داستان پشت من رفته در تاریکی HBO جدید Docuseries در مورد میشل مک نامارا جستجو برای گلدن استیت قاتل

تیاو true crime نویسنده میشل مک نامارا زندگی خود را وقف کشف اسرار حل نشده. در سال های قبل از مرگ غیر منتظره د

توسط PATRIS-FUN در 8 تیر 1399

تیاو true crime نویسنده میشل مک نامارا زندگی خود را وقف کشف اسرار حل نشده. در سال های قبل از مرگ غیر منتظره در سال 2016 مک نامارا متمرکز در مورد گلدن استیت قاتل نام او ابداع برای سریال متجاوز و قاتل که در حمله ده ها تن از مردم در سراسر کالیفرنیا در دهه 1970 و 80 و فراموش ضبط شده توسط اجرای قانون برای چندین دهه تا سال 2018 است.

مک نامارا کار نسبت به ردیابی کردن گلدن استیت قاتل—و راه هایی که این تحقیقات بیش از زمان زندگی خود را در این مرکز از من رفته در تاریکیشش بخش مستند HBO سریال بر اساس کتابی به همین نام. کارگردانی شده توسط Liz Garbus که مشغول به کار با مک نامارا شوهر کمدین و بازیگر Patton Oswalt به قطعه با هم یک داستان از آرشیو این مجموعه با استفاده از مک نامارا از کلمات خود به توضیح وسواس خود را با گلدن استیت قاتل پرونده و احتمالی آن عوارض روانی در او. در روح McNamara کار سری نیز به تساوی عمیقا در مصاحبه با بازماندگان و کارآگاهان که بحث تروما گلدن استیت قاتل باعث طول زمان هنگامی که قربانیان تجاوز جنسی اغلب ماند سکوت از شرم.

"هنگامی که این زنان رفت از این طریق وجود دارد این کمبود فرهنگی زبان در سراسر تجاوز جنسی" Garbus زمان می گوید. "نکته های زیبا در مورد کسانی که تصمیم به صحبت با ما است که آن را بخشی از فرایند درمان است. که درد می خواهد به بیرون آمدن به نور به منظور اجازه می دهد تا شما را به راه رفتن به جلو با آن است."

مادام العمر وسواس

با تمرکز مداوم در داستان بازماندگان جنایات مک نامارا کار کمک کرد به شکل آنچه در حال حاضر تبدیل شدن به بسیار محبوب true crime ژانر است. از طریق وب سایت TrueCrimeDiary تاسیس در سال 2006 مک نامارا دنبال سرد متعدد موارد و قطعات, اخبار, کشیدن در موضوعات و به طور مداوم پیدا کردن زاویه جدید به بررسی. علاقه او در جنایات حل نشده مورخ بازگشت به یک حادثه از دوران کودکی خود را در اوک پارک Ill., هنگامی که یک زن به نام کاتلین لمباردو کشته شد در نزدیکی جایی که مک نامارا زندگی می کردند. چهارده در زمان McNamara کشیده شد به سایت که در آن لمباردو بدن پیدا شده بود و او زخم چیدن تکه های شکسته خود را Walkman در صحنه است.

زن قاتل هرگز گرفتار; مک نامارا در بر داشت مادام العمر وسواس. در طول زندگی حرفه ای اش McNamara شناخته شد برای دنبال عدالت برای بازماندگان از خشونت مرگبار چهره او exhaustively تحقیق. مورد گلدن استیت قاتل جذب او را برای سال بعد از او منتشر شده حساب او را تعقیب سریال متجاوز و قاتل در لس آنجلس مجله در سال 2013 مک نامارا شروع به کار بر روی یک کتاب به گسترش داستان.

به عنوان من رفته در تاریکی نیز نشان می دهد مک نامارا شد یک مادر و همسر یک همدلانه شنونده و روشنگری مصاحبه. هر قسمت این است که هدایت مک نامارا است صدای خود را از طریق ضبط یادداشت صوتی قسمت های پادکست های صوتی و خوانش های مختلف—پس از بینندگان آشنا شوند نه تنها با شیفتگی خود را با موارد حل نشده بلکه شخصیت او و به راه او می تواند دوست داشتن و باز و به او تمرکز بر روی گلدن استیت قاتل رشد او چگونه می تواند اغلب احساس ضعف و ترس است.

"او متعادل این عمل از نوشتن در مورد خودش نیز در حالی که نوشتن در مورد جنایات و بازماندگان" Garbus می گوید از تهیه این مجموعه حدود مک نامارا کلمات. "ما می خواستیم به انجام است که به عنوان خوبی است."

'شنا از طریق تاریکی'

به عنوان شهادت از بازماندگان مصاحبه با افسران پلیس و کارآگاهان و قطعه از شواهد فیزیکی گرد هم آمدند مک نامارا قادر به کامپایل بیشتر از من رفته در تاریکی قبل از او درگذشت در مارس 2016. او نمی زندگی می کنند برای دیدن این کتاب منتشر شده و نه او را به دیدن گلدن استیت قاتل در نهایت دستگیر شد. مصاحبه با مک نامارا دوستان و خانواده نشان می دهد که اگر مردم می دانستند که او قصد بر پیدا کردن گلدن استیت قاتل حتی کسانی که به او نزدیک نمی شد آگاه از سطوح بالایی از اضطراب و پریشانی او به عنوان delved بیشتر به این مورد. در تلاش برای رفع استرس و اضطراب مک نامارا در زمان داروهای تجویزی و به طور تصادفی overdosed. او در خواب خود را در آوریل 21, 2016. پس مرگ او Oswalt رسیده به محقق پل Haynes و واقعی جرم و جنایت نویسنده بیلی جنسن به کمک گوشت را چه مک نامارا را پشت سر گذاشته بود و در پایان این کتاب که پرفروش شد در سال 2018 است. وقتی که آمد آن زمان به سادگی HBO سری Oswalt می گوید او به مک نامارا آرشیو به Garbus برای اطمینان از این قسمت خواهد بود به همان اندازه از چشم انداز خود به عنوان امکان پذیر است.

"او تا به حال بسیار چالاک و اصلی ذهن من نمی خواهم هر کسی paraphrasing آن را," او می گوید. "من فقط تصمیم به دست بیش از همه چیز پس از آن در صدای او است."

در این سری Garbus بارها و بارها مراجع سرد از سال 1954 فیلم Creature from the Black Lagoon—مهم فرهنگی سنگ محک برای هر دو مک نامارا و Oswalt—که نشان می دهد یک زن شنا در حالی که غافل است که یک هیولا است که انعکاس اقدامات او در زیر سطح آب برای نشان دادن اینکه چگونه تاریکی می تواند در خفا انجام دادن بدون اینکه کسی بداند. در طول زندگی خود مک نامارا به دنبال رسیدن به پایین که در تاریکی در حالی که مبارزه خود را با شیاطین با توجه به Oswalt.

"لیز واقعا اسیر ایده چگونه شما نمی دانید که هنگامی که شما در حال شنا را از طریق تاریکی" Oswalt می گوید. "شما به خوبی می تواند با بهره گیری از آنچه به نظر می رسد مانند یک دلپذیر شناور تجربه و چیزهایی وجود دارند که برای رسیدن به شما است که شما حتی مطمئن."

این 'قدرتمند نبود' از گلدن استیت قاتل

در مارس سال 2018 میلادی جوزف جیمز دی آنجلو و سپس 72 ادعا که او قاتل و متجاوز شناخته شده به عنوان گلدن استیت قاتل که انجام قتل و تجاوز و نمیتوانیم در ساکرامنتو منطقه خلیج سان فرانسیسکو و بخش هایی از جنوب کالیفرنیا در '70s و 80s در . یک افسر سابق پلیس, دی آنجلو در ارتباط بود به بیش از 45 مورد تجاوز و ده ها قتل در سراسر کالیفرنیا از طریق تکنولوژی DNA پس از چند دهه از فرار از اجرای قانون است. من رفته در تاریکی به تصویر می کشد دی آنجلو در نهایت گرفتار شدن و از طریق مصاحبه با اعضای خانواده اش به بررسی چگونگی خود ترومای دوران کودکی ممکن است منجر به رفتار توهین آمیز بعد از آن. این مجموعه نشان می دهد که قبل از انجام این اتهام قتل و تجاوز DeAngelo مشغول بود به یک زن که با شکست او به علت اخلال علائم هشدار دهنده. Garbus می گوید علاقه ای به دانستن بیشتر در مورد دی آنجلو زندگی بود به ارائه یک بهانه برای اتهام اقدامات, اما برای حمل McNamara کار و حتی بیشتر.

"میشل صرف یک تکه از زندگی خود به دنبال این مرد. برای ما به سعی کنید به درک او کمی خواهد بود یک شکست" او می گوید. "وجود دارد مقدار زیادی برای یادگیری از چگونه یک فرد مانند که می آید به. اعضای خانواده خود را در حال بازماندگان بیش از حد."

سری ترین مسهل لحظه ای می آید که دی آنجلو دستگیر شده است اما در یک صحنه به سمت پایان که در آن افرادی که جان سالم به خشونت خود را جمع آوری با هم در نهایت قادر به صحبت آزادانه با یکدیگر در مورد آنچه آنها را از طریق رفت و بدون سرزنش خود. بازماندگان از گلدن استیت قاتل نیز شامل زن و شوهر و دوست پسر از زنانی که مورد تجاوز قرار گرفتند که بسیاری از آنها بسته بود تا در اتاق های دیگر در حالی که او انجام این حملات است. بخش عمده ای از این روابط عاشقانه هم پاشیده اغلب از ناتوانی در میان زوج ها را به بحث در مورد آنچه که آنها تحمل با توجه به سری. چند دهه پس از وحشت بسیاری از قربانیان قادر به قرار دادن کلمات به آنچه که آنها تجربه و رهایی از ترس است. برای Hardwick, یکی از بسیاری از بازماندگان صحبت می کند که در سری دی آنجلو بازداشت آورده امداد, در حالی که همچنین لایروبی تا برخی از خاطرات ناخواسته.

"اما من بهتر در زندگی روزانه" هردویکک می گوید: در سری "و در توانایی من به خواب بهتر در شب و باز کردن پنجره از خواب بیدار می شود و نه خاص است که مرگ در خانه من. آن سخت است برای مردم به درک ... چگونه از آن به دور نیست."

دی آنجلو در حال حاضر 74 که اتهامات عنوان شده علیه 13 فقره قتل و آدم ربایی است که می رود به اعتراف به گناه به عنوان بخشی از یک معامله است که به او یدکی مجازات اعدام لس آنجلس تایمز در ماه ژوئن گزارش داد. خود را ضبط بدون شک رانده شده توسط مک نامارا کار که پرسیده علاقه ای به این مورد را دیده اند او احساس "برای قربانیان" Oswalt می گوید هر چند او می شده اند به احتمال زیاد به "غوطه ور در دو یا سه نفر دیگر از موارد است." در پایان کار او بود در مورد تخمگذاری طلایی دولت قاتل تاثیر; هویت خود را تقریبا علاوه بر این نقطه با توجه به Garbus.

"او گفت: به عنوان به زودی به عنوان یک چهره در این شخص را فقط یک بازنده است. هنگامی که شما ببینید که خمیری, پیر وحشتناک شخص آن را حتی جالب است در برخی از راه," او می گوید. "آن را قدرتمند نبود که خیلی فراموش نشدنی."

نوشتن به Mahita Gajanan در mahita.gajanan@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب