Coronavirus به ارمغان آورده است از طرف زشت از هنگ کنگ در اعتراض به جنبش

در دورترین لبه هنگ کنگ که در حومه شهر کوهپایه فرود به یک رودخانه مرزی با چین نگهبانی تنهاست shoos دور ترافیک. ایست بازرسی خود را در حرکات و خط U-تبدیل وسایل نقلیه نشان می دهد بسته است.

پشت سر او برج شیشه و بتن افق شنژن—نزدیکترین شهر چینی به هنگ کنگ. بدون معمول ازدحام مسافران اتوبوس و دستفروشان در اینجا در حقیقت وو ایستگاه تنها سر و صدا می آید از آب بوفالو grunting در سراسر آهنگ.

این و نه دیگر گذرگاه های مرزی به تازگی بسته در یک پیشنهاد برای جلوگیری از شیوع مرگبار coronavirus COVID-19 که ظهور در مرکزی, چینی, شهر ووهان ، wreaking ویران در سرزمین اصلی و فراتر از.

در هنگ کنگ نمادین شارژ مرز با سرزمین اصلی تبدیل شده و در عین حال یکی دیگر از فونت های نظامی در ناآرامی های پس از ماه ها تظاهرات ضد دولتی در اعتراض به. ساکنان در این نیمه مستقل محاصره—که انگلیسی ها دست به چین در سال 1997—اصرار دارند همه چیز باید مهر و موم شده. یک مظنون به بمب گذاری در مبارزات انتخاباتی به نظر می رسد تلاش برای فشار به دولت را به انجام درست آن. هیچ کس مجروح شد اما موجی از مواد منفجره کاشته شده در یک بیمارستان عمومی و لو وو ایستگاه زمان “یک گام نزدیک تر به تروریسم” به پلیس گفت: اوایل این ماه.

فراتر از بلندی ترساندن سلامت, این آخرین مبارزه برای کنترل مردم پاتوژن ها و ایده هایی که عبور از مرز نشان دهنده همان بی اعتمادی عمیق حزب کمونیست چین منفجر شد که طی تظاهرات اخیر. آن را نیز در معرض یک راز است که بسیاری از معترضان و حامیان آنها سعی در تطهیر: چگونه به راحتی نفرت و بیزاری نسبت به حزب ترجمه را به خشم عادی در سرزمین اصلی چین است.

پکن را افزایش ابراز وجود در سال های اخیر موجب خشم و انزجار در برابر درک تجاوز. آن را نیز کمک به تسریع متمایز هنگ کنگ هویت—یکی ریشه در دفاع از قلمرو منحصر به فرد آزادی در برابر هجوم سرزمین اصلی پول مردم و قدرت. “هنگ کنگ است نه چین” تبدیل به یک پاره در سراسر شهرستان اسپری بر روی دیوار و شعار در تظاهرات. خشم گسترش به هر چیزی با شناسایی چین: نمادهای کسب و کار و حتی مردم است.

طولانی و اعتماد به عنوان عوامل جمعیتی اجتماعی و اقتصادی و حتی سیاسی اشغال mainlanders در حال حاضر می ترسید به عنوان ناقل بیماری emboldening یک تعصب است که به طور فزاینده آمریکا به خشونت است.

“تا زمانی که این بیماری همه گیر را نگه می دارد مشکلات مردم را در پشت ذهن خود را سرزنش mainlanders و فکر می کنم ‘پس از همه, آن را به mainlanders که آغاز شده و این همه” می گوید: “ویلی لام یک متخصص در سیاست چین در دانشگاه چینی هنگ کنگ.

ادامه مطلب: Coronavirus شیوع بیماری می تواند از خط خارج Xi Jinping رویاهای از یک قرن

یک کابوس relived

در آسیا مرکز مالی که در آن بیش از 60 نفر ثبت شده است نسبت به سرزمین اصلی را 75,000 اضطراب است مرکب خاطرات یکی دیگر از کابوس. سندرم حاد تنفسی (سارس) دچار آسیب های روانی این شهرستان در سال 2003 ادعا 299 زندگی می کند. پس از آن هنگ کنگ شد و در وسط شیوع. در حال حاضر کانون نهفته است حدود 600 مایل دور.

در عین حال جهان وطنی توپی از 7.5 میلیون شبیه به یک شهر در مستند. رستوران ها و مراکز خرید و حمل و نقل عمومی تا حد زیادی خالی از سکنه به عنوان مردم از خانه کار می کنند و مدارس تعطیل هستند. ماسک های پزشکی هستند از جمله در تامین کوتاه مدت است که خطوط صدها فرم طولانی در کنار داروخانه شایعه به سهام. قابل اجرا بر روی کاغذ توالت سفید و برنج را برهنه مواد غذایی در قفسه های فروشگاه.

پس از ماه تلخ اعتراضات و عدم اعتماد به نفس در دولت اجرا می شود ، وحشت “گسترش سریع تر از این ویروس به این دلیل که دولت ها اقدام به شیوه ای کارآمد می گوید:” دکتر هو Pak لئونگ یک میکروبیولوژیست و مدیر مرکز عفونت در دانشگاه هنگ کنگ است.

اعضای اتحادیه دموکراسی فعالان و حتی طرفدار استقرار سیاستمداران پیوسته اند و با هم در تماس برای مرز را بسته. قابل توجه پزشکی کارگران را تهدید به ترک یکهو. هنگ کنگ بحرانزده رهبر, مدیر اجرایی, کری لام رد آب بندی در مرز به عنوان غیر عملی و تبعیض آمیز اما در نهایت توافق به تعطیل همه اما سه بازرسی و تحمیل اجباری 14 روز در قرنطینه برای هر کسی وارد از سرزمین اصلی است. اقدامات بی سابقه ای اما نه به اندازه کافی برای بسیاری از کسانی که که از ترس سرایت خواهد پیشی هنگ کنگ و سرزمین اصلی بیماران را شیره آن پزشکی ذخایر.

“ما باید برای محافظت از مردم خود ما اول می گوید:” Ng یک بیمار مراقبت دستیار که پیوست اخیر اعتصاب. “اگر ما سیستم پزشکی پایین می رود و سپس وجود خواهد داشت هیچ کس برای کمک به Hongkongers.”

با مرز و هنوز هم تا حدی باز برخی گرفته اند و آن را بر خود به اجرای خود محدودیت. چندین رستوران حاضر به خدمت سخنرانان ماندارین (زبان رسمی سرزمین اصلی بر خلاف هنگ کنگ که در آن کانتونی غالب). برخی از هتل ها نیاز به گواهی سلامت از سرزمین اصلی مهمانان و یک دانش آموز از هوبئی رسانه های محلی گفت که mainlanders قرنطینه در دانشگاه بودند doxxed.

ویژه داستان
من در معرض آزار و اذیت در حال بارگذاری. پیامدهای وحشتناک بود
سوزان فاولر نشان می دهد چه اتفاقی افتاد بعد از پست وبلاگ خود در مورد تبعیض جنسیتی در هنگام راه اندازی ویروسی رفت.

ادامه مطلب: این بیماری همه گیر از بیگانه ستیزی و قربانی

در عین حال کارشناسان هشدار داده اند که سخت گیرانه ممنوعیت سفر به تصویب رسید و توسط بسیاری از نقاط جهان ممکن است تنها منحرف کردن منابع حیاتی از سلامت عمومی وظایف و ملتهب Sinophobia.

“من نمی بینم هر بهداشتی دلیلی برای توجیه مهر از مرز در این مرحله در شیوع این بیماری می گوید:” تارا کرک فروش یک محقق ارشد در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت.

با حسی مملو از مرز

فراتر از بهداشت عمومی بحث فشار به مهر و موم مرز brims با subtext سیاسی.

با آن دستها سیم خاردار حصار چک گذرنامه و جمع و جور بدون مرد زمین 25 مایل محیط مجموعه هنگ کنگ جدا از بقیه از چین تعیین آن را به عنوان یک محل که در آن قوانین سرزمین اصلی اعمال نمی شود.

استعماری یادگار مرزی زیر همان خط به عنوان آن را در زیر انگلیسی. تلاش های خود را در 1970s و 1980s به تقویت مرز و حفظ ثبات جمعیت—پس از هجوم پناهندگان در دهه های قبلی—تبدیل نشد. هنگامی که یک پناهگاه موقت برای کسانی که در حال فرار از قحطی و بی ثباتی سیاسی آن را تبدیل به یک حل و فصل homebase با خاص محلی هویت انسان شناس Ip Iam-چونگ می نویسد: در “سیاست متعلق: یک مطالعه از مبارزه با بازدید کنندگان سرزمین اصلی در هنگ کنگ است.”

پس از هنگ کنگ retroceded به چین در سال 1997 مرز به عنوان یک “دیوار آتش” حفاظت از شهر را به استقلال می گوید: Jeffrey Twu که تحقیقات مرز درگیری و جنبش ملی در دانشگاه کلمبیا.

“این فراخوان را تعطیل مرز است خیلی در مورد درخواست دولت به معنای واقعی کلمه همه مهاجرت غرفه. واقعا این تماس فوری برای دولت به تجدید نظر ارتباط آن vis-à-vis دولت مرکزی در پکن,” او می گوید.

اما افزایش نفوذ پذیری از مرز در سال های اخیر تشدید ترس از فعالان محلی که هنگ کنگ به بریتانیا رفته تبدیل خواهد شد فقط یک شهر چینی. پس از پکن سست محدودیت در مورد سفر در سال 2003 سرزمین اصلی بازدید کنندگان ارائه یک تاسیسات اقتصادی هنگ کنگ سارس-کبود اقتصاد پر کردن اتاق های هتل ها, رستوران ها, مراکز خرید و بوتیک. اما به عنوان بازدید کننده اعداد دارای عقاید از 7 میلیون در سال 2002 به 51 میلیون و در سال 2018—نزدیک به هفت برابر جمعیت این شهر—خشم رشد داشته است.

به طور فزاینده اقتصاد catered به نیازهای عمیق به جیب چینی روز معلق بودند که متهم به همه چیز از congesting خیابان به اجازه می دهد فرزندان خود را به اجابت مزاج ، “بسیاری از آنها بسیار بی ادب” اسحاق Au, a 30-year-old Hongkonger می گوید: از mainlanders در چه نسبتا شایع احساسات. “هنگامی که آنها ثروتمند هستند آنها فکر می کنند که آنها فقط می توانید صرف پول و آنها پادشاهان جهان است.”

تولد, گردشگری, رقابت برای نقاط و رشد استفاده از ماندارین نیز تحریک مردم محلی است. مصرف آشکار با سرزمین اصلی خریداران—برخی تخمین می گویند شهر حساب تا 10 ٪ از $285 میلیارد دلار فروش جهانی سالانه کالاهای لوکس—را تشدید کرده است به این معنا که بسیاری از Hongkongers هستند که قیمت خارج از شهر خود را. بنابراین هجوم سرزمین اصلی پول به بازار املاک محلی در حال حاضر یکی از گران ترین در جهان.

پکن اقدام به افزایش یکپارچگی سرزمینی از طریق عظیم پروژه های زیربنایی. راه آهن با سرعت بالا است که به طور مستقیم متصل هنگ کنگ به 58 سرزمین اصلی شهرستانها و آورده چینی پایتخت پکن در نه ساعت برسد باز در سال 2018 است. بنابراین انجام یک $18.8 میلیارد پل اتصال هنگ کنگ به مستعمره سابق پرتغال از ماکائو و سرزمین اصلی چین شهر Zhuhai.

تلاش کردند به فاستر فرهنگی جذب بیش از حد مانند یک 2012 مبارزات انتخاباتی به معرفی “وطن پرست آموزش و پرورش” در هنگ کنگ مدارس. اما این ابتکار عمل سوخت تلخ تظاهرات و چین در حال رشد است و نزدیکی سمت چپ Hongkongers سرد است. با توجه به بررسی سالانه توسط دانشگاه هنگ کنگ افکار عمومی برنامه Hongkongers’ حس چینی بودن آمار پایین تمام وقت در سال 2019. در میان 18 تا 29 سال سن و 75 درصد عنوان “هنگ کنگ” به جای چینی در حالی که 49 درصد از کسانی که 30 یا احساس همان.

افزایش خشونت

این احساس وحشت و نگرانی نهفته است به طور منظم پشت سر هم به بیگانه ستیزی. در سال 2012 یک روزنامه محلی آگهی infamously به تصویر کشیده سرزمین اصلی چین به عنوان ملخ تخلیه این شهر از منابع آن و “ملخ” است پس گیر به عنوان موهن نام برای mainlanders. Nativist گروه به شکلی ناگهانی ظهور تا متعهد به دفاع از خانه خود را. یکی هنگ کنگ بومی صحنه “اصلاح” مبارزات در سال 2015 با هدف قرار دادن سرزمین اصلی خریداران.

در ابتدا fringe تواند یافت می شود به مراتب گسترده تر و پشتیبانی در طول های اخیر طرفدار دموکراسی تظاهرات که بدل به یک گسترده نبرد ایدئولوژیک به هر دو برنده بیشتر آزادی های سیاسی و حفظ هنگ کنگ ویژه هویت. “اصلاح هنگ کنگ انقلاب در زمان ما” جنبش تعریف عقیده ابداع شد توسط آمریکا فعال ادوارد لئونگ یک عضو سابق هنگ کنگ بومی. (جالب اینجاست که لئونگ که استدلال برای تنگ تر مرزها و حتی استقلال کامل متولد شد در ووهان.)

پس از اتخاذ لئونگ شیپور برخی از معترضان نیز در آغوش حمایت خود را از بیشتر نظامی تاکتیک. خشونت پس از اخراج به عنوان افراطی تبدیل شده است تا حد زیادی پذیرفته شده به عنوان تنها راه برای فشار یک اسکلروتيکی رژیم به دلیل عدم وجود سایر رسانه های ماندگار.

سامسون یون یک کارشناس جنبش های اجتماعی در Lingnan دانشگاه می گوید که در هنگ کنگ مردم می توانند به طور مستقیم انتخاب رهبر خود و یا قوه مقننه در عین حال عمیقا ترس از سقوط تحت استبدادی پکن را کنترل کنید. “این واقعا نشانه ای از چگونه بد کل وضعیت سیاسی است,” او می گوید. “اگر دموکراسی, مردم, نمی توان پرتاب بمب بنزین در خیابان.”

Coronavirus فقط آخرین ماشه. در اعتراض تراز رستوران در وزوز خرید و تفریحی منطقه Tsim Sha Tsui شام می گویند که آنها احساس راحت تر در حال حاضر که ماندارین زبان محروم از استقرار. ورودی پوشش داده شده با مداد رنگی-رنگی پس از آن یادداشت ها ابراز پشتیبانی از هنگ کنگ استقلال و اندرز همکار مشتریان به “سالم بماند.” افراد منتظر در صف برای یک جدول و حتی به عنوان همسایه eateries نشستن خالی است.

“Hongkongers یک انتخاب نیست در مورد دولت ما در مورد آزادی ما. اما برای خوردن حداقل ما می گوید:” کیت a 33-year-old حامی.

و در حالی که coronavirus پارانویا است که قطعا منحصر به فرد به شهر شیوع فراهم می کند و در عین حال یکی دیگر از وسیله نقلیه برای Hongkongers به تشخیص خود از سرزمین اصلی چین.

“من سرزنش چین برای آن می گوید:” 23 ساله Karmen انعکاس تعصبات قدیمی. “آنها به خوردن همه چیز وجود دارد. ما که نمی کنند.”

این “racialization” می گوید: اندرو Junker, یک جامعه شناس در دانشگاه چینی هنگ کنگ می تواند به اثبات خطرناک در میان اعتراض های خشونت آمیز تاکتیک تبدیل شده اند که نرمال در ماه های اخیر.

“صفات انسانی از سرزمین اصلی چین باعث می شود آن را آسان تر برای شرکت در خشونت و به این باور در ایرا-سبک جدایی طلب ایدئولوژی و militantism” او می گوید: با اشاره به ارتش جمهوریخواه ایرلند در یک سازمان شبه نظامی که برپا تروریستی به درایو انگلیس از ایرلند شمالی تا سال 1998 جمعه خوب توافق به پایان رسید بیشتر از جنگ است.

به نظر می رسد مثل یک راه طولانی از یک بار مشکل خیابان های بلفاست به پایین وو ایستگاه. اما دو, در خانه, مواد منفجره بودند در آنجا در فوریه. 2; مدت کوتاهی پس از آن ناشناس پیام در رسانه های اجتماعی تهدید سرزمین اصلی چین ورود.

“شما بیا به شهر ما به گسترش میکروب اما شما در نظر گرفته به وضوح اگر شما خواهد بود قادر به ادامه زندگی اگر شما عبور از مرز است؟”

“من محافظت از شهر من [شما] خوش آمدید به شخصا تجربه نیروی بمباران است.”

گزارش های اضافی توسط هیلاری لئونگ / دلار هنگ کنگ

نوشتن به Laignee بارون در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>