Coronavirus ممکن است باعث تورم — و این چیز خوبی

هفته گذشته دیدم و در عین حال خسته کننده تر بیکاری ، پس از coronavirus شیوع شروع ravaging ایالات متحده وجود داشته است 38.6 میلیون بیکاری براده و 27.3 میلیون نفر در حال حاضر جمع آوری مزایای. کنگره به شدت گسترش مزایای بیکاری و واجد شرایط بودن با مراقبت عمل می کنند و روشن است که فوق العاده-بیکاری مهم ترین سیستم نگه داشتن بخش عمده ای از downscale آمریکایی ها از گرسنگی. بسیاری از آنها قطعا هنوز هم در حال سقوط از طریق ترک, اما بسیاری از میلیون ها نفر قادر به تغذیه خانواده خود را تنها به لطف این برنامه است.

این است که منجر به نگرانی در مورد تورم است. Nouriel “دکتر رستاخیز” Roubini یک اقتصاددان که پیش بینی بحران مالی 2008 و می گوید که ما در یک “تورم آتش سوزی اواسط دهه.” در Financial Times, Martin گرگ نشان می دهد که آن را خاص است: “من را فراموش نکنید تقریبا جهانی غیر منتظره با افزایش نرخ تورم در 1970s. این می تواند دوباره اتفاق می افتد.”

آن را فقط ممکن است حق با آنها — اما اگر پس از آن خواهد شد یک چیز خوب است. اگر سوپر-بیکاری همچنان این توده ها ممکن است به اندازه کافی پول به قطب-خرک ایالات متحده برای خروج از اقتصادی sandpit از آن شده است به دام افتاده در پس از سال 2008 است.

Coronavirus همه گیر است که با داشتن دو متناقض و اثرات آن بر اقتصاد جهان است. اول هزینه های در حال فروپاشی همانطور که مردم در حال خرید به طور چشمگیری کمتر در اکثر دسته از مصرف است. خرید و فروش خودرو, لوازم پرواز, اتاق هتل, لباس, رستوران وعده های غذایی و غیره به شدت کاهش یافته و یا همه اما فرو ریخت. در نتیجه افرادی که هنوز هم درآمد زیادی صرفه جویی — در واقع در ماه مارس نرخ پس انداز شات تا به بالاترین سطح از اوایل 1980s. دوم این بیماری همه گیر در حال پخش است جهنم با جهانی زنجیره تامین. ساخت خراب کردن کشاورزی است که ظروف سرباز یا مسافر و حمل و نقل بین المللی تبدیل شده است دشوار است. به طور گسترده تر جهانی شدن شروع به نورد با تشکر از همه گیر و مغلوب ساختن پیشی جستن جنگ تجاری با چین — چیزی که فقط ممکن است سرعت بخشیدن به آمریکا نخبگان blearily چگونه متوجه آسیب پذیر امریکا است که بدون برخی از داخلی ظرفیت تولید.

بنابراین بحث تورم است که هنگامی که این ویروس می گذرد اکثر آمریکایی ها را نجات داد تا یک مقدار قابل توجهی از پول و سعی کنید برای گرفتن تمام از دست رفته خرید — تنها به اجرای بی پروا به عرضه تنگناها. وجود دارد نمی خواهد به اندازه کافی کالا و خدمات به اطراف و افزایش قیمت ها خواهد شد به مردم پیشنهاد در برابر هر یک از دیگر.

در حال حاضر به عنوان همکار سابق جف Spross استدلال می کند این مهم به روشنی در تمایز بین گسترده بر اساس نرخ تورم و قیمت های در بخش های خاص. سابق است که ناشی از هزینه های عمومی outstripping ظرفیت تولیدی در حالی که دومی ناشی از هر یک از خاص اختلال در عرضه یا افزایش ناگهانی تقاضا برای برخی از آیتم خاص. این تاری با هم در تورم شاخص که به اندازه قیمت یک نماینده “سبد” کالا و خدمات اما مفهومی تفاوت روشن است. اگر نگاه ما به قیمت از چند مورد خاص عکسبرداری تا آن را جدا عرضه مسائل اما اگر اساسا همه چیز در حال تبدیل شدن به گران تر در یک بار آن را واقعی تورم است.

پس چرا تورم گسترده بود چیز خوبی ؟ از سال 2008 تا زمانی که این بیماری همه گیر ضربه اقتصاد آمریکا گیر کرده بود در یک افسردگی خفیف. زمانی که نرخ بهره بالا هستند فدرال رزرو (یا تغذیه) می تواند باعث تحریک اقتصاد با کاهش آنها — اما نرخ آمار صفر در سال 2008 و اقتصاد افسرده باقی مانده است. کنگره و رئیس جمهور اوباما تصویب بازیابی عمل هزینه های بسته بندی در سال 2009 را جبران کند که در واقع متوقف فوری بحران است. این بود که تنها در حدود نیمی به عنوان بزرگ به عنوان آن نیاز به بود و وجود نداشت بیشتر دور از محرک — بر خلاف سطوح مختلف دولت آمریکا گذشت یک دسته از ریاضت به جای کاهش بازیابی.

به عنوان یک نتیجه رشد بازیافت هرگز به آن سطح قبل از بحران نرخ تورم همچنان پایین و بیکاری بالا باقی مانده است ، تنها در سال 2016 آیا نرخ بیکاری پاییز به 5 درصد — در مورد آنچه که تحلیلگران بوده است فرض شد اشتغال کامل. اما یکی تنها می تواند مطمئن شوید که اشتغال کامل رسیده است زمانی که قیمت ها شروع به افزایش بنحوی که هزینه از مشاغل جدید است و تداوم در برابر اقتصاد مولد ظرفیت. در عوض تورم به طور مداوم و یا در زیر تغذیه 2 درصد هدف به عنوان بیکاری همچنان به رها کردن تمام راه را به 3.5 درصد در ماه فوریه این سال است.

به عبارت دیگر ما به وضوح به خوبی از اشتغال و تولید کامل حتی در ماه فوریه و در حال حاضر coronavirus انداخته است یک آچار در همه چیز. تا کنون کاهش هزینه های به مراتب outstripping هر گونه مشکلات عرضه به عنوان برخی از شاخص تورم را آغشته به زیر صفر است. اما آن را رد نمی کند تورم در آینده — اگر من تا به حال حدس می زنم آن را به نظر می رسد بسیار غیر محتمل اما پس از آن دوباره چیزی شبیه به این بیماری همه گیر رخ داده در دوران مدرن. چه کسی می داند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

بیایید فرض کنید اکثر آمریکایی ها پایان دادن به بحران با ملاحظه سطل و وجود گسترده عرضه بحران منجر به تورم در 4-10 درصد محدوده. این به این معنی چند چیز است. اول فدرال رزرو قادر به افزایش نرخ بهره کردن صفر ، دوم دیگر وجود خواهد داشت کمبود تقاضا قیمت تنها می تواند افزایش یابد اگر وجود دارد مناقصه اتفاق می افتد. سوم ایجاد شغل خواهد منفجر شود به عنوان کسب و کار شروع و یا گسترش برای افزایش تولید. به عبارت دیگر تمام مشکلات عمده از رکود بزرگ حل خواهد شد در یک سکته مغزی.

این ناراحت کننده خواهد بود در کوتاه مدت برای برخی از اما نه تقریبا به عنوان بد به عنوان یک سال افسردگی خفیف — و مهم تر از آن خواهد شد خیلی بیشتر موقعیت مطلوب برای سیاستگذاران. یک بیت از قیمت متوسط فشار قرار داده بود برخی به شدت مورد نیاز بخار به دیگ بخار از اقتصاد آمریکا و اگر تورم می شود بیش از حد بالا تغذیه می تواند به حل آن نسبتا به راحتی با نرخ بهره بالاتر (و یا کنگره می تواند با افزایش مالیات و یا اعتباری و کنترل قیمت). از آنجا که دولت تصمیم به حل کردن زنجیر عرضه جهانی به آمریکا افزایش تولید اشتغال و ایجاد سیستم تولید انعطاف پذیر تر است که خواهد شد بسیار ساده تر و با هزینه های بالا به دلیل آن را به معنی تضمین سود برای هر کسی که ارقام را چگونه دوباره شور تولید.

اما این خوش آینده بستگی به کنگره نگه داشتن پول شیپور خاموشی باز تا زمانی که بحران به طول می انجامد. فوق العاده-بیکاری است به پایان رسید و در پایان ماه جولای و در آنجا صفر است احتمال همه گیر حل خواهد شد ، بیکاری افزایش دیگر نجات پرداخت به افراد و حمایت از کسب و کار برای حفاظت از حقوق و دستمزد باید ادامه یابد تا زمانی که یک واکسن و زندگی می تواند بازگشت به چیزی شبیه به حالت عادی. (آینده بایدن دولت بیشتر می تواند به بهبود وضعیت تصرف پست-coronavirus فرصت برای افزایش نیروی کار سازماندهی و حمله تغییر آب و هوا, اما این یک موضوع برای مقاله دیگری است.)

وجود دارد برخی از خطر در تورم استراتژی, اما این درست است برای هر سیاست انتخاب است. آمریکایی ها خروج از بحران با کمی بیش از حد پول در جیب خود خطرات اوج ما مستقیم به همان افسرده sandpit ما گیر شد در پس از سال 2008 است. پول بیش از حد و ما ممکن است تورم دوباره به شاید آن بود که در اواخر دهه 1980 ، روشن است که گزینه بهتر است.

می خواهید بیشتر ضروری تفسیر و تجزیه و تحلیل مانند تحویل مستقیم به صندوق پستی خود را? برای ثبت نام در این هفته “امروز بهترین مقالات” عضویت در خبرنامه اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>