تایوان شده است در بسته بهداشت جهانی بحث. آن شرکت می تواند به نجات جان

Eight صد و پنجاه هزار نفر از تایوان به 23 میلیون نفر از شهروندان ساکن در سرزمین اصلی چین است. چهار صد هزار کار وجود دارد. در باریکترین نقطه تنگه تایوان بین جزیره و سرزمین اصلی فقط 130 متر. بنابراین همه حساب و تایوان باید در میان عمده شیوع کروناویروس. به جای آن که از 18 مارس آن را به حال دیده می شود فقط 100 مورد در مقایسه با بیش از 80,000 در چین و دهها هزار نفر در چند کشور در اروپا است.

این اتفاق افتاده است نه شانس. یادگیری از تجارب سارس در سال 2003 تایوان آماده بود که شیوع بیماری در ووهان رخ داده است. پس از اولین اطلاعیه در پایان 2019 تایپه به سرعت مستقر ترکیبی از اقدامات لازم برای شناسایی و حاوی ویروس از جمله استفاده از داده های بزرگ به کمک شامل موارد بالقوه است.

جهانی سلامت جامعه می تواند آموخته اند از تایوان را تجربه می کنند. اما در سال های اخیر در سطح جهانی آن متخصصان سلامت بسته شده اند در سرما توسط پکن ژئوپولیتیک وسواس. در سال 2016 تایوان جمهور Tsai و نشستند ون به قدرت رسید با یک دستور به دفاع از مردم خود را به استقلال. چین را با مهربانی به این دموکراتیک چالش به آن “یک چین” سیاست و اذیت جهان چند جانبه موسسات به خرید و فروش فقط با پکن است. به عنوان یک نتیجه تایپه شد دسترسی به تعدادی از مجامع بین المللی که آن را قبلا قادر به حضور به عنوان ناظر.

این شامل سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی. تا سال 2016 تایوان شد مجاز به شرکت در آن سالانه مجمع به عنوان یک سازمان غیر دولتی. این است که دیگر مورد و برای سه سال گذشته درخواست خود را برای دعوت محروم شده است. اگر مایل به شرکت در که ویژگی های کار بدن ساخته شده از کارشناسان بهداشت و درمان به دنبال چالش های خاص آن باید در هر زمان و مشارکت خود را به طور منظم مسدود شده است. یک نمونه از این در سال گذشته بود که تایوان مسدود شده بود از بحث در واکسن آنفلوانزا.

تایوان ساخته شده روشن است که آن آرزو به بخشی از این بدن بود که با توجه به آن عملی دانش. آن راضی شده است را شامل می شود به عنوان یک ناظر. آن را تا به چیزی برای ارائه جهانی سلامت جامعه است. در عین حال چین گل آلود آبهای جغرافیای سیاسی و جهانی بهداشت – و امروز ما شاهد عواقب.

نگه دارید تا تاریخ با ما روزانه coronavirus عضویت در خبرنامه با کلیک کردن در اینجا.

آن را خیلی دیر نیست برای یادگیری از تایوان. البته این نه از جنگل هنوز اما تا کنون آن را چراغ راه استقرار ترکیبی از داده های بزرگ شفافیت و فرماندهی مرکزی.

پس از شیوع سارس در تایوان تاسیس ملی سلامت مرکز فرماندهی (NHCC) و در پنج هفته از وقوع آن در زمان 124 اقدامات اعم از صدور سفر هشدار و ممنوعیت تخصیص منابع برای ماسک صورت با 4 میلیون در حال تولید هر روز تا پایان ماه ژانویه و دستورالعمل برای مدارس. پس از اصلاح از بیماری مسری کنترل عمل در ماه ژوئن 2019 جریمه نیز می تواند استفاده شود برای عمدی گسترش دروغ.

آن را نیز ساخته شده با استفاده از فن آوری های یکپارچه سازی ملی سلامت بیمه و بانک اطلاعاتی آن با مهاجرت و گمرک پایگاه داده. با ادغام پایگاه داده های آنها می تواند جمع آوری اطلاعات در مورد هر شهروند 14 روز سفر تاریخچه و درخواست کسانی که از بازدید مناطق پر خطر به خود منزوی. گوشی های تلفن همراه دنبال شد تا اطمینان حاصل شود مردم در خانه ماند. کسانی که تا به حال نشده است به یک منطقه در معرض خطر بالا دریافت یک اس ام اس به فعال کردن سریع تر مهاجرت ترخیص کالا از گمرک در هنگام سفر.

این اقدامات بودند سخت اما همراه با درجه بالایی از شفافیت از دولت است. روزانه جلسات مطبوعاتی داده شد و به طور منظم خدمات عمومی پخش صادر شده از دفتر رئيس جمهور و پیام رسانی ساده در مورد شستن دست و صورت و ماسک و خطرات ناشی از احتکار موثر بودند.

شاید همه این اقدامات خواهد بود فرهنگی مناسب برای یک اروپایی یا آمریکایی اما می تواند وجود داشته باشد شکی نیست که این زندگی را نجات داده است و کمک به جلوگیری از وحشت گسترده. ما باید نگاه به تایوان و سعی کنید برای یادگیری درس برای هر دو زمان شیوع و اجتناب ناپذیر شیوع بیماری است که در حال حاضر مشخصه دنیای جهانی شده ما.

اما بسیار گسترده تر از موضوع است. در قرن 21 تقریبا همه ما از عمده چالش های مرزی عناصر به آنها: آب و هوا, سلامت, تجارت و فن آوری است. ما نمی توانیم ژئوپولیتیک “blackholes.” ما نیاز به تایوان در اتاق کمک به شکل دادن به سیاست جهانی با آن بسیار تحصیل کرده و صنعتی با تکنولوژی بالا تخصص.

تا به حال در جهان چند جانبه بدن رفته اند همراه با چین فشار که در تایوان بود از مطالعه حذف شدند. اما در آن آمده است در هزینه به همه ما شروع در این مورد به چین است. حالا وقت آن است که به ما بگویید که در چین وجود دارد و جایی برای بحث كنيم ، سازمان بهداشت جهانی است.

لطفا از ارسال هر گونه راهنمایی, آگهی و داستان به [email protected].

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>