طالبان با کشتن 5 ادعای قصاص برای متهم در کابل زنان و زایمان بیمارستان حمله

یک بمب گذاری انتحاری در افغانستان شرقی پکتیا در روز پنج شنبه که نگاه به هدف نظامی مرکب منفجر شد اما قبل از آن مقصد به کشته شدن پنج غیرنظامی و زخمی شدن حداقل 29 نفر دیگر از جمله غیرنظامیان و پرسنل نظامی افغانستان, مقامات گفت.

طالبان در زمان مسئولیت بمب گذاری خواستار آن تلافی اظهارات رئیس جمهور اشرف غنی سرزنش طالبان برای حمله اوایل این هفته در برابر زنان و زایمان بیمارستان در کابل که به کشته شدن 24 نفر از جمله دو نوزاد و همچنین چندین مادران و پرستاران.

طالبان سریع برای انکار مسئولیت و محکوم است که حمله روز سه شنبه. به ویژه ایالات متحده امریکا, زلمای خلیل زاد همچنین با اشاره به طالبان را انکار و خواست دولت افغانستان و طالبان به همکاری با یکدیگر برای مبارزه با معضل تروریسم به طور خاص از دولت اسلامی در عراق و سوریه (داعش) وابسته به عامل در افغانستان است.

طالبان و داعش در حال رقبا. افغانستان و مقامات آمریکایی می گویند که داعش وابسته در افغانستان تضعیف شده است در ماه های اخیر به عنوان یک نتیجه از ایالات متحده حملات بمب گذاری در این گروه دژ و همچنین عملیات نظامی توسط نیروهای امنیتی افغان و حملات توسط طالبان.

یک زن افغان به نظر می رسد برای او نسبی در یک بیمارستان که تحت حمله روز سه شنبه در کابل ، (Omar Sobhanié/فردا نیوز)

داعش گرفته است مسئولیت بخش زنان و زایمان حمله اما بیمارستان واقع شده است و در شیعه تحت سلطه داشت-e-Barschi منطقه از پایتخت افغانستان که داعش انجام داده است چندین حملات خونین, از جمله یکی در سال 2018 که به کشته شدن ده ها تن از دانش آموزان جوان در نظر گرفتن امتحانات ورودی دانشگاه.

داعش وابسته اعلام کرد جنگ در افغانستان اقلیت شیعه چند سال پیش. آن را به مسئولیت یکی دیگر از بمب گذاری روز سه شنبه در ولایت هلمند است که هدف تشییع جنازه یک طرفدار دولت warlord که به کشته شدن 32 نفر.

رئیس جمهور اهداف طالبان نیست ذکر داعش

در سخنرانی خود زیر سهشنبه دوگانه حملات غنی اشاره نمی کند اما داعش گفت: او سفارش یک حمله علیه طالبان.

خلیل زاد میانجیگری توافق صلح میان آمریکا و طالبان در ماه فوریه به ایالات متحده اجازه می دهد و نیروهای ناتو افغانستان را ترک. آن دیده می شد در آن زمان به افغانستان را بهترین فرصت در صلح پس از چند دهه از جنگ اما دولت پس از مصرف شده با آشفتگی های سیاسی. غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله که هر دو خود را اعلام کرده برندگان سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری و هر دو خود را اعلام کرده رئیس جمهوری این کشور است.

در همین حال خلیل زاد شده است با فشار دادن طالبان به توافق برای کاهش خشونت است. از آنجا که معامله آنها در ادامه حمله نیروهای امنیتی دولت اما پس از خودداری از حمله به آمریکا یا ناتو که اغلب به کمک بحرانزده افغانستان.

سازمان دیده بان | حمله مرگبار در افغانستان بیمارستان خسارت امید برای صلح:

وحشتناک حمله به یک بیمارستان زنان و زایمان در کابل که منجر به کشته شدن حداقل ده نفر است باعث خشم و انزجار را در سراسر جهان نابود امید برای روند صلح در افغانستان است. 2:02

آمریکا تلاش کرده است به طالبان و دولت افغانستان برای آغاز مذاکرات است که برگزار شده است به عنوان هر دو طرف داد و بیداد بیش از یک وعده آزادی از هر یک از دیگر زندانیان است.

هفته گذشته خلیل زاد ملاقات با طالبان در دفتر سیاسی در قطر. او همچنین با سفر به پاکستان و همسایه هند به دنبال حمایت خود را از مذاکرات صلح و سریع شروع به مذاکرات است.

خلیل زاد شده است به پایتخت افغانستان پس از آمریکا, وزیر امور خارجه مایک Pompeo موفق به شکستن بن بست سیاسی بین اشرف غنی و عبدالله در یک سفر در ماه مارس در میان بیماری همه گیر کوروناویروس که نگهداری ترین فرودگاه بسته شده است.

نا امید شده توسط سیاسی اختلافات, Pompeo قطع $1 میلیارد دلار کمک به افغانستان دولت.

سازمان ملل متحد و آمریکا گفت: همه گیر می دهد اضافه شده ضرورت تلاش برای پایان دادن به جنگ و به سرعت شروع شد. افغانستان گزارش کرده است 5,639 مثبت COVID-19 موارد و 136 مرگ و میر است اما آمار و ارقام اعتقاد به بود بسیار بالاتر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>