عدم قطعیت بزرگ

زمانی که St. Paul نوشت که “ما از طریق یک شیشه آینه” او آن را به معنای اعتقادی: ما نمی دانیم جزئیات طرح خدا برای زندگی ما و یا تاریخ بشر است. اما استعاره با این نسخهها کار فقط به عنوان به خوبی epistemologically — در مورد آنچه که ما می توانیم و نمی دانم در مورد واقعیت است.

ما نمی نابینا. ما می توانید ببینید و بدانید همه چیز در مورد جهان است. در واقع ما می بینیم و می دانیم بیشتر در مورد جهان از ما می تواند در سنت پل زمان دو هزار سال پیش. آن آفت می رسند به ظاهر از هیچ جا شاید پیش بینی های وحشتناک شایعات از بیماری در اماکن نزدیک. اغلب این شایعات می توان توسط بازدید کنندگان از کسانی که در شهرستانها حمل این بیماری با آنها. این بیماری خواهد تاخت و تاز جوامع ترک مرگ در پی آن با بازماندگان و مرگ یکسان داشتن کمی فراتر از petitionary نماز برای حفاظت از آنها.

وجود دارد کمتر تاریکی در حال حاضر. ما می دانیم آنچه ویروس ها هستند و می توانید برای آنها. ما طیف گسترده ای از داروها هر چند نه لزوما آنهایی است که می تواند ما را نجات دهد از آخرین سرایت. ما می توانیم آماده سازی و انجام کارهایی برای محافظت از خودمان است. ما می دانیم که یک ویروس خاص در حال آمدن است و فرض کنید دولت های خارجی گزارش اطلاعات صادقانه و با دقت می دانید که چگونه بسیاری از آنها تا کنون درگذشت در این مکان رخ داد برای اولین بار.

اما چقدر بیشتر از این می تواند ما را می دانید ؟ منظور من واقعا می دانم کهبه عنوان مخالف به استادانه درست شده پیچیده ریاضی حدس ما تماس مدلسازی? مدل های ما هستند و ما قوی ترین چراغ قوه در تلاش برای روشن کردن مه از عدم اطمینان است که ما را احاطه کرده. اما نور مخابره را به غبار تنها نشان می دهد بسیار است. گاهی اوقات آن را مبهم و حتی بیشتر با انعکاس نور به چشم ما بدتر شدن ما کوری. به همین دلیل ما گفت: برای خاموش کردن ما بالا و تیر به کم کردن سرعت زمانی که رانندگی را از طریق یک صاعقه.

چه مدل ؟ آن را تلاش برای operationalize یک سری از متغیرها بر اساس مطالعات منتشر شده در گذشته دانش و تجربه در سفارش به دقت پیش بینی آینده است. این مدل همچنین شامل یک اعتماد به نفس (یا عدم) فاصله — معمولا در 95 درصد احتمال است که یک راه مشخص در ریاضی دقیق از نظر طیف وسیعی از احتمال زیاد نتایج. بنابراین یک مدل ارائه خواهد شد یک معنی پیش بینی و همچنین به عنوان یک طیف وسیعی است که در آن نتیجه باید سقوط 95 درصد از زمان.

چقدر نور شده است ریخته و با مدل سازی coronavirus? بسیار کمتر از یکی ممکن است فکر می کنم. در نظر گرفتن یک ارزیابی علمی دو مدل تقاضا برای تخت ICU در سوئد. یک پیش بینی کرد که تقاضا خواهد قله در حدود 22,000 تخت در حالی که دیگر پیش بینی شده در اطراف 17,000. در ضمن به طور گسترده ای مورد اعتماد موسسه سلامت و معیارهای ارزیابی (IHME), پیش بینی تقاضا در حدود 4,400 تخت با اعتماد به نفس فاصله بین 1,400 و 11,000. در واقعیت 450 تخت ICU در حال حاضر در حال استفاده در سوئد و تعداد کل هرگز بیش از 600. که حتی نزدیک است.

این IHME مدل برای ایالات متحده نیز چرخش شدید بیش از دو ماه گذشته. در مراحل اولیه مستند مدل پیش بینی چیزی از 100,000 مرگ و میر ناشی از COVID-19. در عرض چند هفته این تعداد کاهش یافته و به بیش از 60,000 با مرگ و میر پیش بینی به سقوط نزدیک به صفر با آغاز ماه ژوئن. امروز مدل رسید به 137,000, مرگ و میر, با تلفات سقوط به صفر با آغاز ماه اوت. (گسترش به احتمال زیاد نتایج در حال حاضر از محدوده 102,000 به 223,000 مرگ و میر.) همه این تغییرات صورت گرفته در گذشته هشت هفته.

چگونه می تواند ما را شگفت زده کرد ؟ آنچه ما می دانیم درباره COVID-19 — یک ویروس است که وجود ندارد شش ماه پیش است بسیار فراتر از آنچه که ما نمی دانیم. ما نمی دانیم که چگونه مسری است. ما نمی چگونه گسترده آن در جمعیت عمومی که بدان معنی است که ما نمی دانیم که چگونه کشنده آن است. ما نمی دانیم که اگر و یا چه مقدار از آن را افول در گرم آب و هوا ماه و یا اگر آن را در موج دوم بعد از این سال و یا بعد. ما نمی دانیم که چگونه بسیاری از نژادها وجود دارد و یا ممکن است. ما نمی دانیم که اگر مردم تبدیل به ایمنی هنگامی که آنها آلوده شده است. ما نمی دانیم که چه مدت هر مصونیت ممکن است آخرین و یا اگر آن را در برابر حفاظت از گونه های دیگر است که پدیدار شود. ما نمی دانیم که اگر از آن خواهد شد ممکن است به تدبیر یک واکسن برای محافظت در برابر آن و یا چگونه موثر آن ممکن است و یا چه مدت آن را برای توسعه و انتشار یک.

نه ما می دانیم چرا برخی از افراد بدون علامت که چرا دیگران باید در موارد خفیف چرا هنوز هم دیگران توصیف آن به عنوان بدترین بیماری آنها تا کنون تجربه کرده اید چرا چند تا پایان در ICU در هواکش و مرگ, چرا برخی از توسعه بسیار بدتر دراز مدت مشکلات پزشکی در بسیاری از ارگان های مختلف و سیستم های بدن و, چرا برخی از مردم همچنان به تست مثبت برای این ویروس پس از خود علائم کمرنگ شده اند. ما حتی نمی دانیم چه درصدی از جمعیت نیاز به آلوده قبل از گله ایمنی مجموعه در متوقف کردن گسترش ویروس بدون یک واکسن.

لیستی از عدم قطعیت است فوق العاده طولانی است. کسانی که در ساخت این مدل را مطلع حدس در مورد پاسخ و سپس ترکیب آن افکار به پیش بینی. ما نباید شگفت زده شد زمانی که واقعیت نتواند به مطابقت آنها را.

که خوب خواهد بود اگر این مدل ساخته شد به عنوان یک دانشگاهی ورزش توسط محققان در تلاش برای درک و پیش بینی در مورد خطوط از زندگی روزمره است. به جای آنها استفاده می شود به عنوان یک پایه برای اورژانس گیری است که می تواند staggeringly هزینه های بالا — با امکان صدها هزار یا حتی میلیون ها نفر از مرگ و میر بازمی گردد و دوباره ویرانی اقتصادی است که فرو کل جهان به بدترین رکود اقتصادی در نزدیک به یک قرن است.

در این رابطه از دو ماه گذشته بوده است بسیار فشرده بازی از استدلال در مورد تغییر آب و هوا و نحوه پاسخ به آن است. برای چند دهه گذشته مدل های ابداع شده توسط دانشمندان آب و هوا ساخته شده اند هشدار دهنده در مورد پیش بینی های قریب الوقوع ویرانی زیست محیطی. این دانشمندان و بسیاری از روزنامه نگاران و فعالان آشنا با تحقیقات خود را باید در پاسخ گفت که ما نیاز به عمده (و به طور بالقوه بسیار پر هزینه) تغییرات در جوامع ما و اقتصاد به منظور توقف یا معکوس کردن تغییرات آب و هوایی و در نتیجه جلوگیری از بدترین عواقب آن. اما بسیاری دیگر پاسخ داده اند با شک و تردید تفکر اقتصادی و اجتماعی هزینه های ساخت تغییرات چشمگیر به سادگی بیش از حد بزرگ به انجام و بر اساس حدس و گمان.

همان پویا است که در حال حاضر با این بیماری همه گیر تنها با تهدید و دردناک عواقب ناشی از اقدام علیه آن اتفاق می افتند فقط در چند ماه به جای بیش از چند دهه. کسانی که علاقه اقدام قاطع به نام بهداشت عمومی و پذیرش آن خیلی بالا و هزینه های اقتصادی قرار داده و ایمان خود را در مدل با وجود عدم قطعیت که در آنها بر اساس. از طرف دیگر کسانی که بیشتر شک و تردید نیاز به قبول این هزینه های اقتصادی نقطه در بخشی از آن به عدم اطمینان از مدل ها ترجیح می دهند به پزشکی خود را به طور قابل توجهی شانس کمتری بهداشت عمومی محدودیت.

تا کنون اولین اردوگاه می برد بسیار بیشتر حمایت عمومی از دوم. با توجه به خطرات که به طور کامل قابل درک است. نه برای پاسخ به شدت به جهانی همه گیر خواهد بود بی پروا قمار با زندگی مردم است. اما زمانی که نتیجه نامشخص است و بر اساس شدت بر حدس و گمان نیست آن را نیز غیر مسئولانه به عمل در راه است که به مراتب بیشتر خاص برای تولید شدید اقتصادی سختی و رنج و درد است ؟

این معما که در آن ما خودمان را پیدا کنید. ما می دانیم که کمتر از ما می خواهم به فکر می کنم ما — اما ما می دانیم که به اندازه کافی برای پیش بینی خطرات و سرگرم بدترین سناریو مورد. و هنگامی که ما انجام داده ایم که به نظر می رسد غیر اخلاقی به انجام همه چیز ما می توانیم برای ممانعت از آنها حتی در هزینه زیادی.

آن را سخت برای جلوگیری از آسیب هنگامی که شما در حال سکندری در اطراف در تاریکی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>