تایوان می گوید که تلاش برای هشدار دادن به جهان در مورد کوروناویروس. در اینجا آنچه در آن واقعا می دانستند و زمانی که

Wمرغ آنها شنیده در مورد بیماران سقوط بیمار با مرموز ذات الریه در شهر ووهان در دسامبر. 31 تایوان مقامات بهداشتی اخراج یک ایمیل به سازمان بهداشت جهانی درخواست برای اطلاعات بیشتر.

این چهار جمله را تحقیق کرده است پس از تبدیل به علوفه برای نزاع و جدال سیاسی بین چین و آمریکا و تهدید به کبودی شهرت U. N. سلامت سازمان به عنوان آن منجر به مبارزه در برابر بی سابقه جهانی و همه گیر.

تایوانی و مقامات ایالات متحده را ضبط کرده و در ایمیل به استدلال می کنند که نادیده گرفته هشدار اولیه است که coronavirus می تواند احتمال انتقال بین مردم است. در هفته های پس از Dec. 31 توجه داشته باشید که تکرار مقامات چینی بود که “هیچ شواهد روشنی از انسان به انسان انتقال”— حتی به عنوان موارد شروع برداشت تا که مطرح ظن سرایت.

در مصاحبه با دکتر حقیقت Yi-chun معاون مدیر کل تایوان مراکز کنترل بیماری ها (CDC) می گوید که باید عمل در تایوان پرس و جو با انجام تحقیقات خود را. او می گوید که “ارائه شده از امنیت کاذب به جهان است.”

این است که در دفاع از دست زدن به آن از شیوع و می گوید آن را متکی به کشورهای عضو مانند چین به دقت گزارش یافته های خود را. همچنین اشاره می کند که تایوان ایمیل نیست به صراحت ذکر انسان به انسان انتقال و که خود حاکم بر جزیره بود و نه اولین و نه تنها برای تماس با این سازمان در مورد این بیماری است.

در عین حال بررسی تشدید کرده است. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن — رو نقد خود را بیش از دولت پاسخ — به استناد تایوان ایمیل به عنوان شواهدی از این که به اتهام کمک به چین coverup شدت شیوع و ایالات متحده به حالت تعلیق کمک به آژانس های بهداشتی در ماه آوریل است. هر دو پکن و کسی که انکار هر گونه پنهان کاری.

در روز سه شنبه تهمت و تهدید به بودجه یخ دائمی در نامه ای به کسی که به عنوان رهبر ملت جمع شده بودند عملا برای این که سالانه تصمیم گیری نشست. ارجاع “تکرار اشتباه” در این که فرمان از همه گیر پاسخ — از جمله انتخاب “به اشتراک گذاشتن” تایوان ارتباطات — مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: او دیگر نمی تواند مرتکب مالیات دهندگان آمریکایی دلار به آژانس مگر آن متعهد “اصلی اساسی پیشرفت در 30 روز آینده.”

با تایوان در انظار زمان صحبت با مقامات بهداشت سیاستمداران و تحلیلگران به باز کردن این جزیره از 23 میلیون می دانستم که در شرایط بحرانی اوایل روز همه گیر هنگامی که آن را آغاز یک واکنش سریع است که به کمک آن ميزان عفونت در میان بالاترین در جهان است.

ایمیل

در 6:30 صبح در دسامبر. 31 دکتر حقیقت در تایوان CDC بیدار به یک هشدار بر روی تلفن خود را.

همکاران خود در رسانه ها واحد نظارت داشتند شناسایی رسانه های اجتماعی پست های در مورد پنومونی با علت ناشناخته در ووهان. پست اصلی در چین به سرعت برداشته, اما تصاویری شده بود اعلان مجدد در PTT محبوب فروم آنلاین در تایوان است. برخی نظر می ترسید تجدید حیات از سندرم حاد تنفسی (سارس) که تا به حال کشته و 774 نفر در سال 2002 و 2003 عمدتا در آسیا است.

Lo, یک بیماری عفونی, متخصص, نگاه, تصاویر از گزارش آزمایشگاه و پزشکان و پیام مشکوک به چیز دیگری چیزی جدید. “اما این که آیا منبع قابل اعتماد بود یا … نشان داد درست پاتوژن [نمی تواند] ثابت شود فقط از خواندن که” او می گوید. بنابراین او دستور همکار خود را به در تماس با همتایان خود در پکن و این که از طریق بین المللی بهداشت و درمان مقررات مکانیزم که در چارچوب تبادل بین کشورها به درخواست برای اطلاعات بیشتر.

حدود 1:30 بعد از ظهر که بعد از ظهر ووهان شهرداری کمیسیون بهداشت اعلام کرد: 27 نفر از پنومونی مربوط به غذاهای دریایی بازار است. آن گفت: تحقیقات خود را در بر داشت “هیچ روشن-انسان به انسان انتقال است.” این امر می تواند یکی دیگر از سه هفته قبل از بالا, چینی, دولت منصوب متخصص را تایید دولت در تلویزیون است که این بیماری می تواند در بین مردم به دنبال دو روز بعد توسط یک که در بیانیه ای گفت: “داده ها نشان می دهد که انسان به انسان انتقال در حال وقوع است در ووهان.”

اما تایوان نیست صبر کنید تا به مرحله اقدامات احتیاطی. در دسامبر. 31 جزیره شروع به سازماندهی سلامت نمایش برای همه پروازهای ورود از ووهان. “ما قادر به دریافت پاسخ رضایت بخشی یا از کسی یا از این چینی CDC و ما رو عصبی و ما شروع به انجام آماده سازی ما” وزیر امور خارجه یوسف وو می گوید.

یک موضوع تفسیر

آن زمان اما ایمیل Lo دستور همکاران خود را برای ارسال به این که در نهایت لگد کردن یک ژئوپولیتیک طوفان. در ماه مارس تایوان معاون رئیس جمهور Chen Chien-jen متخصص اپیدمیولوژی-تبدیل-سیاستمدار گفت: فایننشال تایمز که تا به حال موفق به رله این جزیره هشدار دهنده است که این بیماری می تواند منتقل می شود بین مردم است. وزارت امور خارجه ایالات متحده در زمان این ادعا و گفت: با عبور این اطلاعات حیاتی به کشورهای عضو این که “انتخاب سیاست بر سلامت عمومی است.”

تایوان ندارد یک صندلی در که با توجه به اعتراض از پکن که ادعای حاکمیت بر این جزیره است. این محرومیت تایوان می گوید خطرناک برای سلامت عمومی است. که است که توسط اداره آن عضو و بنابراین نمی کند و با اقتدار بیش از عضویت می گوید: از آن شده است به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با این بیماری همه گیر با تایوان است. در ضمن تهمت و دولت homed در وضعیت آن متحد آن را به عنوان حملات رابطه بین چه کسانی و چین است.

با این ردیف افزایش و پس از که رئیس Tedros Adhanom Ghebreyesus متهم تایوان از پشتوانه نژادپرستانه علیه او این جزیره را CDC عموم عرضه شده در Dec. 31 ایمیل.

نوشته شده در زبان انگلیسی, متن اشاره گزارش “حداقل هفت پنومونی آتیپیک موارد” و اشاره می کند که بيمار بودن “جدا شده برای درمان است.” تایوان وزارت امور خارجه می گوید در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای که این احتیاط بود سیگار کشیدن اسلحه “به شدت نشان می دهد که یک احتمال وجود دارد و از انسان به انسان انتقال” پس از آن لازم نبود که اگر بیماری نبود عفونی. مقامات بهداشت عمومی می تواند تشخیص از این بیان ضمنی هشدار درباره سرایت با توجه به اظهارات تایوان وزارت امور خارجه و CDC.

کارشناسان بهداشت و درمان تماس با زمان تقسیم شدند و با برخی اشاره کرد که “پنومونی آتیپیک است که تصور می شود مسری” در حالی که دیگران می گویند جداسازی بیماران با یک برنامه به طور بالقوه پاتوژن رمان محسوس است احتیاط.

برای آن بخشی که با انکار و نادیده گرفتن اخطار از تایوان. سخنگوی Tarik Jasarevic می گوید که دریافت تایوان ایمیل تنها پس از ووهان اطلاعیه در مورد شیوع. پرس و جو او می افزاید: هیچ اشاره ای از انسان به انسان انتقال بود اما با این حال هدایت به کارشناسان تلفیقی اطلاعات در مورد شیوع.

با توجه به Tedros تایوان نیز برای اولین بار به پرچم آنچه اتفاق می افتد در ووهان. “بسیاری از کشورهای دیگر در حال حاضر برای روشن شدن درخواست,” او گفت:.

که سخنگوی پل Garwood زمان می گوید که در دسامبر. 31 “یک اقتدار بهداشت از یک بلوک منطقه ای از کشور” و دیگر کشور نیز پرچم شیوع و اطلاعات درخواست شده را اگر آنها نمی کند هشدار در مورد انسان به انسان انتقال است. Garwood می گوید او نمی تواند علنا آشکار است که آنها به دلیل چنین ارتباطات محرمانه است.

نگه دارید تا به روز در حال رشد تهدیدی برای بهداشت جهانی با ثبت نام به صورت روزانه ما coronavirus عضویت در خبرنامه.

‘دستگاه فتوکپی’

به عنوان کامل میزان شیوع آمد به تمرکز یک گروه کر در حال رشد از مقامات دولتی و کارشناسان بهداشت سرمقاله تخته و دانشگاهیان آغاز شد, نقد و چه کسی و متهم آن را از بودن بیش از حد احترام به پکن.

در ژاپن و معاون نخست وزیر تارو آسو اشاره کرد در ماه مارس است که افراد مراجعه کننده به این سازمان به عنوان “چینی بهداشتی” سازمان ” با توجه به آنچه که او به عنوان توضیح داده شده لینک های خود به پکن. در واشنگتن و هفت سناتور جمهوریخواه خواستار رسیدگی به این است که دست زدن به بحران و این که آیا چین دستکاری سازمان است. بیش از 1 میلیون نفر با امضای یک طومار خواستار Tedros به استعفا.

که اطلاعات قرار داده است که “همزمان دقیقا” با دولت چین را در موقعیت “آیا افزایش بسیار جدی سوال که آیا شده است که فوق العاده متمرکز در انطباق با خواسته های خاص کشور عضو یعنی چین می گوید:” استیو Tsang, مدیر SOAS موسسه چین در دانشگاه لندن است.

پیشرو در سلامت دانشگاهیان پیشنهاد کرده اند که که ایجاد یک حس کاذب از اطمینان توسط ادامه به ستایش پکن “شفافیت” با وجود این گزارش ممکن است undercounting و ووهان مقامات مجازات پزشکان که هشدار داده بود در مورد ویروس. در طول سارس بحران بود که علنا انتقاد پکن از تلاش برای پنهان کردن شیوع.

یک که سخنگو گفت: مسئولیت برای گزارش راستگو اطلاعات استوار در کشورهای عضو است. “چه کسی انتظار دارد که همه کشورهای عضو آن به گزارش اطلاعات به موقع و دقیق می گوید:” Jasarevic. این سازمان با هدف “باز نگه داشتن خطوط ارتباطی” در میان یک بحران ، “علنا خواستار اشتباهات کمک نمی کند.”

یک عضو که خود کمیته اضطراری جان مکنزی گفت که بین المللی عمل می شده اند متفاوت است اگر نه برای پکن “قابل سرزنش” پاسخ به کروناویروس و کم گزارش دهی موارد در اوایل. دیگران گذاشته تقصیر را به گردن کسی که اصرار آن می توانست کمتر زود باور از اطلاعات بیرون آمدن از چین و صدا هشدار درباره سرایت زودتر.

“آن را ساخته اند یک جهنم از یک تفاوت می گوید:” فرانسوا Godement ارشد مشاور برای آسیا در انستیتو Montaigne یک گروه غیر انتفاعی در پاریس. “در بسیاری از کشورها وجود دارد خوشنودی در مورد سرایت ویروس” او می گوید:, و اضافه کرد که در فرانسه مقامات پزشکی نگهداری می شود برای هفته ها است که وجود دارد ثابت شده خطر ابتلا انسان به انسان گسترش در بخشی به دلیل این که تا به حال تصریح کرد چین ادعا می کند که وجود ندارد.

حتی تایوان است که به طور کلی با احتیاط از اطلاعات ارائه شده توسط پکن هنوز “پنجاه درصد اعتماد می گوید:” در حقیقت در تایوان CDC. “از آنجا که آن را منتشر شد نه تنها چین بلکه به تصویب رسید که ما اعتقاد بر این باید شده اند وجود دارد برخی از تأیید که انجام شد.” او می گوید که اقدام به چین را “فتوکپی ماشین.”

خواسته در مورد آنچه که سخنگوی Jasarevic می گوید: “ما با استفاده از تجزیه و تحلیل داده های ارائه شده توسط کشورها است.”

Godement می گوید که نفوذ چین رشد کرده است در سراسر کل سازمان ملل متحد به دلیل دومین اقتصاد را افزایش کمک های اجباری نقش آن در بودجه کمیته و چون U. N. موسسات “انتظارات بزرگ که چین کمک خواهد کرد ،

استفان نواز, یک سخنگوی سازمان ملل از دبیر کل می گوید: “سازمان ملل متحد ساخته شده است تا از حاکمیت کشورهای عضو است. برای U. N. به عملکرد این مهم است که همه کشورهای عضو مشارکت فعال در آن کار می کنند.”

این است که بارها و بارها در پاسخ به انتقاد آن است که بیش از حد احترام به چین و بیش از حد آهسته به پرچم امکان ویروس ” سرایت. “با هر گونه ویروس جدید به خصوص تنفسی پاتوژن اولین و بارز ترین سوال ما از این است که آیا انسان به انسان انتقال اتفاق می افتد. که 101 اپیدمیولوژی می گوید:” گابریلا استرن که مدیر ارتباطات است.

استرن با اشاره به ارشاد صادر شده که در Jan. 10 و 11 نشان داد که بیشتر اطلاعات مورد نیاز در مورد ویروس’ نحوه انتقال و ارائه موقت راهنمایی مبتنی بر دانش از دیگر coronaviruses از جمله SARS و MERS.

در Jan. 14, یک, که, اپیدمیولوژی هشدار در مورد امکان “محدود” انسان به انسان انتقال به موارد ظهور با هیچ اتصال به غذاهای دریایی در بازار که در آن ویروس به فکر سرچشمه گرفته است. اما بعد از آن همان روز سازمان به نظر می رسد برای رد گم کردن و از این گفته بود: “هیچ شواهد روشنی” از این انتقال است.

کسانی که آشنا با عملکرد داخلی این که می گویند سلامت بدن به وزن اطلاعات از تمام شیوه ای از منابع از جمله دولت داده که در زمینه ادارات و نهادهای علمی غیردولتی و رسانه ها. “این است که به سختی درست است که که به سادگی تکرار اطلاعاتی که دولت چین و یا هر دولت گزارش به این سازمان می گوید:” کلی لی استاد بهداشت جهانی حکومت در دانشگاه سیمون فریزر که شرکت تاسیس شده که با همکاری مرکز جهانی تغییر و سلامت.

“در اپیدمی جهانی هوش نظارت هیچ چیز گرفته شده است در ارزش اسمی. در همان زمان آن است که درست است که ماهیت و کیفیت اطلاعات در مورد شیوع بیماری در مورد کشورهای مختلف هنوز هم متفاوت بوده و قابل ملاحظه ای برای طیف وسیعی از دلایل” او می گوید: از جمله تردید دولت برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و اطلاعات هنوز رتبهدهی نشده است شناخته شده است.

این سفر که همه چیز را تغییر داد

برای تایوان سابقه سوخت آن شک و تردید. جزیره رنج می برد به شدت در طول شیوع سارس است که مقامات چینی تا به حال در ابتدا سعی کردم به coverup. بنابراین هنگامی که یکی دیگر از ناشناخته پنومونی ظهور, مقامات بهداشت شروع به پریدن کرد به عمل است.

کمتر از 100 مایل دورتر از سرزمین اصلی چین و تایوان بود انتظار می رود که یکی از بالاترین ویروس caseloads. در عین حال این جزیره است که در مورد اندازه مریلند با جمعیت استرالیا ثبت کرده است فقط 440 موارد نگه داشته و مرگ و میر در تک رقمی.

دو تایوانی پزشکان همراه با کارشناسان از هنگ کنگ و ماکائو شد و در یکی از اولین واقعیت-پیدا کردن تیم برای دیدار ووهان. ژان. 13-15 سفر همزمان با یک حزب کمونیست کنفرانس که در طی آن ووهان مقامات اعلام کرد هیچ مورد جدید در هر روز است. این عدم گزارش شده عفونت و بسته شدن بازار غذاهای دریایی که در آن ویروس به فکر پدید آمده باعث شد بسیاری به این باور شیوع به زودی خواهد بود. اما بازدید کنندگان تصادفا بر روی اطلاعات است که پشت سر هم چنین خوش بینی.

Dr Chuang یین-اعظم فرمانده تایوان بیماری مسری کنترل پزشکی شبکه و یکی از کارشناسان در این سفر می گوید زمان او را مشکوک به مقامات “تلاش برای پنهان کردن چیزی” از آنجا که بارها و بارها خواسته در مورد توانايی انتقال پاسخ همیشه مشخص نیست.

او می گوید یک مقام رسمی پذیرفته بودند دو خانواده خوشه در میان تایید موارد شامل یک و معلول جسمی ، “احتمال همسر [رفتن] به غذاهای دریایی بازار صفر است بنابراین ما می توانید تقریبا مطمئن باشید که شوهر انتقال آن به همسر خود می گوید:” چوانگ. که دانش یک بازی بود-changer.

روز کارشناسان بازگشت ووهان قرار دادن یک بیانیه اذعان “محدود انسان به انسان انتقال” ممکن بود اما گفت: هیچ جامعه شیوع رخ داده بود.

تایوانی CDC از طریق دولت در بخش مطبوعات گفت که این یک “خلاصه” ماموریت با “همفکر کشور” است اما نشان می دهد که آنهایی که. وقتی پرسیده شد که اگر آمریکا مطلع شد یک تایوانی سخنگوی خواهد مشخص نیست گفت: “این امر می تواند مناسب برای ارائه چنین اطلاعاتی” ، A U. s. State Department رسمی کاهش یافته است به نظر در جزئیات مکالمات خصوصی.

یک برکت و رحمت در لباس مبدل

به زودی پس از عبدالله بازگشت, تایوان فعال مرکزی آن اپیدمی مرکز فرماندهی هماهنگ شیوع پاسخ. بود که سه روز قبل از ووهان قفل شده بود. نگران اطلاعات بیرون آمدن از چین و تایوان باقی مانده بیش از حد هوشیار حقیقت می گوید.

“کمک کرد که ما برای حفاظت از مردم ما از اینکه متاثر از موج اول از [این] اپیدمی … در غیر این صورت ما می تواند تبدیل به ایتالیا و یا ما می تواند تبدیل به کره جنوبی در آن زمان” او می گوید.

جالب اینجاست که تایوان خروج از این که ممکن است یک برکت و رحمت در لباس مبدل با توجه به پایین.

از سال 2009 تا سال 2016 تایوان اجازه داده شد برای حضور در مجمع بهداشت جهانی در جلسات به عنوان ناظر تحت نام “چین تایپه است.” اما این وضعیت به پایان رسید در مدت کوتاهی پس از رئیس جمهور Tsai و نشستند ون آمد به دفتر ترویج بیشتر دور روابط با چین و پکن در زمان به طور فزاینده ای قاطعانه موضع در صحنه جهانی است.

چه کسی می گوید آن است که در ادامه به تسهیل تعاملات بین کارشناسان و تایوان با وجود این جزیره غیر عضو. این شامل داشتن تایوانی کارشناسان بهداشت شرکت در دو که COVID-19 شبکه های راه اندازی در ماه ژانویه و برگزاری تلفن جلسات بین چه کسانی و مقامات بهداشتی در تایپه.

هنوز هم اینك می گوید: با داشتن عضویت کامل وضعیت تایوان “نگه داشته فکر ما از دست رفته باید اطلاعات مهم است. که در واقع به ما داد که اضطرار و اضطراب است که ما باید حفاظت از خودمان خیلی بهتر است با جستجو همه لازم است رسانه های اجتماعی … و نه فقط تکیه می کنند که با حسن نیت و یا کشورهای دیگر’ حسن نیت برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با ما,” او اضافه می کند.

تایوان شده است و تلاش خستگی ناپذیر به طبل حمایت بین المللی در میان جهانی همه گیر از جمله فشار دادن آن دیرینه کمپین اجازه داده می شود به چه کسی است. در ماه مارس تهمت امضا تایپه قانون نیاز واشنگتن به حمایت از تایوان گنجاندن در نهادهای بین المللی مانند که یک حرکت آماده به بیشتر بی ثبات کردن آمریکا و چین روابط.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز حمایت برای تایوان ورود به عنوان کسانی که عضو تشکیل این هفته برای اولین بار سازمان بهداشت جهانی پس از coronavirus بیماری همه گیر. فقط قبل از جلسه روز دوشنبه شروع تایوان موافقت کرد که پیشنهاد خود را برای مشارکت بررسی, بعد, به نقل از برای این رویداد نیاز به تمرکز بر روی مبارزه با شیوع بیماری.

“ما هنوز هم نیاز است که می گوید:” Lo. “و ما نیاز داریم که قوی تر می شود.”

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>