Coronavirus را Upend مادر بزرگ من 50 سال عید فصح سنت است. اما ما از هم جدا ماندن بنابراین ما می توانیم با هم باشیم.

من می توانم شنیدن مادر من در اتاق دیگر یک بار دیگر درخواست کسی اگر حلال گوشت دنده وارد شده بود. یا شاید آن را حلال چیپس سیب زمینی. من overhearing تماس مانند این است که همه هفته check-ins با فروشگاه های مواد غذایی در هوستون که در آن او و پدر من زندگی می کنند. “سلام” او می گفت: اغلب تبریک فرد با نام. “هر فرصتی حلال-برای-عید فصح هات داگ رسیدند؟”

در این زمان هر چند من به شوهرم: “کدام یک از ما در حال رفتن به آنها بگویید که آنها باید به او بگویید که عید فصح نیست اتفاق می افتد؟”

خوداو می دانست که معنای Mamaw, مادر بزرگ مادری من بود که به میزبانی مشترک seders برای حدود 50 سال است.

دانستن آنچه ما در حال حاضر در مورد شیوع کروناویروس به نظر می رسد آشکار است که خانواده ها را جمع آوری برای تعطیلات یهودی در این سال راه آنها را در سال گذشته است. اما در آن زمان حدود یک ماه پیش وضعیت تنها شروع به تمرکز. فقط بیش از یک هفته قبل که تلفن خاص تماس, 13 اعضای خانواده جمع شده بودند در آپارتمان ما در نیویورک برای پسر جوان را 2nd birthday. پس از آن ما تا به حال همه ما بالا برده شستن دست و به اندازه کافی می دانستند که پدرم خریداری بسته های فردی از M&M را برای قرار دادن بنابراین ما نمی خواهد تمام لمسی همان آب نبات در یک کاسه اما CDC تا به حال هنوز صادر نشده است آن هدایت اجتماعی و فاصله. “اگر شما بیمار اگر شما در این گروه آسیب پذیر, شما باید برای رفتن در مورد زندگی خود را,” New York City, شهردار, بیل د Blasio گفت: چند روز بعد. روز بعد که من 4 ساله مدرسه لغو شد اما تنها در آن نقطه برای دو هفته. هنوز با گذشت هر روز آن را تبدیل شدن به طور فزاینده ای روشن است که چیزهایی که نمی خواهید به بازگشت به حالت عادی قبل از عید پسح شروع می شود که در 8 آوریل این سال و شاید برای مدتی طولانی پس از آن.

شنیدن مادر و در تماس های تلفنی مداوم که نشان از حرکت رو به جلو بر روی چیزی است که به ناچار لغو می شود—و یا حداقل باید باشد اگر مادر بزرگ من می تواند متقاعد ساخته شده من مضطرب است. Mamaw ارزش های خانواده بالاتر از همه چیز است و سمج. Mamaw نیز تحت مراقبت یک ریه. در تعطیلات که در آن مردم یهودی در سراسر جهان خود را به باز کردن درب و اعلام “اجازه دهید همه کسانی که گرسنه هستند می آیند و خوردن. اجازه دهید همه کسانی که نیازمند هستند می آیند و جشن عید فصح” این امر می تواند مخاطره آمیز برای او را به باز کردن درب خود را به هر کسی.

Mamaw را عید فصح مهمان نوازی هرگز متوقف در seders. چون من و خواهرم با حضور یهودی مدرسه ابتدایی و دبیرستان ما بهار می شکند همیشه همزمان با تعطیلات. ما در نتیجه قادر به خوردن هر ناهار و شام این هفته در Mamaw و پاپ ، (پاپ در گذشت در سال 2007.) در حالی که خانواده من پایبند به برخی از یهودی رژیم غذایی قوانین بقیه سال–بدون بیکن اما مقدار زیادی از صدف به عنوان مثال–در عید فصح دلایل من فقط می تواند توضیح دهد که “از آنجا که ما همیشه آن را انجام داده بود” ما به طور ناگهانی شد بیشتر ناظر: هر محصول مصرف می کردیم تا به حال به طور خاص به عنوان حلال برای عید فصح. Mamaw که عاشق میگو سرخ شده نگه می دارد کوشر صفحه اصلی و جداگانه فصح ظروف نقره ای و پس از آن فقط حس برای ما برای رفتن وجود دارد برای ما وعده های غذایی.

آن را به سختی یک بار. طی هفته Mamaw را نان فطیر-غذا-دلمه مرغ سرخ شده, مرغ farfel مک و پنیر و نان فطیر لازانیا. ما می خواهم به نگه داشتن یک جعبه بزرگ Manischewitz چیپس سیب زمینی در یکی از پستو و زمانی که یک کیسه خواهد اجرا, ما می خواهم به سادگی باز کردن یکی دیگر. این همه در بالای باقی مانده از دو شب.

برای دهه Mamaw و پاپ ایستاده در جلوی خانه خود هم حداقل یک ماه جلوتر از زمان کباب کردن گوشت, دنده, مینی همبرگر, هات داگ گوشت سینه مرغ و در گودال. به عنوان تعطیلات کردم نزدیک Mamaw را corned beef, نان فطیر سوپ توپ و charoset و کنار هم قرار دادن فرد seder صفحات تا 30 مهمان. مادر من گرفته شده بیشتر از کار در سال های اخیر اما اوایل برنامه ریزی و فراوانی باقی مانده اند. قبل از پدر و مادرم بازدید نیویورک در ماه مارس آنها در حال حاضر مراقبت از “همبرگر, کلم بروکلی, خورش کدو, خورش, اجاق گاز کبابی مرغ و دو کیک.”

با توجه به تمام گزینه های آن حتی به من رخ می دهد به نگه داشتن عید فصح به عنوان صرفا به عنوان من. اما در من دانشجوی سال دوم یا سال سوم دانشگاه من شروع به تجدید نظر در این سفتی. هیچ یک از دوستان مشاهده شده راه من, بنابراین اگر من می خواستم برای ماندن در این دوره آن را فقط به معنی وعده های غذایی بیشتری در خود من. من تصمیم گرفتم من بهترین من انجام به جلو رفتن اما من نمی عقده روحی برچسب روی جعبه. من می خواهم به غذا خوردن در رستوران ها و سفارش ظروف که نمی پرهیاهو و اجرا گرفتار قوانین است. تعطیلات من خودم قرار بود جمعی از تجارب خود را با خانواده و دوستان است و نه منزوی هستند.

ویژه داستان
ایتالیا به نظر می رسد مسطح منحنی. چه کشور آیا درست است ؟
آخرین آمار و ارقام امیدوار کننده هستند. می تواند کشورهای دیگر یادگیری از ایتالیا ؟

پس از من نقل مکان کرد و دور از تگزاس نزدیک به 20 سال پیش Mamaw و من تا به حال نسخه های همان ارز.

او: من فکر کردن در مورد تماس با شما, اما من نمی خواهم به زحمت شما.
من: شما من را آزار! اگر من نمی توانم صحبت من نمی خواهد انتخاب کنید تا من با شما تماس بگیرد.
او: شما من را به یاد داشته باشید که.

اما گذشته از تولدها و سالگردها او به ندرت تماس همیشه ترس او را بگیرد من در یک زمان بد. حقیقت این است که من او را صدا نمی زنم خیلی هم. ما هر دو در تکیه مادر به نگه داشتن ما به روز رسانی در زندگی یکدیگر. نباید آن را گرفته اند یک بیماری همه گیر به تغییر است اما در اینجا ما هستند.

در هفته های پس از ما تمام شده است گفت: برای ماندن در خانه Mamaw و من هر برداشت تا تلفن کمی بیشتر است. گاهی اوقات هنگامی که FaceTime و کودکان درگیر هستند همه او می تواند انجام دهید این است که سازمان دیده بان خود را grandkids اجرا وحشی و که به اندازه کافی برای ایجاد تماس تلفنی ارزشمند است. اما در یکی از اولیه ما با یکی از مکالمات او ذکر شده چقدر بد او در مورد احساس نیاز به لغو seders به عنوان اگر تصمیم گرفتند از اراده خود او و نه با توجه به بحران بهداشت عمومی.

آن را در یک تماس چند روز بعد که او معمولی ذکر شده تمام آماده سازی مادر من تا به حال انجام شده است. من بهت زده. شده اند وجود دارد به اندازه کافی خانواده متن زنجیر به تازگی است که مطمئنا من می دانم که اگر seder حتی یک مدرج به پایین یکی بود هنوز هم در. آن بود که لغو شد, درست است ؟ بله اما با وجود این خانواده قادر به جمع من پخت و پز غذا به هر حال. او فرستاده کسانی که به طور معمول به Mamaw را با یک لیست از 15 آیتم و گفت: آنها را به را انتخاب کنید آنچه آنها می خواستند. او را به ایجاد بسته های مراقبت برای آنها را به درایو و انتخاب کنید تا.

من می دانم که این فصح را نمی خواهد بود آسان برای Mamaw. تنهایی تشدید در روز هنگامی که شما قرار نیست به تنهایی. اما آنچه که من امیدوارم که او می تواند به یاد داشته باشید او به عنوان مبادلات تعطیلات با سلام از طریق صفحه نمایش است که جدایی فیزیکی کمک خواهد کرد که اطمینان حاصل شود در آینده با هم.

در ماه اوت Mamaw تبدیل خواهد شد 90 و پدر و مادرم را علامت خود را 40th anniversary. پدری من پدر بزرگ و مادر بزرگ, گرمی, و, پدر بزرگ تبدیل خواهد شد 85 در ماه های اکتبر و مارس بود. این برنامه شده است برای خانواده به ملاقات در هوستون بیش از آخر هفته روز کارگر به جشن می گیرند این موارد همه در یک بار. به طور سنتی در پایان از عید فصح seder ما می گویند “سال آینده در اورشلیم.” در این سال آرزوی من این است که بیشتر شخصی: ماه سپتامبر در هوستون.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>