پیامبران دروغین از رشد

در 2009-10 که بسیاری از جهان بود و هنوز هم در اعماق رکود اقتصادی دو اقتصاد مقالات به سرعت از طریق سیاست نخبگان در اروپا و ایالات متحده یکی از کارمن رینهارت و کن روگوف و از سوی دیگر توسط Alberto Alesina و سیلویا Ardagna. هر دو آنها ادعا برای نشان دادن مزایای اقتصادی سیاست — اساسا افزایش مالیات و برش هزینه های دولت برای کاهش بدهی های ملی است. Reinhart و روگوف نشان داد که در کشورهای مختلف رشد به ظاهر کند به طور قابل توجهی که ملی بدهی به نسبت تولید ناخالص داخلی در صدر 90 درصد در حالی که دو نفر دیگر پیشنهاد کرد که ریاضت اقتصادی به ویژه کاهش هزینه را افزایش می دهد رشد.

در آن زمان آنها شنا در برابر جزر و مد از سیاست های ایالات متحده به تازگی به تصویب کمک مالی بانک و بهبود عمل محرک. استدلال خود را به سرعت رو شنیدن. پیتر نازکن از تجارت نوشت: “آلبرتو Alesina جدید است مورد علاقه در میان مالی شاهین … در مارس (2010) در مادرید گفت: اتحادیه اروپا, اقتصادی و امور مالی وزیران که “بزرگ و معتبر و قاطع’ به کاهش هزینه های نجات کسری بودجه بارها و به دنبال آن رشد اقتصادی است.” به واشنگتن پست سرمقاله هیئت مدیره اشاره کرد که 90 درصد این رقم در سال 2013 به عنوان یک دلیل برای ماندن در این دوره با ریاضت. روگوف خود نوشت: در سال 2012 که “بسیار بالا سطح بدهی از 90 درصد از تولید ناخالص داخلی در حال دراز مدت سکولار کشیدن بر رشد اقتصادی است که اغلب طول می کشد دو دهه یا بیشتر است.”

سیاستمداران در هر دو طرف پیشرفته ریاضت روایت — به خصوص دموکرات ها. جمهوری خواهان بوده است خالص اپورتونيست این مسئله باد تا کسری بودجه هنگامی که در قدرت و سپس خواستار کاهش زمانی که نه اما دموکرات ها idiotically فکر کردم آن چیزی که مسئول. در سال 2010 رئیس جمهور اوباما مدیر دفتر مدیریت و بودجه جک لو نوشت: “فقط به خانواده و کسب و کار در سراسر کشور را سخت تر کمربند خود را, بنابراین باید دولت فدرال است.”

وجود دارد تنها یک مشکل بزرگ: هر دو از این مقالات و ریاضت روایت به طور کلی تبدیل به comically slapdash. Alesina و Ardagna jiggered خود را از مجموعه داده ها انتخاب و برای کشورهایی که در حال حاضر به شدت در حال رشد قبل از آنها سعی کردند هر ریاضت و یا کوچک بودند و می تواند صادرات خود را راه خروج از مشکل نه که می توانست به یک کشور بزرگ مانند ایالات متحده که در حال حاضر در رکود است. Reinhart و روگوف, hilariously تا به حال یک صفحه گسترده خطا که به طور بد همبستگی آنها و از همه مهمتر با هم مخلوط شده تا علت و معلول است. آن است که کم رشد است که به طور کلی باعث بالا بدهی به نسبت تولید ناخالص داخلی, نه راه دیگری در اطراف. اوه!

12 سال گذشته از تاریخ اقتصادی نشان می دهد که چگونه همه چیز معلوم شد. هر چند این مقالات بودند بی اعتبار سیاسی آسیب انجام شد. آمریکا در واقع خفه کردن یک معامله بزرگ از ریاضت در سال های پس از بحران — سفت کلی بودجه تعادل حتی بیشتر از ریاضت دیوانه اروپا بین سال های 2010 و 2013 توسط یک برآورد. نتیجه این شد دقیقا کابوس به شدت کاهش رشد طرفداران ریاضت گفت: ما نیاز به جلوگیری از.

در اینجا من جدولها تورم هر فرد از تولید ناخالص داخلی در این سال به رکود بزرگ در بعد از سقوط “بازیابی” در زرد و 1947-2007 نمایی از خط روند در صورتی. (این فقط یک بروز رسانی از چیزی اقتصاددان J. W. میسون را در سال 2017.) واضح است که رشد به طور چشمگیری پس از بحران.

به طور متوسط سالانه سرانه رشد از 2008-2019 صرف شد 0.97 درصد کمتر از نیمی از 1947-2007 متوسط 2.2 درصد است. حتی اگر ما را ترک کردن 2008-09 تصادف سال (مسلما نادرست از زمان قبل از بحران به طور متوسط شامل بسیاری از رکود بیش از حد) این رقم تنها 1.6 درصد بیش از یک چهارم کمتر از نرخ قبلی است. سریعترین رشد ثبت شد و در سال 2018 در 2.4 درصد پس از جمهوری خواهان تصویب یک محرک های مالی در قالب یک کاهش مالیات — هر چند اثرات محدود بود چون خیلی از سود رفت به غنی است که بعید است برای آن صرف شده است. همه گفت: سرانه تولید در سال 2019 شد و در حدود 15 درصد زیر خط روند — چیزی مانند $3.3 تریلیون دلار در سال 2012 (سال سنت لوئیس فدرال رزرو با استفاده از زنجیره آن شاخص قیمت به صورت آماری راحتی) بیشتری نسبت به خروجی کالیفرنیا و ویرجینیا ترکیب شده است. و البته اقتصاد در حال فروپاشی ناشی از کوروناویروس.

در نئولیبرالی از نظر این یک فاجعه غیر قابل تصور. در سال 2012 ویلیام مک براید نوشت: یک تجزیه و تحلیل برای نئولیبرالی مالیاتی بنیاد چرخاندن دستمال خود را در مورد چگونه اقتصاددانان ظاهرا یافت “افزایش مالیات 1 درصد از تولید ناخالص داخلی کاهش تولید ناخالص داخلی واقعی در حدود 3 درصد پس از حدود دو سال” (هر چند مقاله خود را نیز به شدت مورد انتقاد قرار داد). هنوز پس از سال 2007 دوره دیده است کاهش رشد نرخ از 56 درصد. در واقع تمام نقطه از این همه ریاضت بود برای نگه داشتن خروجی اعداد بالا رفتن سریع تنها برای این قضیه اتفاق می افتد. همه که ثروت رفتن کاملا به هدر! آن را به اندازه کافی به تجارت آزاد عیسی مسیح نوزاد گریه.

برعکس به عنوان ماسون استدلال وجود دارد که به هر دلیلی به فکر می کنم حتی امروز که بسیاری از این فاصله می تواند با بهبود شدید اقتصادی (پس از coronavirus بحران گذشته است). کینزی مدل های پیش بینی کرد که ریاضت را خفه اقتصاد اما این نشان میدهد که مهاجم صرف به تحریک خروجی خواهد خنثیسازی تمام یا بعضی از آسیب — بعد از همه این دقیقا چیزی است که اتفاق افتاده در طول قرارداد جدید و به خصوص جنگ جهانی دوم است.

در حال حاضر یک نکته است: برای یک کشور به عنوان غنی به عنوان ایالات متحده رشد چنین نباید تنها هدف برای سیاستگذاران. چه نتیجه خروجی صرف به همان اندازه مهم است — هر محرک اقتصادی باید بدیهی است که کارگردانی می شود نسبت به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای برای مبارزه با تغییر آب و هوا. ما نیز باید سازماندهی کار-کاهش سیاست به آمریکایی ها بیشتر وقت آزاد که همه چیز برابر خواهد کاهش سرانه خروجی. هر بخشی از این کشور جدی است اتاق را برای بهبود. این اولین وظیفه هر دولت دموکراتیک باید برای به دست آوردن اشتغال و تولید از آنجا که حفاظت از سیاسی بنیاد به انجام هر چیز دیگری.

حتی پس از این همه سابقه کست شک و تردید جدی در نئولیبرال طرفدار رشد را در برخواهد داشت. احتمالا اگر نگرانی شدند واقعی اقتصاددانان را بررسی گسترده خود را قبل از اینکه با عجله سیلی هم یک استدلال برای برش کسری بودجه در حالی که نرخ بیکاری است که در 10 درصد است. همانطور که میشل Kalecki استدلال “معاند جهل است که معمولا مظهر اساسی انگیزه های سیاسی.”

که بخشی از دلیل آن را در حال حاضر بسیار نگران کننده است که presumptive دموکراتیک ریاست جمهوری نامزد جو بایدن در حال حاضر اطراف خود را با مشاوران اقتصادی مانند بروس نی و لری سامرز. حتی قبل از اقدامات ریاضت از دهه گذشته آنها نخست محرک در چند نئولیبرالی حوادث — رفاه اصلاحات سابق و عمدا lowballing 2009 بازیابی عمل محرک اقتصادی برای دومی به نام فقط دو تا از بسیاری از نمونه های. در سال 2010 نی منصوب شد به سر تا سیمپسون-Bowles ملی کمیسیون مسئولیت مالی که ایجاد شده توسط اوباما به منظور تولید ریاضت اقتصادی توصیه هایی برای کنگره (و پس از آن او شد بایدن را رئیس ستاد). در تمام طول راه آنها را نئولیبرالی هم پیمان شده اند با این استدلال که برش مقررات و مالیات را از بند باز کردن کارآفرینان آمریکایی و رشد اقتصاد و رشد در نوبه خود است که قرار بود حلال که حل تضاد طبقاتی: به جای استدلال در مورد توزیع مجدد ما فقط می توانید “رشد پای” و هر کس بهره مند خواهند شد.

در حال حاضر آن را فقط ممکن است که حداقل برخی از دموکرات سیاست خدمه را پیدا خواهد کرد آن را دشوار است برای حفظ خود را قبل از موضع. در دهه های آنها مطرح شده به عنوان سخت فکر و واقع بینانه راستان خواهد شد که تصمیم گیری سخت به نگه داشتن اقتصاد در حال رشد — فقط برای ایده های خود را برای ایجاد بدترین عملکرد اقتصادی از اوایل دهه 1930 و پس از ان یک سری از فاجعه انتخابات شکست برای حزب خود. نئولیبرالی ریاضت اقتصادی شده است یک بمب نوترونی هر دو از لحاظ اقتصادی و سیاسی است. در واقع تابستان خود همکاری یک مقاله در سال 2012 پس از خروج از دولت اوباما نشان می دهد که محرک در طول رکود اقتصادی خواهد پرداخت هزینه برای خود آینده افزایش درآمد مالیاتی (هر چند او می گوید: اغلب چیزهایی مانند که زمانی که خارج از دولت). آن را آسان ببینید که چرا — پرتاب بیش از کل خروجی از کالیفرنیا به طور مستقیم به توالت, سال پس از سال, قطعا تحت تاثیر قرار توانایی آمریکا در پرداخت صورتحساب.

باید دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بود با شکست از حزب دموکرات نامزد ریاست جمهوری در ماه نوامبر رئیس جمهور بعدی است که به خدا ظرف غذا در دست او. اقتصاد را در همه احتمال هنوز هم مشکل جدی و آنچه در مورد آن انجام خواهد شد و مورد دوم در انتخابات ریاست جمهوری چک لیست (پس از حاوی تقریبا مطمئنا هنوز هم حل نشده همه گیر). اگر بایدن تابستان و شرکت می خواهید واقعا دور از دیدن مرد عاقل که حفظ خواهد کرد آمریکا اقتصاد حمل و نقل در قرن آینده نگه دارید و از بودن جاروب در سال 2022 midterms آنها نیاز به خندق ریاضت و شروع به طراحی یک سبز معامله جدید است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>