به من بگو داستان

جامعه گرایش به تقسیم در مورد شایستگی از کتاب های صوتی. برخی استدلال می کنند آنها هیچ متفاوت از کتاب های فیزیکی. دیگران در حال مخالفان سرسخت برای آنها حتی رفتن تا آنجا که به پیشنهاد آنها مربوط به کاهش سواد. و حتی اگر شما مخالف کتاب در نوار شما به احتمال زیاد بندر آرام فرض که گوش دادن به یک داستان خوب تنبل. اما کتاب های صوتی فقط یک تجسم مدرن از یک سنت است که قدیمی تر از تمدن خود: عمل گوش دادن به صدای انسان دیگری به ما گفتن یک داستان است.

ما ممکن است فکر می کنم خواندن ناب ترین شکل از درگیر شدن با داستان, اما در واقعیت, انسان ها به گوش دادن به داستان های طولانی قبل از ما بودند و خواندن آنها.

برای نمونه ایلیاد و از اودیسهدو این نسخهها کار در نظر گرفته fountainheads ما سنت ادبی. ادیسهدر خصوص یک درهم آمیخته از چند نفره دهان و دندان اشعار که قرار داده شده است با هم به شکل یک نوشته کامل. اشعار مانند اینها معمولا خوانده توسط “خوانندگان” یا “rhapsodes,” اغلب بردگان که سرگرم در طول وعده های غذایی و بازی. پس از ایلیاد و ادیسه پایین نوشته شده بود آنها ثابت شد و توسعه به آثار تاریخی مرجع و کمک به شکل یک هویت فرهنگی در سراسر جهان یونانی.

بعد از در نظر گرفتن هفتم-در اوایل قرن شعر فارسی Beowulf و اولین کلمه: Hwæt! به معنای واقعی کلمه “hwæt” به معنی “چه” اما به عنوان اولین کلمه از شعر هدف از “hwæt” است برای هشدار به مردم برای توجه به داستان. آیا این به این معنی است که Beowulf بود و شفاهی داستان قرار داده و به نوشتن? نه لزوما با توجه به روی مایکل Liuzza استاد زبان انگلیسی در دانشگاه تنسی ناکسویل. بئوولف در اصل در نوشتن اما استفاده از “hwæt” نشان می دهد که برای درک داستان خواننده و شنونده نیاز به عمل به عنوان اگر آن را یک داستان شبیه به چگونه “Once upon a time” ما را در قاب سمت راست ذهن به شنیدن یک افسانه است. این نوع از پذیرش ایجاد یک مشترک مجازی orality که Liuzza توضیح می دهد که به این هفته به عنوان “ایجاد یک توهم از دهان جهان حتی زمانی که اشعار نوشته شده توسط نویسندگان و از خواندن کتاب است.”

در طول قرون وسطی ما شروع به دیدن یک همپوشانی بین نوشتن, گوش دادن, خواندن و بداهه است. قدیمی ترین اثر از ادبیات نوشته شده در سوئد بومی است که این وقایع از دوک اریک از c. 1320. ایجاد شده به عنوان یک اثر نوشته شده است تاریخ این وقایع همراه با دستورالعمل به عنوان خوانده شده آن را به عنوان سرگرمی در شام. بیشتر چه, chronicle نوشته شده است در قافیه آن را آسان تر برای شنونده به دنبال همراه و به یاد داشته باشید آنچه که آنها شنیده ام. در قرون وسطی ایسلند شاعر یا skaldبرگزار شد در اعتماد به نفس بالا. این skald شهرت بستگی دارد که چگونه به سرعت او می تواند آمد تا با یک پیچیده شعر در نقطه ای در مقابل مخاطبان. چگونه ما می دانیم این است ؟ ایسلندی حماسه, نوشته شده در قرن 13th, به ما بگویید که در مورد قاتل بداهه شعر مسابقات به عنوان سرگرمی و راهی برای مانورهای رندانه برای موقعیت.

این ایده که خواندن یک متن در تنهایی است که تنها راه برای تعامل با ادبیات اخیر یکی. در سراسر تاریخ بشر کسانی است که می تواند خواندن و یا نوشتن متعلق به نخبگان. در اوایل قرون وسطی مردم است که می تواند خواندن و نوشتن بودند عمدتا از اعضای روحانیت و یا یک رهبانی سفارش. بعد از آن در طول قرون سواد آموزی در سراسر گروه های اجتماعی است. بازرگانان در شهرها و شهرستانها آموخته است که چگونه به خواندن و یا نوشتن به عنوان زنان است. اما آن را تا مقدمه چاپ در قرن 15 که کتاب بیشتر شد به طور گسترده ای در دسترس است. با نیاز در پروتستان که parishioners باید قادر به خواندن کتاب مقدس خود, انفرادی خواندن گسترده تر شد تا زمانی که آن زمان به عنوان تنها راه تعامل با داستان زمانی که تحصیلات اجباری آورده سواد به توده ها.

کتاب های صوتی در حال حاضر بازگشت به داستان سرایی اما در عصر دیجیتال همه چیز کمی متفاوت است. به جای گوش دادن به داستان به عنوان بخشی از یک گروه audiobooks تشویق انفرادی گوش دادن. در حال audiobooks بد برای سواد آموزی? تحقیقات نشان می دهد که زمانی که ما گوش دادن به داستان ما حفظ اطلاعات کمتری نسبت به زمانی که ما به عنوان خوانده شده در سکوت. از سوی دیگر اسکن مغز نشان می دهد که زمانی که ما گوش دادن به داستان ما واکنش نشان می دهند به همان شیوه عاطفی به عنوان زمانی که ما آن را بخوانید. گوش دادن به یک داستان می آید به طور طبیعی به ما در حالی که خواندن یک مهارت های شناختی ما باید به دست آوردن و عمل است. زمانی که ما به عنوان خوانده شده به خصوص دشوار متن زبان ما حرکت به عنوان اگر ما در حال خواندن آن با صدای بلند.

انسان در ارتباط با یک دیگر از طریق داستان است اما تنها راه تعامل با یک داستان. در طول تاریخ داستان گفته شده است و نوشته شده است. آنها خوانده شده است در سکوت و با صدای بلند در خلوت و در گروه است. با audiobooks همه اینها با هم یکی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر