واقعی گوگل رسوایی

روز سه شنبه بعد از ظهر, NBC News گزارش داده است که گوگل تا به حال “ممنوع” دو “راست” آنلاین نشریات صفر پرچین و The Federalistاز آن پلت فرم تبلیغاتی چون هر دو تا به حال مقالات منتشر شده در تخطی از آن شرایط استفاده از خدمات. با توجه به گزارش این اقدامات گرفته شده توسط گوگل در دستور NBC خود به اصطلاح “تایید واحد” پس از خبرنگاران را به آنها نشان داد یک listicle از آنچه گفته یک مخزن فکر می کنم.

پاسخ به این خبر در جناح راست محافل قابل پیش بینی بود. به همین دلیل است که هیچ کس از راه دور شگفت زده کرد که ظرف چند ساعت گوگل اعلام کرد که آن را تا به حال تمام شده است یک سوء تفاهم است که این Federalist خواهد بود با توجه به سه روز برای تمیز کردن آن عمل می کنند که اخیر تحریم تنها تهدید به جای تحمیل هیچ ربطی به محتوای واقعی هر مقاله ای که تا به حال بر روی سایت ظاهر شد اما نه با این واقعیت است که آن را حفظ کنید باز نظر پلت فرم. در ضمن ان بی سی همچنین مدعی شد که با وجود خود خبرنگاران خوشدل cheerleading از طرف خود را به “همکاری” با تحقیقات خارجی لباس وجود داشته است, هیچ گونه همکاری در همه است که گوگل تا به حال تحریف آن اقدامات خود را به آنها که بر خلاف گزارشهای قبلی (خود) گوگل نمی خواهد, ممنوعیت یک وب سایت برای چیزی که آن را به حال شده است از متهم در ماده را به گوگل, توجه, توسط, خوب, NBC. آن را کردم ؟

چگونه طراوت آن است که یک داستان در مورد بدبینی و بی کفایتی دولت و رسانه ها به طور یکسان که هیچ ربطی به با هر دو این بیماری همه گیر و یا استیضاح. هزاران نفر از کلمات به زودی نوشته شده در مورد انتقال از روزنامه نگاری در میراث رسانه ها به فکر فعالیت — چیست این “تایید واحد” به هر حال و به همین دلیل آن را به نظر می رسد موضوع به حداقل نظارت از بقیه NBC News? — و بدون شک قریب الوقوع آنلاین خاموش کردن هر کسی که کمی به سمت راست از شادی ان رید. اواخر شنبه شب تد کروز در حال حاضر با انتشار نامه ای به رئیس گوگل شرکت مادر متهم به شرکت در “سانسور” و اقدامات “تضاد به ارزش های آمریکایی.”

متاسفانه اهمیت واقعی این امر بسیار به احتمال زیاد از دست داد. بسیار جدی تر و مشکل تر از childishness 20-چیزی است که روزنامه نگاران یا “رسانه تعصب” به طور کلی حیوان واقع گوگل قدرت نه بالقوه آن و یا حتی آشکار استقرار در برابر یک وب سایت خاص است.

هیچ نهاد در تاریخ جهان و نه کلیسا در اوج قرون وسطی و نه بزرگ توتالیتر قرن 20 قطعا خود ما دولت فدرال — تا به حال بسیار متمرکز قدرت بیش تبادل اطلاعات است. این بی سابقه امپراتوری بود, نسبتا, زبان, نتیجه بسیاری از دهههای طولانی بیمار انباشت. (من و میلیون ها نفر از دیگران می تواند مجزا به یاد داشته باشید زمانی که گوگل فروتن جستجوی آنلاین پلت فرم قابل مقایسه با Lycos و یا Ask Jeeves از برکت حافظه است.) آن را به دست آورد و قدرت خود لحاظ تاریخی یک شبه. و آن را نمی کند چرا که هر کسی به طور خاص — شاید حتی اصول در گوگل خود را — آرزو برای این مورد اما به سادگی به این دلیل که مقامات مربوطه در این کشور abnegated مسئولیت خود را به نام اصول انتزاعی در مورد آزادی بیان و شرکت های بزرگ استقلال (آرام و نگرش نسبت به اجرای موجود قانون ضد تراست).

زمان برای آن نگرش را تصویب کرده است. گوگل یک “انحصار” بیش از هر القاعده است “گروه فعال.” آن است که حتی یک شرکت حداقل نه به این معنا که کلمه به دست آورد تا در قرن گذشته است. آن وجود ندارد به سادگی در جهت تامین مالی سود به سهامداران خود (هر چند آن را قطعا ندارد). برای پیدا کردن هر غیر دولتی نهاد حتی از راه دور قابل مقایسه با گوگل دامنه جاه طلبی و بی نظیر تسلط بر قلمرو خود را که است که می گویند بیش از تقریبا تمام جهان به غیر از چین که یکی را به نگاه به محترم شرکت هند شرقی و دیگر سهامی عظیم است که یک بار به بخش خصوصی واگذار امپریالیسم.

می گویند که گوگل بزرگترین و قدرتمند ترین بالفعل ناشر — بزرگترین تا کنون در واقعیت — خواهد بود درست است. آن همچنین می تواند یک کتمان حقیقت. گوگل نیز بزرگترین سرویس پیک بزرگترین مرکز خرید (حتی آمازون است که اغلب دسترسی از طریق گوگل مرورگر) بزرگترین کتابخانه بزرگترین سینما و بزرگترین کولر آبی. حتی این facile شباهتها موفق به انجام عدالت به نقشی که یک شرکت تقریبا به عنوان به عنوان اولین جنگ ستارگان prequel پخش در تمام زندگی ما. این واقعیت است که به طور فزاینده ای لرزان کسب و کار تبلیغات آنلاین که بر اساس آن بسیاری از نشریات وابسته به درآمد, از لحاظ فنی می افتد تحت کنترل آن است نسبتا کوچک با اهمیت است. همه از این می تواند مانع شده اند.

اما سوال این است که چه می تواند انجام شود در حال حاضر. به نظر می رسد آشکار است که هیچ خصوصی بازیگر پاسخگو در درجه اول به سهامداران خود می تواند قابل اعتماد با هر چیزی حتی نزدیک شدن به گوگل قدرت. نمی توان آن را در هر حس معنی دار بود تنظیم شده است. این هم می تواند شکسته شود تا تبدیل آن تبلیغات, کسب و کار, موتور جستجوی خود آن کروم, مرورگر یوتیوب آن پلت فرم های ویدئویی و جیمیل سرویس مجزا به اشخاص و یا دیگری ملی (تصور کنید که Google در صفحه اصلی اما این کتابخانه کنگره سایت). یا انجام خواهد شد ما نیاز به رها کردن تقریبا همه چیز ما گفته اند خودمان را در مورد چگونه دولت باید درمان tech شرکت ها و, در واقع, شرکت های بزرگ به طور کلی. این امر به معنای بازگشت به پس از جنگ اجماع در مخلوط اقتصاد که تحت آن انحصارات اگر آنها شامل کالاهای عمومی و مجاز به در همه وجود دارد و باید عملا ارگان های دولتی. مهم تر آن معنی خواهد بود که به دنبال گذشته در کوتاه مدت منافع جناح های مختلف در آمریکا زندگی می تواند یکی به طور جدی تصور کروز نامه نوشته شده از طرف ایزابل یا Deadspin? — نسبت به تهدید واقعی برای منافع مشترک است.

من نه خوش بینانه است.

می خواهید بیشتر ضروری تفسیر و تجزیه و تحلیل مانند تحویل مستقیم به صندوق پستی خود را? برای ثبت نام در این هفته “امروز بهترین مقالات” عضویت در خبرنامه اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>