در تایید نشده زمان کوچک اوگاندا اتحادیه کارگری گرفتن چند ملیتی شرکت های استخراج معدن

اوگاندا Karamoja منطقه غنی از منابع طبیعی است. با امنیت بهتر عمده معدن کنگلومرا آمده اند و اتحادیه کارگری Karamoja معدن انجمن را تضمین می کند آنها نمی گرفتن زمین.

Itedo محمود سابق گاو-هردر اما در حال حاضر باعث می شود زندگی خود را از معدن طلا. او در زندگی Acherer کوچک کارگران معدن طلا’ حل و فصل در Karamoja یک منطقه دور افتاده در شمال شرقی اوگاندا.

دفعات بازدید:همچنین: اوگاندا سابق شورشیان بازگشت به زندگی روزمره

هر روز محمود تابه طلا فلزی با استفاده از یک حوضه به شستن گرد و غبار طلا از خاک است. مانند بسیاری از artisanal معدن در Acherer محموداباد ندارد یک مجوز برای به اصطلاح سطح استخراج است. به طوری که او جمع آوری چند اونس طلا او به فروش می رساند به واسطه: “آنها می آیند و می توانید آن را از مردم محلی و فروش آن در کامپالا” محمود می گوید DW.

مانند دیگر مقیاس کوچک معدن محموداباد احساس می کند فریب خورده است. کارگران می گویند که واسطه ها بیشترین سود از معادن.

مشکل معیشت

درآمد زندگی بسیار دشوار است برای 1.2 میلیون قومی Karamojong افرادی که ساکن Karamoja. حتی با یک سپرده از منابع طبیعی از جمله 562 میلیون تن سنگ مرمر Karamoja است که هنوز هم یکی از فقیرترین مناطق در اوگاندا.

این Karimajongos به طور سنتی گاو-rearers. اما در دهه های اخیر, شدید الگوهای آب و هوایی و خشونت دشمنی با دیگر قبایل کوچ به طور فزاینده ای به خطر افتاده است راه خود را از زندگی.

یک صلح نسبی بین قبایل بود زمانی پس از اوگاندا ارتش به زور خلع سلاح تمام جوامع را فعال کنید که کشور های کمک کننده به ساخت جاده ها و یک شبکه برق.

مدت کوتاهی پس از شرکت های بزرگ از جمله Tororo, سیمان, دائو, Jan منگل و خورشید, کمربند, در میان دیگران, خود را راه اندازی عملیات استخراج از معادن به بهره برداری سپرده بالا از طلا و سنگ مرمر و سنگ آهک.

Uganda Gold Mining (Isabella Bauer)

اکثر Karamojong مردم نمی تواند بگوید تفاوت بین سنگ و مواد معدنی

برای سیمون Nangiro مدیر اجرایی این Karamoja معدن انجمن (KMA) آن را یک موهبت هنگامی که مواد معدنی کشف شد و یک بازار برای آنها تکامل یافته است. پس از آنها تا به حال از دست داده بیشتر از گاو خود را به خشکسالی و جمعی از حملات رژیم ارائه یک منبع جدید درآمد برای Karamojong مردم است.

دفعات بازدید: همچنین: خوب moringa از اوگاندا! — ابر جدید

Nangiro می گوید او unsanctioned اتحادیه کارگری بر خاست از صورت فلکی از این شرکت ها و artisanal معدن به کمک اطلاعات و به ویژه برای مردم بومی بسیاری از آنها در حال حاضر درگیر در مقیاس کوچک معدن.

کوچک-زمان اتحادیه با نمایندگان در هفت منطقه از Karamoja همچنین آموزش مردم محلی در مورد ارزش مواد معدنی و لابی برای حقوق جوامع محلی.

مواد معدنی و یا عادی سنگ ؟

پس از معدن شروع به شکایت در مورد پاره شدن توسط واسطه, Nangiro و تیم او شروع به برگزاری رایزنی با وزارت انرژی و معدنی توسعه است. آنها همچنین افزایش آگاهی در مورد ارزش مواد معدنی به مقامات محلی و همچنین جوامع خود.

در ابتدا “آنها نمی دانند که تفاوت بین سنگ و مواد معدنی” او می گوید: “و پس از آن ما متوجه شد که در خارج از مردم می دانستند چه آنها بهره مند شوند و در عین حال ما مردم محلی نمی دانم.”

زمین و سطح حقوق

اما مشکلات شد پیچیده تر به عنوان بیشتر و بیشتر شرکت های چند ملیتی خود را باز عملیات استخراج از معادن. از ترس شروع به رشد می کنند که این شرکت می تواند به دور زمین و از بین بردن محیط زیست دارد. بنابراین بالا بردن آگاهی در مورد زمین و معدن حقوق در جوامع محلی شد اولویت Nangiro به یاد می آورد.

اوگاندا قانون معادن نیاز به یک سطح حقوق توافق به مذاکره بین مالکان و شرکت های استخراج معدن. از آنجا که این معدن کنگلومرا است که تا به حال تایید شده KMA شروع به همکاری با آنها.

“آنها گفتند: ما می خواهیم برای رسیدن به, ما می خواهم به بحث به جوامع” Nagiro می گوید. و جوامع آماده شد برای مذاکرات است. معدنچیان در انجمن توصیه مردم چگونه به معامله و خواسته های خود را.

Uganda Gold Mining (KDF)

Karamojong مردم حساس در مورد سطح حقوق در Abim, اوگاندا

اما بزرگترین مانع بود Karamoja سنت اجتماعی و یا جمعی مالکیت زمین و عدم حقوقی اثبات مالکیت زمین که پیچیده مذاکرات و قرار دادن جوامع در معرض خطر از دست دادن زمین های خود را به معدن غول بدون غرامت کافی.

چند ملیتی شرکت Tororo سیمان اقدام به استفاده از عدم وجود مدارک به ادعا می کنند بخش بزرگی از زمین در Karamoja. “ما با هجوم به اردوگاه Tororo سیمان که تا به حال نادیده گرفته شده ما رهبری محلی رهبری” Nangiro به یاد.

Tororo سیمان رانده بود در مقیاس کوچک معدن از منطقه و احداث یک اردوگاه برای خود کارگران است.

Nangiro می گوید آنها به نام دولت مرکزی برای حل و فصل اختلاف است. معادن وزارت دعوت Tororo سیمان و Nangiro را اتحادیه کارگری که به نمایندگی از مردم ایران در کامپالا پایتخت. کارگران تشکل بازگشت و با موفقیت با یک توافق الزام آور است که به زمین و حقوق به جامعه است.

بزرگتر ائتلاف متولد شده است

این Tororo سیمان حماسه بود نه آخرین درگیری که نیاز به مداخله از اتحادیه کارگری. همانطور که بیشتر شرکت ها آمد به طوری که بیشتر مشکلات و Nangiro و تیم خود را نمی تواند نگه داشتن. برخی از سازمان های جامعه مدنی نامیده می شدند به کمک – تولد یک ائتلاف جدید است.

این کنسرسیوم متشکل از هشت سازمان های جامعه مدنی از اعضای دولت محلی و نمایندگان در مقیاس کوچک معدن.

“ما در حال تلاش برای ارائه یک پلت فرم برای گفت و گو بین محلی کارگران معدن جوامع محلی و شرکت های استخراج معدن” توضیح می دهد که Loumo سام هماهنگ کننده گروه علاقه.

فعالیت های خود را با هدف به اشتراک گذاشتن اطلاعات در همه طرف و به ایجاد یک محیط که در آن هر کس می تواند حق خود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>