چین تشدید کنترل بیش از مخالفان در حالی که معترضان در هنگ کنگ و در جای دیگر به دنبال راه هایی به مناسبت 31 سالگرد شنبه خرد کردن از جنبش دموکراسی خواهی در محور پکن میدان تیان آن من.

که پس از آمد مقامات در هنگ کنگ در زمان فوق العاده ای حرکت از لغو سالانه شمع شب زنده داری در نیمه مستقل خاک چینی برای اولین بار در 30 سال.

مقامات ذکر شده نیاز به اجتماعی فاصله میان شیوع کروناویروس با وجود های اخیر بازگشایی مدارس, سواحل, میله ها و سالنهای زیبایی. هنگ کنگ تا به حال تعداد نسبتا کمی از موارد این ویروس و زندگی تا حد زیادی به حالت عادی بازگشت در شهر 7.4 میلیون.

اما چین به مدت طولانی منفور شب زنده داری تنها چنین اجازه فعالیت در خاک چینی برای بزرگداشت قربانیان سرکوب که باقی می ماند یک موضوع تابو در سرزمین اصلی. صدها و احتمالا هزاران نفر از مردم کشته شدند که تانک ها و سربازان حمله مرکز پکن در ژوئن 3 و 4 سال 1989 به شکستن هفته دانشجو-رهبری تظاهرات دیده می شود به عنوان به عنوان یک تهدید به دیکتاتوری حزب کمونیست قانون است.

میدان تیان آن من که در آن هزاران نفر از دانشجویان جمع شده بودند در سال 1989 بود و آرام و تا حد زیادی خالی در روز پنج شنبه. پلیس و وسایل نقلیه زره پوش ایستاده بود و نگهبانی در سطح گسترده ای از مربع است. چند پیاده تا در صف امنیتی در ایست های بازرسی که در آن آنها باید ID اجازه داده می شود از طریق به عنوان بخشی از توده های سراسر کشور نظارت اقدامات با هدف خاموش کردن هر گونه مخالفت.

لغو مراسم همچنین خواستار سفت پکن گرفتن بیش از هنگ کنگ با کنگره خلق ملی چین تشریفاتی مجلس در حال حرکت به پاس امنیت ملی قانونی که circumvents هنگ کنگ محلی مقننه و می تواند به شدت محدود کردن آزادی بیان و مخالفت با فعالیت های سیاسی ،

در هنگ کنگ یک قانون است و گذشت آن را به جرم بی احترامی به چین سرود ملی و 15 شناخته شده veteran بازداشت شدند و به اتهام سازماندهی و شرکت در تظاهرات غیر قانونی. این اقدامات به عنوان بخشی از یک ثابت فرسایش حقوق مدنی هنگ کنگ تضمین شده بود هنگامی که آن را بیش از انگلیسی به چینی حکومت در سال 1997.

یک مرد می ایستد در مقابل یک کاروان تانک ها در خیابان صلح ابدی در میدان تیان آن من در پکن در ژوئن 5, 1989, روز پس از قتل عام. (آرتور Tsang/فردا نیوز)

“بان کی مون خواستار هشدار دهنده شتاب از حملات استقلال از هنگ کنگ و تضعیف حقوق و آزادی های هنگ کنگ مردم تضمین شده تحت هنگ کنگ و حقوق بین الملل” شارون Hom, مدیر اجرایی, حقوق بشر در چین در بیانیه ای گفت.

با وجود این ممنوعیت در شب زنده داری های آسیایی مالی توپی بود که فرح برای “pop-up” تظاهرات از این نوع که خروشان در اطراف شهرستان در طول ماه از تظاهرات ضد دولتی سال گذشته که اغلب منجر به درگیری های خشونت آمیز بین پلیس و تظاهر کنندگان.

هزاران نفر بازداشت شده اند بیش از این تظاهرات که برانگیخته توسط قانون پیشنهادی است که می تواند دیده می شود مظنون تحویل به سرزمین اصلی چین که در آن آنها می تواند به صورت شکنجه و ناعادلانه سیاسی مغرضانه محاکمه.

هنگ Kongers خواست به نور شمع

هنگ کنگ داد در حمایت از میهنی و جنبش های دموکراتیک چین که سازماندهی سالانه شب زنده داری کرده است تا مردم در اطراف شهر به نور شمع در 8 p. m. به وقت محلی و قصد دارد به livestream پوشش در وب سایت خود را www.64live.org.

دیگر vigils مجازی و در غیر این صورت برنامه ریزی شده در جاهای دیگر از جمله در تایوان خود حکومت جزیره دموکراسی که حکومت به نام دوباره در این سال برای پکن به خود به حقایق كردم.

به خود جلب کرد که یک واکنش قوی از چین سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian که به بیانیه “مزخرف کامل است.”

یک مرد با پوشیدن یک ماسک صورت پیاده در مقابل تیان آن من در طول پنج شنبه 31 سالگرد 4 ژوئن سال 1989 سرکوب دموکراسی تظاهرات. (Noel Celis/خبرگزاری گتی ایماژ)

“به عنوان سیاسی اختلال رخ داده است که در اواخر 1980s دولت چین تا به حال یک نتیجه روشن است. دستاوردهای بزرگ است که ما باید دست … را به طور کامل نشان داد که مسیر توسعه چین انتخاب شده است کاملا صحیح است که مطابق با شرایط ملی چین و موفق به کسب حمایت صادقانه از مردم چین” ژائو خبرنگاران گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo مشخص كردم سالگرد روز سه شنبه یک روز پس از نیروهای فدرال با استفاده از گاز اشک آور برای پاک کردن معترضان مسالمت آمیز از یک پارک در مقابل کاخ سفید است.

Pompeo توییتی انتقاد از چین و هنگ کنگ برای ممنوعیت افروزی قبل از جلسه خصوصی با یک گروه از میدان تیان آن من بازماندگان در وزارت امور خارجه. که بیش از حد جلب انتقاد از چین است.

در کنار مبادلات از شعارهای چین را محاصره مخالف جامعه است دوباره تحت موشکافی بیشتر از مقامات. بسیاری از که قرار است تحت بازداشت خانگی و ارتباطات خود را با جهان خارج قطع با توجه به گروه های حقوق.

چین منتشر کرده است گذشته از آن بازداشت شده به طور مستقیم برای شرکت در تظاهرات تیان آن من, اما دیگران که به دنبال بزرگداشت آنها شده اند rearrested برای ادامه فعالیت خود.

آنها عبارتند از: هوانگ چی بنیانگذار سایت 64 Tianwang که به دنبال افشای رسمی تخلف است. بنا به گزارش ها در عدم سلامت او خدمت 12-سال-حکم پس از محکوم نشت اسرار دولتی در خارج از کشور.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de