رئیس جمهور تایوان رد چینی قاعده خواستار بنابراین هر دو کشور می توانند همزیستی

تایوان را قبول نمی کند تبدیل شدن به بخشی از چین و تحت عنوان “یک کشور دو سیستم” را از استقلال جمهور Tsai و نشستند ون گفت: در قوی رد از چین ادعای حاکمیت اما به نام ایران به طوری که هر دو طرف می تواند همزیستی.

در یک سخنرانی پس از ادای سوگند برای دومین دوره در دفتر Tsai و گفت: روابط بین تایوان و چین رسیده بود تاریخی نقطه عطف است.

“هر دو طرف باید یک وظیفه برای پیدا کردن یک راه برای همزیستی دراز مدت و جلوگیری از تشدید تضاد و تفاوت” او گفت:.

خانه مدرن و دموکراتیک مترقی حزب برنده در ماه ژانویه ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی با یک لغزش تعهد به ایستادن به چین که ادعای تایوان را به عنوان آن را می گوید آن را آورده و در زیر پکن کنترل توسط نیروی در صورت نیاز.

“در اینجا من می خواهم به تکرار عبارت ‘صلح و برابری و دموکراسی و گفت و گو است.’ ما نمی خواهد قبول پکن مقامات’ استفاده از “یک کشور دو سیستم” به جمع و جور کردن تایوان و تضعیف متقابل تنگه وضعیت موجود. ما ایستاده سریع با این اصل” Tsai گفت.

چین با استفاده از “یک کشور دو سیستم” سیاست که قرار است برای تضمین یک درجه بالایی از خودمختاری برای اجرای این مستعمره سابق بریتانیا از هنگ کنگ که بازگشت به قانون در سال 1997. آن را ارائه کرده است و آن را به تایوان هر چند تمام شرکت تایوانی احزاب باید آن را رد کرد.

خانه مدرن ارائه می شود او در مراسم تحلیف در تایپه مهمان خانه در تایپه تایوان در روز چهارشنبه. (تایوان دفتر ریاست جمهوری/رادیو فردا)

هیچ واکنش فوری از پکن به Tsai سخنرانی, اما از آن است که به احتمال زیاد ضعیف دریافت به عنوان رئیس جمهور چین ساخته شده است “یک کشور دو سیستم” یک ستون مرکزی از تایوان سیاست.

Tsai و می گوید تایوان یک دولت مستقل به نام جمهوری چین, نام رسمی خود را و نمی خواهید به بخشی از جمهوری خلق چین اداره می شود پکن.

باز به گفت و گو با چین

چین به شدت آن نظامیان در نزدیکی تایوان پس از Tsai دوباره انتخابات جت های جنگنده پرواز به جزیره هوا فضا و دریانوردی کشتی های جنگی در اطراف تایوان.

Tsai و گفت: در تایوان ساخته شده است که بزرگترین تلاش برای حفظ صلح و ثبات در محدود تنگه تایوان که جدا دموکراتیک جزیره از آن استبدادی همسایه چین است.

“ما همچنان تلاش ها و ما مایل به شرکت در گفت و گو با چین و بتن بیشتر کمک به امنیت منطقه ای” او گفت: صحبت کردن در باغ ژاپنی ” را در تایپه در مقابل یک جسمی فاصله مخاطب از مقامات و دیپلمات.

Tsai و گفت که تایوان همچنان به مبارزه خود برای شرکت در سازمان های بین المللی و تقویت روابط با ایالات متحده و ژاپن و اروپا و همفکر دیگر کشورها.”

تایوان متهم کرده است چین از اعمال فشار برای حفظ تایوان از سازمان بهداشت جهانی (WHO). چین می گوید تایوان چینی استان با حق ندارد به مظاهر یک دولت است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به شدت مورد حمایت تایوان با فروش اسلحه و دیپلماتیک حمایت حتی اگر ایالات متحده به رسمیت می شناسد و تنها دولت چین تبدیل شدن به منبع دیگری در حال حاضر تنش میان واشنگتن و پکن است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo ارسال تبریک خود را به خانه مدرن در شنبه ستایش او “شجاعت و چشم انداز پیشرو در تایوان پر جنب و جوش دموکراسی” در یک اتفاق نادر در سطح بالا پیام از واشنگتن مستقیم به تایوان در دولت است.

چین قطع رسمی مذاکرات مکانیزم با تایوان در سال 2016 پس از Tsai برای اولین بار انتخاب می شوند. چین views Tsai به عنوان یک تجزیه طلب خم رسمی استقلال تایوان.

صادرات وابسته به تایوان چهره یک چالش اقتصادی بیش از حد به عنوان عمده آن از جمله بازارهای اصلی شریک تجاری چین حلقه از coronavirus همه گیر و حتی به عنوان تایوان نگه داشته است شیوع این بیماری تحت کنترل تنها با 440 موارد و هفت مرگ و میر.

“ما نیاز به ادامه به اقدام اولیه اقتصادی امداد و تجدید حیات و انجام آنچه در آن طول می کشد برای حفظ ثبات رشد اقتصادی” Tsai گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>