به عنوان شکل جدیدی از کروناویروس در ادامه به آلوده کردن تعداد فزاینده ای از مردم در سراسر جهان پزشکی, متخصصان و دانشمندان بزرگ با تکنولوژی غول در حال مبارزه با گسترش دیگر سرایت — اطلاعات غلط. درست مثل یک ویروس می توان آن را دشوار است به شامل و بسیاری از کار در زمینه های پزشکی و علمی با استفاده از این ابزار بسیار مورد استفاده قرار گیرد به گسترش اطلاعات غلط به مقابله با آن.

هر چند اطلاعات بسیار گسترش یافته است بر روی سیستم عامل مانند Twitter و Facebook, دانشگاه جانز هاپکینز, مرکز سلامت و امنیت و صدها نفر از دیگر دانشمندان و متخصصان پزشکی که در حال مطالعه 2019 رمان Coronavirus شده اند با استفاده از رسانه های اجتماعی برای انتشار اطلاعات دقیق در زمان واقعی برای مقابله با تئوری های توطئه و همکاری برای تحقیق.

“امروز در این شیوع ما به اشتراک گذاری اطلاعات تقریبا به دوم از انتشار آن می گوید:” کریستال واتسون پژوهشگر ارشد و دستیار استاد در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت. “که اجازه می دهد تا خیلی بیشتر از تفکر جمعی و تصمیم گیری است.”

واتسون می گوید که رسانه های اجتماعی ساخته شده بود این امکان را برای اطلاعات علمی به اشتراک گذاشته شود خیلی بیشتر به سرعت. “در قبل از شیوع بیماری قبل از رسانه های اجتماعی اغلب ما تا به حال به صبر کردن برای انتشار در یک مجله برای مثال برای یادگیری در مورد برخی از آنچه در جریان بود,” او می گوید.

بسیاری از کار علمی در حوزه پزشکی شروع به توجه به گسترش مضر اطلاعات غلط در ابتدای شیوع و کارشناسان آغاز شده و با استفاده از تخصص خود را برای کمک به مقابله با آن. “من فکر می کنم وجود دارد برخی از [اطلاعات] که عمدا مضر یا انتشار اطلاعات در مورد نادرست درمان, برای مثال, یا پخش اطلاعاتی که stigmatizes گروه خاصی از مردم” واتسون می گوید. “پس از آن واقعا مهم است که ما در بالا از آن و ارائه اطلاعات صحیح و فشار آن را به عنوان بهترین ما می توانیم.”

اطلاعات غلط در سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Facebook, Twitter و YouTube محدوده از لحاظ نژادی رانده قربانی به قرار درمان برای ویروس. یکی نادرست Facebook پست به اشتراک گذاشته شده و بیش از 500 بار ادعا کرد که یک واکسن وجود دارد برای فرم جدید کروناویروس که نادرست است. در واقع وجود دارد هیچ واکسن برای هر یک از هفت نوع از کروناویروس که انسان مستعد ابتلا به با توجه به PolitiFact به نقل از Amesh Adalja ارشد پژوهشگر در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت.

دیگر ادعاهای دروغین را درگیر اطلاعات نادرست در مورد چگونه برای محافظت از ویروس ها از جمله ادعا می کند که یک چینی تنفسی متخصص یافت که راه حل شور کشد ویروس است که مردم باید آبکشی دهان خود را با آن.

“این خطر است که ما در اینجا هنگامی که ما در برخورد با اطلاعات غلط می گوید:” تارا کرک فروش ارشد محقق و دستیار استاد در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت. “این فقط” آه چه کسی اهمیت میدهد مردم چه می گویند؟’ اگر آن را تضعیف می کند اعتماد, پس از آن که یک مشکل بزرگ است.”

فروش مورد مطالعه اطلاعات غلط است که پس از 2014 شیوع ابولا در غرب آفریقا. او می گوید وجود دارد شباهت ها در گسترش اطلاعات غلط در آن شیوع و بروز شکل جدیدی از کروناویروس شناخته شده به عنوان 2019 رمان Coronavirus آغاز شده است که در شهر ووهان در مرکز چین است. در حال حاضر وجود دارد 8,236 تعداد موارد تایید شده که از دوشنبه شب که اکثر آنها در چین و مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) را تایید کرده اند پنج مورد در ایالات متحده در روز پنج شنبه سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی.

“همیشه وجود دارد پوشش از سیاست” فروش زمان می گوید. “حتی اگر شما فکر می کنم [بیماری] به عنوان, بهداشت, حوادث, آنها یک فرصت برای برخی از افراد برای ایجاد اختلاف و به علت مردم برای تبدیل شدن به ترس و همچنین به انتقاد از دولت های مختلف اقدامات است.”

یک سخنگوی Facebook می گوید در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای اعلام کرد که این شرکت با همکاری شخص ثالث واقعیت-چکرز در سراسر جهان به اضافه کردن برچسب های هشدار دهنده به پست که حاوی اطلاعات نادرست و ترویج مقالات که شامل واقعیت بررسی اطلاعات است. این شرکت همچنین با ارسال اطلاعیه برای کسانی که در حال حاضر به اشتراک گذاشته شده نادرست محتوا.

“این وضعیت به سرعت در حال تحول است و ما ادامه خواهد داد تا دسترسی ما به جهانی و منطقه ای سازمان بهداشت و درمان به ارائه پشتیبانی و کمک” سخنگوی گفت.

نمایندگان برای توییتر و گوگل بلافاصله پاسخ به درخواست برای اظهار نظر اما یک سخنگوی توییتر گفت: واشنگتن پست که کاربران جستجو برای coronavirus در آن پلت فرم ملاقات با اطلاعات از سی دی. به طور مشابه گوگل که صاحب یوتیوب است ترویج محتوا است که حاوی اطلاعات دقیق و تایید با توجه به پست.

“این چالش برانگیز است چرا که این اطلاعات نوتبوک بسیار به سرعت می گوید:” آنتونیا هو, یک بیماری عفونی پزشک و بالینی مدرس ارشد در دانشگاه گلاسکو. “هیچ یک متخصص در حال حاضر… بدیهی است که این رمان Coronavirus بسیار جدید است که با این همه اطلاعات بیرون آمدن آن طول می کشد بسیاری برای کنترل و قطعا اطلاعات غلط ممکن است متوجه شود تا بعد از آن فقط به دلیل آن طول می کشد زمان برای بررسی کنند.”

هنوز هم هو می گوید, رسانه های اجتماعی — توییتر به طور خاص — شده است یک ابزار مهم برای دانشمندان است که می تواند مقابله با اطلاعات غلط با دقت و تحقیق است. به اشتراک گذاری اطلاعات و به روز رسانی در رمان Coronavirus توسط اعضای علوم پزشکی و جوامع رشد کرده ارگانیک, و بسیاری از دانشمندان و پزشکان و دیگر کارشناسان را جمع هزاران نفر از پیروان. برای مثال لوری گرت, یک برنده جایزه پولیتزر نویسنده و متخصص در بیماری های عفونی توییتهایی روزانه coronavirus به روز رسانی و پس از 44,000.

ویژه داستان
“شما رو به هدف.’ جو بایدن 2020 کمپین است که آخرین آزمایش در یک عمر از دست دادن
چیزهایی که او از دست داده است هرگز دور از بایدن ذهن.

این به اشتراک گذاری اطلاعات نیز منجر به افزایش تعامل آنلاین در میان کسانی که کار بر روی این ویروس است. “وجود دارد اغلب ماه از تاخیر زمانی که مردم انجام تحقیقات… اما در حال حاضر این است که همه را در توییتر و در یک راه وجود دارد یک بررسی دقیق” هو می گوید.

“دانشمندان که در این کار در سراسر جهان می توانند به صورت همکاری و داشتن واقعا جالب مکالمات. و وجود دارد معقول است که صدای در حال ظهور است. افرادی که شما را دنبال کنید چون شما می دانید که آنها متخصص در بسیاری از چیزهایی که” او می افزاید.

که همچنین راه اندازی یک ابتکار عمل برای مقابله با اطلاعات غلط به عنوان شناخته شده است که اطلاعات شبکه برای شیوع (EPI-WIN). ابتکار سهام دقیق متناسب با اطلاعات با هدف بخش نهفته coronavirus از جمله بهداشت و درمان, سفر و گردشگری, کسب و کار مواد غذایی و کشاورزی.

“گسترش اطلاعات غلط بوده است اما به چالش کشیدن که آماده است برای این. در حالی که این سازمان شناخته شده است برای مبارزه با همه گیری آن را نیز مبارزه با ‘infodemics,'” که یک سخنگو گفت: در یک ایمیل فرستاده بیانیه به زمان. “[EPI-WIN] اجازه می دهد تا سازمان به قطع از طریق ‘صدا’ به سرعت در حال ارسال اطلاعات از طریق موجود و منابع قابل اعتماد به مردم است. آن را مانند یک تزریق از اطلاعات است.”

فروش می گوید که شرکت های فن آوری برخی از مسئولیت برای مبارزه با اطلاعات غلط اما این به تنهایی کافی نیست برای جلوگیری از گسترش falsities.

“که قادر به صحبت آزادانه و پست آزادانه آن چیزهایی که مهم هستند” فروش می گوید. “مناسب tech پاسخ به برخورد با اطلاعات غلط بسیار مهم است, اما من فکر نمی کنم آن را کافی… ما نه خودمان را قادر به تعیین آنچه درست است یا درست نیست.”

نوشتن به یاس در اگویلرا jasmine.aguilera@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de