سوریه فیلمساز مستند Waad al-Kateab زمان می گوید در مورد ساخت او را نامزد جایزه اسکار فیلم”برای Sama.’

خود را مستند کرده و نامزد دریافت جایزه اسکار و برنده بافتا برای بهترین فیلم مستند. آیا شما انتظار این واکنش در هنگام ساخت این فیلم ؟

ما مشغول به کار بودند در این فیلم به مدت دو سال و به ما گفته شد توسط بسیاری از مردم که هیچ کس نمی خواهد آمد به تماشای سوریه فیلم, که مردم خسته از سوریه و می خواهید بیشتر سرگرم کننده موضوعات. ما غرق شده اند واکنش های از مردم در سراسر جهان و من نمی توانستم باور است که ما نامزد دریافت جایزه اسکار است. این باعث می شود من افتخار می کنم و ممنون از همه کسانی که از من حمایت.

نگاه ما به جنگ در سوریه توسعه از طریق چشمان خود را. شما به یک اقتصاد دانش آموز در زمان. چرا شما شروع به فیلمبرداری بر روی تلفن خود را در سال 2011 ؟

به خیلی صادقانه تنها چیزی که به ذهن من آمد این بود که چگونه مهم آن بود که هر چیزی را گرفتن. در طول دو سال اول هنگامی که تظاهرات در سوریه شد, صلح آمیز, ما فقط در تلاش برای انجام نقش ما به عنوان اعتراض. ما فقط تلاش برای سازماندهی خودمان را به عنوان یک جنبش و تلاش برای ایجاد شواهد زیرا در آن زمان رژیم بود و انکار همه چیز است که اتفاق می افتد.

چگونه مردم در اطراف شما واکنش نشان می دهند به فیلمبرداری خود را?

در سال 2013 شروع کردم به فیلمبرداری در زندگی روزانه. دوستان من بودند نوع اذیت توسط این دوربین در زمان و آنها واقعا نمی دانند که چرا من رفتن به یک فیلم قتل عام و یا فیلم آنها را به غذا خوردن و یا داشتن یک زمان خوب است. آنها را به من بگویید برای متوقف کردن.

چه چیزی تغییر کرده است ؟

من از دست رفته من بهترین دوستان Gaith و عمر. این به ما این احساس که ما نمی دانیم هنگامی که ما کشته خواهد شد. پس از Gaith کشته شد ما همه در کنار هم و من به همه نشان داد این فیلم بودم. از آن پس هیچ کس به من گفت نه به فیلم. ما واقعا بر این باور بودند که این تنها راه برای گفتن داستان از آنجا که ما هرگز فکر نمی کردم که ما آن را.

فیلم های خود را بایگانی میرسد 500 ساعت فیلم برداری شده بود از سال 2011 تا 2016. آن را یک تصمیم آگاهانه برای پرش به جلو و عقب در زمان برای سما?

اگر آن را واقعا زمانی نبود رفتن به منعکس کننده تجربه در همه. ما می خواستیم مردم به درک که وجود دارد یک دلیل برای همه سخت گیری ما در زمان و آن را به دلیل از امید و عشق و لحظات بزرگ است که ما از طریق زندگی می کردند و مشترک با مردم حلب است. بازگشت به گذشته به درک درستی از آنچه که ما را از طریق رفت.

شما به هنگام تولد به دختر خود Sama در سال 2016. شما چه فکر میکنید تاثیر مشاهده درگیری از طریق چشم از زنان ؟

من زندگی می کردند از طریق آن وضعیت است. من یک مادر و من یکی از آن جامعه, بنابراین من واقعا درک و می تواند تمام جزئیات آن زندگی است. راه که این فیلم آغاز شده و فقط با یک نفر با تجهیزات نشان می دهد که این سفر بیش از پنج سال با بسیاری از تلاش. اگر من می دانستم که من که قرار بود برای زنده ماندن من نیست فیلم برخی از چیزهایی که من و یا صحبت با برخی از مردم در راه من.

ویژه داستان
Coronavirus آزمون های چین
ویروس بافندگی بیش از رئيس جمهور ملی جوان سازی پروژه و خود را سفت و محکم از بالا به پایین حکومت در حال آزمایش است

شما در بازی نقش های متعددی در این فیلم: روزنامه نگار داوطلب پدر و مادر است. آن را دشوار است برای حفظ تعادل آن مسئولیت?

وجود تعادل است. روز به روز من فقط در تلاش بود به انجام همه چیز را من می توانم برای دخترم, برای من, برای خودم, برای فیلمبرداری و وضعیت. وجود دارد خیلی از فیلم هایی که من استفاده نمی برای رسانه اما برای شواهدی از جنایات.

چه چیزی به شما امید مردم را به دور از برای سما?

داستان من به پایان رسید و سه سال پیش زمانی که من سمت چپ [در انگلستان] با خانواده من. ما جان سالم به در برد و ما امن هستند اما وجود بیش از 3 میلیون نفر از مردم هنوز در سوریه رنج می برند از همین شرایط است. من امیدوارم که مردم ما بپیوندید اکشن, مبارزه با بمباران بیمارستان ها و ایستادن در همبستگی با سوریه است.

این به نظر می رسد در 17 فوریه سال 2020 موضوع از زمان.

نوشتن به Suyin Haynes در suyin.haynes@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de