تانزانیا زیر آتش که بدون زرق و برق برای پاسخ به COVID-19 همه گیر

مقامات در این کشور شده است سهل انگاری در صدور به روز رسانی در تعدادی از coronavirus عفونت, در حالی که رئیس جمهور جان Magufuli است سرسختانه حاضر به معرفی اقدامات سختگیرانه به سرعت گسترش ویروس.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) chided تانزانیا به صورت مداوم آن عدم همکاری و شفافیت در مبارزه جهانی علیه COVID-19 بیماری همه گیر.

پس از چهار روز سکوت مقامات منتشر شد آخرین به روز رسانی در تعدادی از COVID-19 عفونت در روز چهارشنبه. تقریبا تمام کشورهای آفریقایی انتشار گزارش های روزانه از جمله خود زمان تعدادی از عفونت و مرگ و میر و بهبود.

در به روز رسانی نخست وزیر Kassim Majaliwa گفت: این کشور از 56 میلیون نفر از مردم در حال حاضر ثبت 480 موارد COVID-19 و 16 و میر. جدید چوب خط نشان دهنده 69% پرش فقط در پنج روز.

Majaliwa ارائه هیچ توضیحی برای سکوت دولت در coronavirus اعداد هر چند او هشدار داد در برابر “گرایش برخی از مردم به موضوع آمار غلط که منجر به ناآرامی های غیر ضروری در جامعه است.”

ادامه مطلب: کروناویروس در آفریقا: چگونه مرگبار می تواند COVID-19 تبدیل شده اند ؟

Coronavirus موارد شده اند نسبتا پایین در سراسر آفریقا در مقایسه با اروپا و آمریکا. اما این قاره کمتر از حد ظرفیت برای تست با حدود 500 تست های انجام شده به ازای هر یک میلیون نفر است.

تانزانیا ثبت شده خود را برای اولین بار coronavirus مورد در مارس 16. رئیس جمهور جان Magufuli شده است به طور فزاینده ای با انتقاد از در خانه و خارج از کشور برای پاسخ به همه گیر پس از تعداد موارد تایید شده به شدت افزایش یافت در عرض یک ماه.

Workers in an operation to disinfect streets in Nairobi (Getty Images/AFP/L. Tato)

بسیاری از کشورهای آفریقایی در پاسخ سریع به شیوع کروناویروس, معرفی اقدامات سختگیرانه برای جلوگیری از گسترش

Magufuli مردم را به نگه داشتن کار

در روز جهانی کارگر پیام در جمعه Magufuli خواست تانزانیایی به ادامه کار گفت coronavirus نباید کارگران از خدمت جامعه — هر چند او اضافه کرد که کارگران باید به دنبال دستورالعمل های صادر شده توسط مقامات بهداشتی.

Magufuli را رد کرده است نیاز به محدود کردن جنبش از شهروندان این ادعا دقیق انزوای اجتماعی اقدامات به شدت آسیب اقتصاد است. در حالی که بزرگ و مجامع عمومی ممنوع شده است و مدارس و دانشگاه ها بسته شده اند و بازارها باز می ماند. Magufuli نیز تشویق تانزانیایی به جمع آوری و دعا در کلیساها و مساجد ادعا coronavirus نمی تواند آسیبی به بدن از مؤمنان.

John Magufuli (picture-alliance/AA/B. E. Gurun)

رئیس جمهور جان Magufuli شده است تمایلی به معرفی سخت اجتماعی فاصله اقدامات در تانزانیا در طول بیماری همه گیر کوروناویروس

“شما دیده نمی شود من از ترس به صمیمیت و همدلی به دلیل کرونا[ویروس] شیطانی است و نمی تواند زنده ماندن در بدن عیسی مسیح. آن را نابود خواهد شد,” او گفت: نمازگزاران در یک کلیسا در پایتخت دودوما.

ادامه مطلب: COVID-19: آفریقا روحانیون ارسال پیام های مخلوط به پیروان

دانیل ال-Noshokaty این نماینده مقیم تانزانیا از کنراد Adenauer Stiftung (KAS) گفت: DW تانزانیایی که هنوز در تلاش برای عمل اجتماعی فاصله به عنوان بهترین آنها می توانند – اگر چه آن را آسان تر برای کسانی که قادر به ماندن در خانه.

“اکثر مردم آگاه هستند از این ویروس و بسیاری از مردم آگاه هستند از چگونه آن را به طوری که آنها در حال تلاش برای منزوی کردن خود را به عنوان آنجا که می توانید آنها را,” او می گوید. “اما بسیاری از مردم فقط نمی تواند خود را جدا از آنجا که آنها مجبور به بیرون رفتن و کسب درآمد در هر روز است.

ال-Noshokaty می گوید او امیدوار است Magufuli در نهایت به دنبال نمونه هایی از همسایه کنیا و اوگاندا که به معرفی مستند اقدامات و پس از آن شاهد کاهش در موارد جدید.

“من امیدوارم که دولت را تغییر ذهن خود را. اما از آنجا که رئیس جمهور بدل شده مستند و پس از او به خوبی شناخته شده برای تغییر ذهن خود را, من فکر نمی کنم که هر چیزی که به زودی تغییر خواهد کرد.”

Data visualization of projected deaths in African countries

مخالفان خواستار شفافیت

تانزانیا مخالفان به شدت مورد انتقاد دولت را اداره COVID-19 بحران این ادعا مقامات در حال پنهان کردن آمار و ارقام و با در نظر گرفتن همه گیر جدی است.

فریمن Mbowe رئیس حزب اصلی اپوزیسیون Chadema حزب گفت: مقامات بودند که بیش از حد مرموز در هزینه سلامت عمومی است.

“دولت باید در درمان این بیماری همه گیر به عنوان یک راز” Mbowe گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی ، “[COVID-19] نیاز به شفافیت حقیقت و مشارکت برای مبارزه با آن…ما موارد تیراندازی در نرخ هشدار دهنده در حالی که بسیاری از کشورهای در حال مسطح منحنی.”

ترس وجود دارد که شیوع بیماری در تانزانیا است به مراتب گسترده تر از مقامات گزارش کنند. شایعات شروع به گسترش در تانزانیا از بدن به خاک سپرده شد در شب در تلاش برای پنهان کردن تعداد واقعی مرگ و میر ناشی از کوروناویروس — چیزی Mbowe می گوید تعجب آور نیست با توجه به شرایط.

“ما دیدن افراد در حال مرگ و تدفین تحت نظارت دولت تحت شرایط سخت اما در عین حال [آنها] نه گفتن ما آنها درگذشت coronavirus” گفت: Mbowe. “عدم شفافیت وجود دارد و هنگامی که مردم هیچ اطلاعات شما ارائه اتاق شایعه است.”

افسر عمومی اطلاعات سلامت در وزارت بهداشت و درمان, جامعه, توسعه, و, جوانان, Tumaini Haonga گفت: DW دولت شده است با تمرکز تلاش خود را در بالا بردن آگاهی در مورد خطرات ناشی از کروناویروس و ارائه مشاوره به شهروندان هوشیار باشند از اطلاعات غلط در حال گسترش آنلاین.

“همه رسمی اطلاعات منتشر شده توسط وزارت بهداشت و درمان,” او گفت:. “با توجه به اطلاعاتی که در حال گسترش است [آنلاین] ما مردم را به خواندن این کمتر و به جای آن به دنبال اطلاعات رسمی منتشر شده توسط وزارت که نشان دهنده وضعیت واقعی در تانزانیا.”

بحران اقتصادی بافندگی

با وجود Magufuli به قصد حفاظت تانزانیا اقتصاد به عنوان آنجا که ممکن است ال-Noshokaty می گوید بحران مالی اجتناب ناپذیر است با توجه به مقیاس شیوع در سراسر جهان است.

“تانزانیا است به شدت وابسته به گردشگران در پس این منبع مطلع از بین رفته است,” او می گوید. “این همچنین بدان معنی است که بسیاری از افرادی که کار در بخش گردشگری خود را از دست بدهند و این منجر به بحران مالی برای بسیاری از مردم عادی است. اما آن را نیز به مقدار کمتر درآمد برای دولت در این سال است.”

ادامه مطلب: Coronavirus: چگونه آفریقا نیروبخش است برای همه گیر تاثیر

قریب الوقوع رکود اقتصادی جهانی نیز شاهد یک کاهش در صادرات از تانزانیا و منطقه اطراف آن.

رهبر مخالفان Mbowe است تحت فشار دولت برای معرفی یک بسته محرک اقتصادی شبیه به آنچه اجرا شده در سایر کشورها از جمله آفریقای جنوبی.

پارلمان معلق پس از مرگ از نمایندگان مجلس

تانزانیا نیز به حالت تعلیق در مجلس در پی مرگ MP ریچارد Ndassa در روز چهارشنبه.

علت مرگ شده است نشان داد, اما, رسانه های محلی گزارش دادند که این هتل که در آن Ndassa, 61 شده بود ساکن شد و در حال ضد عفونی توسط پرسنل پزشکی و هیچ کس اجازه داخل.

Ndassa مرگ می آید 10 روز پس از یکی دیگر از حزب حاکم MP گرترود Rwakatare درگذشت زیر نامعلومی کوتاه بیماری است.

فضل Kabogo کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>