سوئد: پناهندگان-تبدیل-مالیات دهندگان تقاضا شنیده شود

با استفاده از شعار “من 2015,” سابق پناهندگان ساخته شده است که یک خانه در سوئد به اشتراک گذاری شده است که چگونه آنها بخشی از جامعه است. آنها می خواهند سیاستمداران برای دیدن که پناهندگان تبدیل به رانندگان اتوبوس, پرستاران, هنرمندان — و مالیات دهندگان.

Nabila و خانواده اش فرار از جنگ در سوریه در سال 2015. در حال حاضر او یک راننده اتوبوس در رونیبه یک شهر در جنوب سوئد است.

Duaa نیز فرار به سوریه در سال 2015. در حال حاضر او یک داروساز در Arlov.

محمد گریخت در سال 2014. در حال حاضر او یک دستیار و مترجم در Kristianstad.

Haya فرار کرد در سال 2014. او در حال مطالعه برای تبدیل شدن به یک معمار در استکهلم.

غسان فرار کرد در سال 2014. او با این نسخهها کار در یونشوپینگ فرودگاه. همسر او یک معلم است, فقط به عنوان او در سوریه است. پسر خود را در حال مطالعه برای تبدیل شدن به یک دکتر و دو دختر خود را در مدرسه هستند. همه آنها می دانند سوئدی در حال حاضر.

آتوسا فرهمند بود پناهنده بیش از حد. در سال 2015 که میلیون ها نفر از مردم به دنبال حفاظت در اروپا سوئد مقامات پردازش او درخواست پناهندگی. او موفق به دریافت یک شغل حتی قبل از اینکه او اعطا شد اقامت سال بعد.

بنابراین در اوایل ماه مارس زمانی که لیبرال-محافظه کار معتدل حزب ارسال شده یک عکس در Facebook رهبر اولف Kristersson پوشیدن لباس شکار و کلمات کلیدی: “تقویت مرز. پناهندگان بحران 2015 هرگز نباید تکرار شود” فرهمند عصبانی شدم.

“من فکر کردم:” چگونه او را به تصویر بکشد 2015?'” او می گوید:. “و به مردم بگویند که 2015 نباید اتفاق می افتد دوباره در سوئد.”

بیشتر بخوانید: راست طول می کشد بیش از سوئدی حومه

او در زمان به Facebook و ارسال شده یک عکس از خودش در همان مطرح به عنوان Kristersson, اسلحه, عبور, به دنبال مستقیم به دوربین در بالای کلمات: “Jag är 2015!” — من در سال 2015 است. و او خطاب به او گفتن او را که او مالیات پرداخت می شود, احترام قانون یاد سخن سوئدی روان.

“ما باید برای افزایش آگاهی از چگونه مثبت پناهندگان می تواند برای کشور,” او نوشت: در سوئد. “ما باید همه این سیاستمداران صحبت کردن پشت پشت ما. ما همه مردم و کسانی که در حال حاضر ایستاده در مرز بین ترکیه و یونان دقیقا مثل من و شما.

Migrants get directions from a policeman at a train station in Stockholm in 2015

سوئد با جمعیت کمتر از 10 میلیون, محدود, مهاجرت پس از بیش از 160 ، 000 نفر برای درخواست پناهندگی در سال 2015

“شما می گویند که در سال 2015 باید هرگز دوباره اتفاق می افتد,” او نوشت Kristersson. “من می خواهم بگویم که من یک بخشی از 2015 همراه با بسیاری دیگر و ما یک بخشی از این کشور که آیا شما آن را دوست دارم یا نه.”

او به پایان رسید با تشویق دیگران به داستان های خود را بگویید 2015. در عرض چند ساعت پس از ویروسی رفته بود.

جدید زندگی در سوئد

در حال حاضر یک ماه بعد فرهمند جمع آوری شده بیش از 1500 داستان از افرادی که می گویند که آنها بیش از حد, 2015. بسیاری از آنها سابق پناهندگان از سوریه و برخی دیگر از افغانستان یا سومالی یا آنها سوئدی که زندگی اش را تغییر داد در سال 2015 زمانی که آنها کمک به پناهندگان و مهاجران را حل و فصل در سوئد.

A screenshot of the Facebook campaign Jag är 2015 (I am 2015) showing a bus driver named Nabila

Nabila از سوریه گریخته اند و در حال حاضر با این نسخهها کار به عنوان یک راننده اتوبوس در سوئد شهر رونیبه

یکی از آنها لنا Lundstrom یک بازنشسته در شهر Ludvika. در سال 2015 از مقامات محلی خواسته او را در تازه واردان که با قطار از مالمو 620 کیلومتر (385 کیلومتر) به سمت جنوب جایی که آنها تا به حال ثبت شده است پس از آن به سوئد.

“این اتفاق نمی افتد یک بار و نه دو بار” او نوشت: در Facebook. “این اتفاق هر روز است. زمانی که من تا به حال شش پسر از افغانستان, من مجبور به گفتن ندارد.” Lundstrom شد حقوقی نگهبان به 13 گفتوگوهای او گفت:.

“مسیر شده است پیچ در پیچ با بسیاری از تپه اما هر کس متناسب با وضعیت و روال غالب در کشور جدید است.” اما نه همه از اتهامات عنوان شده علیه او اعطا شده است اجازه اقامت. “در حال حاضر که آنها قادر به پرداخت برای کمک به آنها بسیاری از آنها را نمی توانید اقامت در کشور است. این چیزی است که من پیدا کردن بسیار سخت به درک” Lundstrom نوشت.

در حالی که سوئد پناهندگی یکهو به سوریه در حال فرار از جنگ در کشور خود آن را مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی از جمله آلمان ارائه نشده همان حمایت افغان که در کشور شده است متصلب جنگ و خشونت برای چند دهه.

یک بحث جدید

“تمرکز من در حال حاضر به جمع آوری تمام از داستان و آنها را به مجلس, برای همه سیاستمداران منتخب در یک کار فیزیکی می گوید:” آتوسا فرهمند. “آنها باید خواندن تمام داستان است. ما یک بخشی از این کشور و این بسیار مهم است که آنها صدای ما و ما [شروع] جدید بحث و گفتگو برای پیدا کردن راه حل برای این وضعیت در یونان و همچنین در سوئد.”

اما سوئد سیاستمداران به تنهایی نیست این است که او می گوید. “نظر من این است که نه تنها سوئد نیاز به مسئولیت اما همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز به مسئولیت. شما می دانید که چگونه بسیاری از پناهندگان در یونان در حال حاضر ؟ اگر شما آنها را تقسیم به 27 کشور در اتحادیه اروپا نمی توان آن را یک بحران است. آن را نمی خواهد هر چیزی است.”

فرهمند می خواهد برای دیدن “Jag är 2015” به نوبه خود به اروپا جنبش با کمک از مردم در سراسر این قاره بالا بردن صدای خود را شنیده.

مانند Abdulkarim از ادلب, سوریه, در حال حاضر یک کارگر ساختمانی در بوروس: “در کشور من, من به مطالعه قانون است. وجود دارد یک تفاوت بزرگ بین کار ساخت و ساز که من یاد گرفتم که در اینجا در سوئد و قانون است. اما آن است که یک مشکل برای من پس من باید آزادی,” او نوشت. “من در نهایت می تواند طعم و مزه از آزادی است.”

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>