده و جذاب upsides که جنبه های منفی هستند قابل کنترل است. سرد و ارزیابی بالینی ممکن است استدلال می کنند برای احتیاط و احتیاط. نخست وزیر محاکمه می شود در 24 مه و دفاع از خود را قبل از قضات در دادگاه اورشلیم نیاز به زمان و تلاش است. اسرائیل توانسته است COVID-19 قابل ملاحظه ای هست. اما رکود اقتصادی بافندگی و هیچ تضمینی وجود ندارد که این ویروس نمی خواهد بازگشت در آینده است.

پس از آن وجود دارد اعراب فلسطینی ها و جامعه بین المللی را در نظر بگیرید. هیچ یک از اینها لزوما سخت متوقف می شود. اما نخست وزیر اسرائیل پس از آغاز به کار دولت گسترش یافته اسرائیل روابط بیشتر در جهان عرب به ویژه در خلیج فارس. روابط با مصر هرگز بهتر شده است; اردن-اسرائیل روابط تیره و تار است. و یک حرکت به طور یک جانبه به ضمیمه بخش هایی از کرانه موثر اجازه دهید به تنهایی اعلام حاکمیت بر دره اردن ممکن است باعث ملک عبدالله به دهانه آنها. و به همین دلیل خطر riling فلسطینی—در حال حاضر تقسیم ضعیف و ناکارآمد زمانی که جهان به نظر می رسد اما آنها را فراموش کرده? در واقع آن خیره کننده است که نتانیاهو موفق به گسترش اسرائیل دیپلماتیک رسیدن به در اروپا, آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین و حتی در حالی که او به افزایش شهرک سازی اسرائیل فعالیت در طول تصدی خود و ardently مخالف تشکیل کشور فلسطین.

برای تمام اهداف عملی نتانیاهو با یک معامله بزرگ از کمک از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در حال حاضر انجام شده خود را هدف اصلی در روند صلح—ساخت یک دولت فلسطینی اما غیر ممکن است. فلسطینی ها در حال رفتن به اسرائیل مذاکره آن را نمی تواند رد. آمریکایی ها در حال حاضر به رسمیت شناخته شده بیت المقدس که اسرائیل میخواهد سرمایه انجام می شود و هیچ چیز به مخالفت با حل و فصل فعالیت است. معاون سابق رئیس جمهور بایدن از آن ساخته شده است شناخته شده سفارت باقی خواهد ماند در اورشلیم. و اسرائیل در حال حاضر کنترل زیادی حل و فصل بلوک و دره اردن و هیچ نخست وزیر اسرائیل خواهد بود مایل و یا قادر به صرفنظر کردن از کنترل است.

و در عین حال صدای الحاق هنوز انگیزد. دو عامل ممکن است جبران شک و تردید خود را و حرکت او به نظر بازیگری است. به عنوان سابق مجلس نکته اونیل معروف گفت: – همه سیاست محلی هستند. در ماه مارس انتخابات بیش از 1,350,000 اسرائیلی رای برای حزب لیکود بیشترین مشارکت در انتخابات برای یک حزب. داشتن برنده 10 از 14 آخرین انتخابات در اسرائیل حزب لیکود است که پایدار ترین و قدرتمند و تنها ریشه های چمن در اسرائیل است. نتانیاهو ممکن است استاد آن است. اما حزب لیکود است که خانه اش را مربوط به حوزه های خود را پناهگاه و کلیدی برای بقای خود. با تنظیم تاریخ در توافق ائتلاف به پیشنهاد برخی از نوع از الحاق نکوداشت نه فقط در پایه اما در میان احزاب جناح راست و مهاجر لابی که او نیاز دارد در صورتی که دولت فرو می ریزد و انتخابات جدید برگزار می شود.

پس از آن وجود دارد میراث مسئله و یک بار در طول عمر فرصت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ارائه کرده است نتانیاهو با پیشنهاد یک طرح صلح که درب باز می شود به اسرائیل حاکمیت بر بخش های بزرگی از غرب بانک و دره اردن. وزیر امور خارجه مایک Pompeo در حال حاضر گفت که الحاق یک تصمیم اسرائیل. Pompeo انجام خواهد شد یک سفر سریع به اسرائیل این هفته است. و نتانیاهو خواهد بود به دنبال دولت کنونی تفکر در الحاق. اما بحرانزده تهمت مشتاق برای تحکیم حمایت در انتخابات بعید است که در راه ایستاده است. نتانیاهو ممکن است مجبور به قبول مذاکره با فلسطینی ها در یک کفل دولت است. اما این قابل کنترل است به این واقعیت است که فلسطینی ها بسیار بعید به عضویت ایران در یک دولت متشکل از تنها 30 درصد از کرانه باختری است. و حتی اگر جو بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری در اوایل سال 2021 بر دوش با وظیفه ملی بازیابی خواهد شد و او می خواهم برای مبارزه با اسرائیل بیش از یک عمل d’accompli پشتیبانی شده توسط اکثریت قریب به اتفاق اسرائیلی از جمله احتمال زیاد در آینده نخست وزیر اسرائیل Benny Gantz?

درست به ریسک گریز طبیعت نتانیاهو ممکن است برای وسط زمین. اگر او حرکت می کند به اعمال حاکمیت او را هدایت و روشنی از دره اردن (و اکثریت قریب به اتفاق از 130 شهرک های یهودی نشین در کرانه غربی)—به جای تمرکز بر روی برخی از بزرگ حل و فصل بلوک که اسرائیل شده اند که انتظار می رود برای حفظ به هر حال اگر مذاکرات با فلسطینی ها است. این حرکت را ناراحت جناح راست خود را اما نه به اندازه کافی برای از دست دادن حمایت خود را; جعبه در Benny Gantz که نمی تواند با آن مخالفت و حفظ روابط خود با اعراب که نمی خواهید به بیگانه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از به طور کامل cratering; و خشم فلسطینی ها اطمینان آنها نمی خواهد مذاکره به نتانیاهو امیدوار است اما به احتمال زیاد پیشدستی شدید اقدامات از جمله لغو پیمان اسلو و یا از بین بردن خودگردان فلسطینی ، و زیبایی از آن همه از نتانیاهو دیدگاه—که به نظر می رسد هرگز به اجرا از شانس دوم—این است که اگر مغلوب ساختن پیشی جستن است مجددا انتخاب او همیشه می توانید اضافه کردن بیشتر خاک را به نفع خود ستون.

تماس با ما در [email protected]

is.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>