طالبان آمریکا توافق جامع هسته ای با هدف پایان دادن به جنگ در افغانستان

ایالات متحده و طالبان را امضا کرده اند به یک توافق صلح با هدف پایان دادن به 18 سال جنگ در افغانستان امریکا طولانی ترین.

این می تواند کمک به امضای رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تحقق کلیدی مبارزات انتخاباتی وعده برای استخراج امریکا از آن “جنگ بی پایان.” تحت توافق ایالات متحده آغاز خواهد شد خروج هزاران نفر از نیروهای نظامی در مقابل طالبان تعهدات برای جلوگیری از افغانستان از یک گفتوگو برای حملات تروریستی است.

اگر طالبان تعهدات خود در تمام نیروهای ایالات متحده را در 14 ماه. نیروهای ایالات متحده به خارج به 8,600 از حدود 13,000 در هفته بعد از شنبه ثبت. بیشتر drawdowns هستند بستگی به طالبان ملاقات خاص مبارزه با تروریسم شرایط پذیرش خواهد شد که ارزیابی توسط ایالات متحده است.

ایالات متحده در حمله به افغانستان پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11, 2001 حملات به سرنگونی طالبان که به میزبانی اسامه بن لادن و القاعده به عنوان آنها برنامه ریزی شده و جشن حمله. برخی از نیروهای ایالات متحده در حال حاضر در خدمت وجود دارد هنوز رتبهدهی نشده است به دنیا آمد هنگامی که مرکز تجارت جهانی و ساختمان فروریخته در شهر نیویورک در آن روز.

اعضای طالبان افغانستان هیاتی از صحبت با رسانه ها پیش از امضای توافق میان آنها و مقامات ایالات متحده در دوحه قطر در روز شنبه. (Ibraheem al عمری/فردا نیوز)

آن را تنها در زمان چند ماه به سرنگونی طالبان و ارسال اسامه بن لادن و القاعده داعش تقلا در سراسر مرز به پاکستان اما این جنگ کشیده در سال به عنوان, ایالات متحده سعی در ایجاد ثبات عملکرد دولت در یکی از کشورهای کمتر توسعه یافته در جهان است. طالبان دوباره و در حال حاضر نگه نوسان بیش از نیمی از کشور.

ایالات متحده با صرف بیش از $750 میلیارد دلار و در همه طرف جنگ هزینه دهها هزار نفر از زندگی از دست رفته برای همیشه زخم خورده و indelibly قطع شود. اما این درگیری نیز اغلب نادیده گرفته شده توسط سیاستمداران ایالات متحده و مردم آمریکا.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo وارد پایتخت قطر دوحه در روز شنبه برای امضای.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo صحبت می کند و در روز شنبه در مراسم امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق در قطر در دوحه در روز شنبه. فوریه 29 سال 2020 است. – ایالات متحده به نشانه نقطه عطفی در مقابله با طالبان تخمگذاری یک جدول زمانی برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان در مدت 14 ماه به عنوان آن را به دنبال خروج از آن طولانی ترین-همیشه در حال جنگ است. (عکس توسط KARIM جعفر / AFP) (Photo by KARIM جعفر/خبرگزاری گتی ایماژ) (Karim جعفر/خبرگزاری گتی ایماژ)

ده ها تن از اعضای طالبان در ضمن برگزار شد یک پیروزی در قطر که در آنها دست تکان دادند, گروه شبه نظامی را پرچم سفید با توجه به تصویری مشترک در ولایت های وب سایت. “امروز روز پیروزی است که با کمک خدا” گفت: عباس Stanikzai, یکی از طالبان منجر مذاکره کنندگان, که, پیوست, مارس.

در حالی که این قرارداد امضا شد توسط ایالات متحده فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد و ولایت سیاسی رئیس ملا عبدل غنی برادر, ایالات متحده آمریکا وزیر دفاع علامت Esper
ملاقات رئیس جمهور اشرف غنی در کابل که در آن آنها اعلام بیانیه مشترک.

‘جاده پیش رو آسان نخواهد بود’

“این یک لحظه امیدوار, اما این تنها آغاز است. جاده پیش رو آسان نخواهد بود. دستیابی به صلح پایدار در افغانستان خواهد شد و نیاز به صبر و سازش در میان همه احزاب” Esper گفت: در حالی که ایستاده در کنار غنی و دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ در کاخ ریاست جمهوری در دوحه.

“اگر طالبان حمایت این قرارداد ایالات متحده آغاز خواهد شد شرایط بر اساس تکرار می کنم بر اساس شرایط کاهش نیروهای” Esper گفت.

وی افزود: اگر طالبان هم زندگی نمی کنند تا به تعهدات ایالات متحده خواهد دریغ نکنید برای بی اثر کردن توافق است.

تحت توافق طالبان وعده به افراط گرایان اجازه استفاده از این کشور به عنوان یک مرحله بندی زمین برای حمله به آمریکا یا متحدان آن است. اما مقامات ایالات متحده در حال میلی به اعتماد طالبان به انجام تعهدات خود.

چشم انداز آینده افغانستان نامشخص است. توافق مجموعه صحنه را برای مذاکرات صلح مربوط به افغانستان جناح که به احتمال زیاد پیچیده است. طبق این توافق نامه 5,000 طالبان منتشر می شوند از افغانستان اجرا زندان اما مشخص نیست که اگر دولت افغانستان انجام خواهد داد که. نیز وجود دارد سوال در مورد این که آیا طالبان جنگجویان وفادار به جنگ سالاران خواهد بود مایل به خلع سلاح.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>