ایالات متحده به چالش کشیدن برنامه ریزی سفر به بازیابی تایتانیک رادیو

نورفولک ، (AP) — دولت ایالات متحده سعی خواهد کرد برای متوقف کردن یک شرکت برنامه ریزی شده نجات ماموریت برای بازیابی تایتانیک بی سیم تلگراف ماشین با این استدلال سفر خواهد شکستن قانون فدرال و پیمان با بریتانیا را ترک یاد کشتی نخورده است.

وکلای آمریکا ثبت یک چالش قانونی قبل از یک قاضی فدرال در نورفولک ویرجینیا اواخر دوشنبه. سفر انتظار می رود تا پایان ماه اوت.

آتلانتا مبتنی بر نجات شرکت RMS Titanic Inc., گفت: این امر نشان تلگراف در حالی که گفتن داستان از اپراتورها که پخش کشتی در حال غرق شدن است تماس پریشانی.

این شرکت قصد دارد برای بازیابی تجهیزات رادیویی از یک طبقه خانه در نزدیکی تایتانیک پله بزرگ است. این ماموریت می تواند نیاز به زیر آب خودرو به قطع به سرعت رو به وخامت سقف اگر شناور است که قادر به لغزش از طریق پنجره سقفی.

وکلای آمریکا استدلال می کنند که شرکت نمی تواند انجام دهد. آنها می گویند قانون فدرال نیاز به این شرکت برای دریافت مجوز از وزیر بازرگانی قبل از انجام نجات اعزامی “که جسمی را تغییر دهید و یا مزاحم خراب است.”

توافق با بریتانیا آنها اضافه کردن تنظیم ورود به بدنه بخش برای جلوگیری از اختلالات به بدنه و “مصنوعات دیگر و هر انسان باقی می ماند.”

توافق بین المللی خواستار تایتانیک به رسمیت شناخته شده به عنوان “یک بنای یادبود برای کسانی که مردان و زنان و کودکانی که جان خود را از دست و آن باقی مانده است باید با توجه به مناسب احترام” دولت پر متحده است.

کشتی تایتانیک سفر از انگلستان به نیویورک هنگامی که آن رخ داد یک کوه یخ و غرق در سال 1912 کشتن تمام اما حدود 700 نفر از 2,208 فتح کرد گرفته شد مسافران و خدمه. تماس پریشانی به کشتی های دیگر که ساخته شد توسط مارکونی بی سیم تلگراف دستگاه با اعتبار کمک به نجات صدها نفر از مردم در قایق های نجات.

ایالات متحده در زمینه استدلال خود را با همان قاضی فدرال که حکومت در ماه گذشته که نجات شرکت می تواند شیرجه حدود 2.5 مایل (4 کیلومتر) برای بازیابی تلگراف تجهیزات. تایتانیک خراب سایت نشسته در کف اقیانوس اطلس شمالی در مورد حدود 400 مایل (645 کیلومتر) در نیوفاندلند, کانادا.

در مه, U. S. منطقه قاضی ربکا ساحل اسمیت توافق با نجات شرکت که تلگراف است که از لحاظ تاریخی مهم است و می تواند به زودی ناپدید می شوند در به سرعت در حال زوال خراب است. اسمیت نوشت که دوره نقاهت تلگراف کمک می کند به حفظ میراث کشتی و مسافران آن است.

سازمان ملی اقیانوسی و جوی دولت نشان دهنده منافع عمومی در ایتالیا. NOAA عمل کرده است برای سال ها به عنوان یک دوست “از دادگاه است.” آن را در حال حاضر به دنبال یک حزب به نجات مورد.

NOAA را با چالش قانونی ميگيرد نهفته بحث بر سر چه کسی می تواند تایید نجات ماموریت های معروف ترین در جهان کشتی.

آژانس فدرال استدلال می کند که قوانین فدرال و موافقت نامه های بین المللی باید تقاضای خود را به خرابه. نجات شرکت مخالف این ادعا که صدها سال از قانون دریایی به قدرت به دادگاه در نورفولک.

“NOAA به دنبال jettison قانون از دریا توسعه یافته در طول قرن ها” شرکت استدلال حقوقی براده در اوایل این سال است.

جورج روتهرگلن یک استاد حقوق که می آموزد قانون دریایی در دانشگاه ویرجینیا گفت که این مورد به احتمال زیاد به مراتب بیش از.

بسته به نحوه قضاوت زرگر قوانین در NOAA وضعیت به عنوان یک حزب به صورت روتهرگلن گفت: دولت آمریکا می تواند هنوز هم سعی آوردن آن مورد به 4 متحده مدار دادگاه تجدید نظر.

دادگاه تجدید نظر در ریچموند گرفته علاقه در موارد مربوط به این کشور موافقت نامه با کشورهای خارجی و همچنین موارد مربوط به این اختلال از قبر سایت, او گفت:.

“من می شود جای تعجب نیست اگر 4 مدار را پرداخت نمی توجه به آنچه ایالات متحده می گوید:” روتهرگلن گفت.

روتهرگلن همچنین گفت که اعطای این شرکت در حال حاضر درخواست می تواند باز کردن درب به درخواست بیشتر برای نجات داخل هال.

“این salvors مقدار زیادی از پول گره خورده است تا در این خراب,” او گفت:. “خود انگیزه ای است که سعی کنید به بهبود به عنوان بسیاری از آثار آنها به عنوان اخلاقی می تواند.”

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>