پایدار و راز از مالکوم ایکس ترور

جمعه, علائم 55 سال پس از مالکوم ایکس یکی از قرن 20th مهم ترین سیاه چهره ترور شد در سن 39 در حالی که صحبت کردن در Audubon سالن در هارلم نیویورک در فوریه. 21, 1965. در بیش از نیم قرن پس چه اتفاقی افتاد که روز باقی مانده است موضوع بحث است.

سه نفر از اعضای ملت اسلام (NOI) — Talmadge Hayer یا توماس Hagan (یک.k.یک مجاهد Abdul Halim), نورمن باتلر (یک.k.یک محمد عبدالعزیز) و توماس جانسون (یک.k.یک خلیل اسلام) — متهم به قتل او در سال 1966. این NOI است که یک آمریکایی آفریقایی تبار مذهبی و سازمان های سیاسی شکل گرفته در سال 1930 با هدف بهبود اقتصادی و معنوی شرایط آفریقایی جامعه در ایالات متحده است. مالکوم ایکس به این گروه پیوست و در سال 1952.

اجرای قانون در زمان قاب مالکوم ترور به عنوان نتیجه جریان اختلاف بین او و NOI; Malcolm ترک کرده بود این گروه در سال 1964 در شرایط بد. در سال های پس از, محبوب روایت کرده اند تا حد زیادی به دنبال کت و شلوار. (این NOI کاهش یافته است به نظر رکورد این قطعه.) اما باتلر (عزیز) و جانسون (اسلام) همواره استادانی بی گناهی خود و محققان که مطالعه کرده اند مورد تردید هایی را در مورد قتل این شرایط است.

در فوریه. 7 پس اخیر والاتر از یک Netflix مجموعه مستند که reexamines مورد دادستان منطقه منهتن Cy ونس اعلام کرد که دفتر خود بررسی خواهد شد در این مورد.

که Malcolm X ؟

Malcolm X متولد شد و در اوماها (روباز انتخابی) اما نقل مکان کرد و در سراسر کشور در طول سال های اولیه خود را. پدر او فوت کرد زمانی که مالکوم شد 6 سال و در حالی که مرگ رد شد به یک اتوبوسی تصادف آن توسط مورخان را اعتقاد بر این است که او کشته شد توسط اعضای Ku Klux Klan.

به عنوان یک بزرگسال مالکوم شد وزیر و فعال برای آمریکایی آفریقایی جامعه شناخته شده برای خود اعتقادات قوی در تعیین سرنوشت و توانمندسازی. اواخر 1950s او در میان تاثیرگذارترین چهره های مرتبط با جنبش حقوق مدنی.

در حالی که در زندان در اواخر 1940s به اتهام larceny و شکستن و ورود مالکوم به اسلام گروید و زمانی که او از زندان آزاد شد در سال 1952 پیوست NOI. او یکی از گروه های مهم سخنرانان و رهبران.

مالکوم مواضع در آزادی دیده می شد به عنوان بحث برانگیز در آمریکا به عنوان او متمرکز در مردم ایجاد قدرت خود ساختار و ثروت و رد آن غالب ایده ادغام و نژادی پذیرش. او همچنین بر این باور به شدت در فکر دفاع از خود به عنوان یک جایگزین برای مقاومت بدون خشونت.

“او نمی موعظه خشونت او موعظه دفاع از خود می گوید:” مورخ Zaheer علی رهبری محقق برای منینگ Marable 2011 بیوگرافی مالکوم ایکس: یک زندگی از اختراع مجدد. “امریکا هرگز بدون خشونت با مردم پس به جای متهم مالکوم خشونت آمیز بودن, ما نیاز به درخواست امریکا در مورد آن خشونت است.”

Ali می گوید که مالکوم ایستاده بود از دیگر رهبران سیاه و سفید در آن زمان در بخش های بزرگ به دلیل پیچیده پس زمینه.

“این بود که کسی که تا به حال بیرون آمدن از زندان [و] ظهور به عنوان یک رهبر در حال رشد سازمان در یک زمان هنگامی که بسیاری از سازمانهای مدافع حقوق مدنی حتی یک برنامه بسیار کمتر [خواهد] استخدام یک محکوم به خود را سخنگوی” علی زمان می گوید. “مالکوم نشان دهنده این باور و امید در سیاه بالقوه هر جا که بالقوه ممکن است.”

علی نیز می گوید که مالکوم دیدم گرفتاری های مردم سیاه و سفید در یک مقدار بزرگتر قاب. “او همیشه تصور سیاه و آزادی فراتر از مرزهای ایالات متحده” علی توضیح می دهد. “او همیشه تو را دیدم خود را به عنوان یک شهروند جهان و متصل به مردم در سراسر جهان است.”

چه شرایطی منجر به ترور او?

در سال 1964 Malcolm X در سمت چپ NOI. حوادث مختلف منجر شده بود او را به سوال خود را در ارتباط با سازمان است.

مالکوم تبدیل شده بود ناراحت کننده با NOI رهبر الیاس محمد (ص) را در امور خارج از زناشویی با توجه به Malcolm X: یک زندگی از اختراع مجدد, و به شدت به مخالفت با NOI تصمیم به پاسخ به اعمال خشونت علیه مسلمانان در دست اداره پلیس لس آنجلس.

در آنچه که به طور گسترده ای تفسیر شده است به عنوان آخرین کلش با توجه به رابطه اش با NOI, مالکوم نیز “سکوت” توسط سازمان رهبری او پس از صحبت کردن در مورد ترور رئیس جمهور جان اف کندی در نوامبر سال 1963. محمد گذاشته بود یک قانون است که NOI نه اظهار نظر در مورد کندی مرگ; موازین این Malcolm توصیف رئیس جمهور را ترور به عنوان “جوجه آمدن به خانه به جای شب بسر بردن.”

خرید اینترنتی از ترک NOI جدی بود. بسیاری از اعضای مشاهده او به عنوان یک خائن از سازمان و او موفق به دریافت چندین تهدید به مرگ از درون گروه.

مالکوم در ادامه به آغاز دو جدید, سازمان, مسلمان, مسجد, Inc (MMI) و سازمان آفریقایی-آمریکایی وحدت (OAAU).

به عنوان مورد برای بسیاری از سازمانهای مدافع حقوق مدنی و فعالان مالکوم تحت نزدیکی-نظارت مستمر توسط دولت های فدرال و ایالتی نیویورک دولت. اف بی آی برای اولین بار باز کردن یک فایل بر روی مالکوم در مارس 1953 و از نزدیک تحت نظارت او را بر دهه آینده با استفاده از نظارت و خبرچینان در NOI, OAAU و MMI.

ویژه داستان
مارتین لوتر کینگ جونیور میراث و مبارزه برای برابری در حال حاضر
نویسندگان رهبران و فعالان در معنای مارس در واشنگتن و دولت برابری امروز.

در 6 ژوئن سال 1964 FBI مدیر J. Edgar Hoover با ارسال تلگراف که بعدها عمومی به دفتر اف بی آی در شهر نیویورک است که گفت: “آیا چیزی در مورد Malcolm X”

اداره پلیس نیویورک (NYPD) تا به حال در آن زمان یک واحد ویژه به نام اداره خدمات ویژه (رئیس) بود که نفوذ بسیاری از نیویورک سازمان های سیاسی از جمله مالکوم است. Malcolm X: یک زندگی از اختراع مجدد توصیف NOI, MMI و OAAU به عنوان “مجازی موش لانه متضاد وفاداری” با توجه به این تعداد از آگاهان قرار گرفته در میان اعضای خود را دارند.

سازمان های اجرای قانون “را دیدم او را به عنوان یک تهدید” علی میگه. “آنها کار می کرد به تضعیف تلاش های خود را برای ایجاد و تشدید درگیری و واقعا عجله شرایطی که منجر به مرگ او شود.”

فقط یک هفته قبل از ترور مالکوم ایکس در نیویورک کویینز شد firebombed در حالی که او بتی Shabazz و چهار فرزند خود در خواب بودند داخل. هیچ کس تا کنون به اتهام مرتبط با این حادثه است. هر چند هیچ کس مجروح شد آن آشکار شد به مالکوم و کسانی که در اطراف او را که او در معرض خطر جدی است.

خود را تاریخ ثابت در یک محل: ثبت نام به صورت هفتگی زمان سابقه عضویت در خبرنامه

آنچه اتفاق افتاد در روز ترور?

قبل از صحبت در Audubon سالن on Feb. 21, 1965, مالکوم خواسته بود خود را از پرسنل امنیتی برای انجام چک های امنیتی در ورودی. این جستجوها از شرکت کنندگان بودند دیرینه عمل تصویب شده توسط NOI در تظاهرات و یکی که مالکوم به حال ادامه داد: در ابتدا پس از ترک سازمان است. در ماه ژانویه سال 1965 او تا به حال قرار دادن یک توقف به آنها را هر چند او حفظ امنیت شخصی جزئیات. “[مالکوم] می خواستم به شکستن و دور از تصویر” جستجو نمایندگی پیتر بیلی یک عضو سابق OAAU و کاردانی مالکوم را نقل کرد و گفت در Malcolm X: یک زندگی از اختراع مجدد است.

وجود دارد حدود 400 نفر در حضور و غیاب برای مالکوم سخنرانی اما هیچ شایع اجرای قانون حضور قابل مشاهده بود داخل Audubon سالن. این غیر معمول بود پس از پلیس به طور معمول بسیار قابل مشاهده در تظاهرات.

هنگامی که مالکوم در زمان مرحله برای شروع سخنرانی خود آشکار اختلاف شکست در میان مخاطبان. به عنوان مالکوم و امنیت تیم سعی در آرام کردن اغتشاش فرد فرار بر روی صحنه با نزدیک شدن مالکوم و او را به گلوله بست. دو نفر دیگر پس از آن زد تا به مرحله و اخراج به عنوان به خوبی. مالکوم به ضرب گلوله کشته شد در مجموع 21 بار.

آنچه اتفاق افتاده است با تحقیقات به مالکوم ایکس ترور?

Talmadge Hayer بود به ضرب گلوله در پا توسط محافظ و دستگیر شده توسط اعضای این جمعیت به عنوان او تلاش برای فرار قبل از اینکه پلیس وارد شدند. دو نفر دیگر مظنون ساقی و جانسون دستگیر شدند و یک هفته بعد پس از شاهدان گفته آنها را شناسایی به عنوان دیگر افراد مسلح. ساقی و جانسون بودند اعضای برجسته هارلم NOI.

NYPD روایت “بود که ملت اسلام کشته مالکوم” علی میگه. “آنها فکر می کردند این بود که فقط برخی از زمان کوچک جرم بین دو رقیب است.”

اما در طول متعاقب آن محاکمه هر دو جانسون و ساقی حفظ بی گناهی خود را. Hayer اذعان به اینکه بخشی از این طرح به ترور مالکوم اما شهادت دادند که جانسون و ساقی درگیر شدند به گفته نیویورک تایمز مقاله از مارس 1, 1966. در زمان محاکمه, Hayer نیست نام دیگر مجرمان.

هیچ شواهد ارتباط ساقی یا جانسون به جرم و جنایت. ساقی حتی تا به حال یک بهانه برای قتل او در خانه در حال استراحت پس از مجروح شدن پای او را; یک دکتر بود که او را تحت درمان قرار گرفت و ایستادن در دادگاه. با اینحال هر سه مرد گناهکار شناخته شد در سال 1966 و محکوم به زندگی در زندان است.

لیز Mazucci سابق رئیس پژوهشگر در Malcolm X, پروژه که بخشی از دانشگاه کلمبیا مرکز, معاصر, تاریخ سیاه می گوید: اجرای قانون نیست مورد بررسی به طور کامل. صحنه جرم پردازش شد تا به سرعت به عنوان مثال یک مهمانی رقص اتفاق افتاده در Audubon سالن تنها چند ساعت پس از تیراندازی.

“به نظر می رسید مناسب برای پین اتهام قتل در [ساقی و جانسون],” Mazucci زمان می گوید “حتی اگر آنها کاملا مناسب داستان مشترک با [پلیس] از طریق شاهدان عینی گزارش و خبرچینان اف بی آی.”

در سال 1977 و 1978, Hayer دو ارسال گواهی حسن که در آن او ادامه داد: به این باور هستند که ساقی و جانسون بودند درگیر در ترور. Hayer, آیا, اما, نام چهار مردان — همه اعضای NOI را نیوآرک فصل که او ادعا آغاز شده بود برنامه ریزی Malcolm X قتل در ماه مه سال 1964. او گفت که او نزدیک شد دو نفر از چهار مرد که به او گفت که Malcolm X باید کشته شود. آنها بعد از ملاقات با دو نفر دیگر از مردان و در مورد آنها چگونه خواهد ارتکاب جرم و جنایت.

“من تا به حال یک بیت از عشق و تحسین را برای جناب الیاس محمد” Hayer بعد گفت: با توجه به Malcolm X: یک زندگی از اختراع مجدد, “و من فقط احساس کردم که مثل این چیزی است که من آن را به ایستادگی کردن.”

پنج روز پس از ترور محمد هرگونه دخالت با ترور گفت: “مالکوم ایکس رو فقط به آنچه که او موعظه.”

اجرای قانون هرگز به دنبال تحقیقات به این مردان و مورد هرگز بازگشایی شد.

ساقی شد paroled در سال 1985. جانسون منتشر شد در سال 1989 و در سال 2009 درگذشت. Hayer در سال 2010 منتشر شد.

چرا برخی از محققان می خواهید به بازگشایی این مورد ؟

دانشمندان و مورخان مطرح کرده اند سوال در مورد مالکوم مرگ برای سال. برخی مدعی شده اند که علاوه بر این که اجرای قانون به خوبی آگاه بود که مالکوم زندگی در خطر بود اما به این دلیل که دولت تا به حال چنین علاقه ای در تضعیف کار آنها دخالت ندارد به او کمک کند. دیگران پیشنهاد کرده اند که امتناع دولت به بررسی مظنون دیگر به نام های Hayer شواهدی از یک “شوم” به عنوان علی آن را در ترور.

“ملت اسلام بود هیچ دوست دولت آمریکا و دولت آمریکا بود هیچ دوست ملت اسلام” علی می گوید. “بنابراین سوال این است برای قرار دادن در جدول: چرا دولت آمریکا را دنبال نمی کند همه مناسب, منجر, به, بود که در واقع مسئول ترور مالکوم?'”

گرت Felber یک آفریقایی آمریکایی و استاد تاریخ در دانشگاه می سی سی پی موافق است که دولت نقش بالقوه در ترور است که ارزش بررسی است. “روایت است که [ترور] یک باند داخلی دشمنی و ترافیک است که این نژادپرست سیاه در سیاه خشونت استعاره می شود که بیش و بیش و دولت می شود به خاموش قلاب,” او می گوید.

NYPD رئیس تحقیقات فایل در Malcolm X رسما به پایان می رسد در سال 1964. Felber استدلال می کند که آن را غیر قابل تصور است که آنها را متوقف و پس از آن سال به عنوان مالکوم هنوز هم بسیار فعال است. Mazucci می افزاید که NYPD باید آزادی تمام سوابق خود را به منظور برای این مورد به درستی بررسی شده است.

اف بی آی منتشر کرده است برخی از فایل های در مورد بسیاری از آن ها از جمله در سال 1995 Clayborne کارسون کتاب Malcolm X: اف بی آی فایل. بسیاری از جزئیات باقی مانده redacted. به عنوان مثال:

بسیاری از آنها حمایت برای مالکوم را مورد به مورد بررسی تحت FBI در سال 2006 مورد سرد ابتکار و متعاقب آن در سال 2008 امت تا حل نشده حقوق مدنی جنایت, قانون اجازه داده است که برای جرایم خشونت آمیز مشکوک شده اند به یک نتیجه نژادی animus به بازگشایی شد و مورد بررسی قرار گرفت. مالکوم مورد در نظر گرفته نشده بود اما از آنجا که آن را به عنوان یک جرم نژادی و بی عدالتی است. Ali می گوید که یک اشتباه است. “ما باید همیشه نگه ترور مالکوم ایکس در ذهن ما نمونه هایی از دولت همدستی, دورویی یا فعال عمل می کند در برابر جامعه” او می گوید.

در ماه فوریه, اما, دادستان منطقه منهتن Cy ونس اعلام کرد که دفتر خود بررسی خواهد شد مورد کار با بی گناهی پروژه غیر انتفاعی است که با این نسخهها کار به تبرئه مردم بی گناه است. “[ونس] تعیین کرده است که دفتر دادستان منطقه آغاز خواهد شد و یک بررسی مقدماتی از ماده” دا را در بیانیه ای گفت: ارسال به زمان “خواهد شد که اطلاع رسانی دفتر در مورد آنچه بیشتر تحقیقی مراحل ممکن است انجام شده است.”

این تصمیم پس از آزادی از Netflix مستند که به کشته شدن مالکوم ایکس است که برای اولین بار در فوریه. 7. ساقی — که در حال حاضر ارائه شده توسط پروژه بی گناهی — برجسته است در این مستند.

“با توجه به اهمیت تاریخی این مورد و این واقعیت است که مشتری ما این است که 81 سال ما به خصوص تشویق که آقای ونس اختصاص داده است دو بسیار محترم دادستان پیتر Casolaro و چارلز پادشاه به کار در این re-بررسی” بری Scheck بی گناهی پروژه موسس و مشاور ویژه در بیانیه ای گفت.

چه Malcolm X میراث?

“مالکوم ایکس میراث است که همه از عدالت اجتماعی جنبش که فنر در پی مرگ او. این حزب پلنگ سیاه و سفید. آن را سیاه و سفید زندگی می کند ماده” Mazucci زمان می گوید. “مالکوم شد ارگانیک فکری که عاشق سیاه مردم عمیقا; او قربانی زندگی خود را کمک به آنها در پیدا کردن راه هایی برای بالا بردن و دفاع از خود.”

“او همیشه یک مرد از ایمان” علی اضافه می کند. “او تا به حال یک اعتقاد به یک قدرت بزرگتر از خود است که انگیزه او و اجازه تخیل خود را به خواب برای آزادی مردم سیاه و سفید بود که به آسانی آشکار است.”

نوشتن به Josiah بیتس در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>